Pierwsza polska strona o FC Porto (Online: 155)

FC Porto 2:1 Athletic Bilbao

W 3. kolejce Ligi Mistrzów FC Porto pokonało Athletic Bilbao 2:1 i bardzo przybliżyło się do fazy pucharowej tych rozgrywek. Smoki mają 4 punkty przewagi nad trzecim BATE Borysów oraz 2 nad Szachtarem. Jeśli Szachtar i Porto wygrają najbliższe spotkania (5 listopada), to Smoki będą pewne awansu do 1/8 finału.

W całym meczu nie było zbyt wiele dobrych okazji do strzelania bramek, lecz nie było to nudne widowisko. Pierwszy groźny celny strzał oddali goście w 26. minucie, a dokładnie San Jose, który zdecydował się na uderzenie z 30 metrów, a futbolówka trafiła w słupek. Smoki odpowiedziały 5 minut później. Na prawym skrzydle świetnie zachował się Tello, który zwiódł rywala, zszedł do środka i zagrał piłkę do będącego na 6. metrze Jacksona. Kolumbijczyk najwidoczniej był zaskoczony, że został sam tak blisko od bramki i nieco zwlekał z oddaniem strzału, a asekurujący środkowych obrońców de Marcos zdołał dobiec i zablokować strzał kapitana Porto. W 37. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Bilbao, źle wyszedł Fabiano, który wybił futbolówkę na 16. metr pod nogi Guillermo Fernandeza, ale młody Hiszpan skiksował. Tuż przed przerwą Smoki wyszły na prowadzenie. Quintero zagrał futbolówkę na prawe skrzydło do Tello, a Hiszpan o dziwo odegrał z pierwszej piłki do Kolumbijczyka. Quintero będąc w okolicach szesnastki chciał zagrać do Jacksona, lecz podał tak niedokładnie, że piłka trafiła do ... jeszcze lepiej ustawionego Hectora Herrery. Meksykanin technicznym strzałem z 16. metrów pokonał Iraizoza.

Po przerwie, a dokładnie w 50. minucie, pierwszy celny strzał oddał Quintero. Były zawodnik Pescary huknął z dystansu i Iraizoz nie bez problemu wybił futbolówkę. W 51. minucie Guillermo Fernández w dziecinny sposób ograł Maicona i oddał strzał z ostrego kąta, lecz dobrze ustawiony Fabiano odbił piłkę nogami. W 58. minucie Guillermo Fernández ponownie ośmieszył Maicona i tym razem posłał piłkę obok Fabiano. Wcześniej kolejny błąd defensywny wykorzystał Benat, który podał futbolówkę właśnie do Fernandeza. Podrażnione Smoki po stracie bramki nie mogły wrócić do swojej gry, ale na szczęście Lopetegui w 71. minucie wprowadził Quaresmę, który 4. minuty później strzelił bramkę na 2:1. Na lewym skrzydle znakomicie zachował się Brahimi, który podał do Quaresmy. Portugalczyk zszedł do środka i zdecydował się na mocny strzał po ziemi i przy pomocy Iraizoza piłka wpadła do bramki. Ostatni kwadrans to próba odrobienia strat przez Hiszpanów, którzy w 83. minucie byli bliscy dopięcia swego. Wtedy to piłkę w pole karne dośrodkował Benat, a tam strzał głową oddał Laporte, lecz futbolówka trafiła - dosłownie trafiła - w stojącego na linii Fabiano. Do końca spotkania Smoki wyprowadziły kilka groźnych kontr, lecz wynik nie uległ już zmianie.

• 21.10.2014, 20:45, 3. kolejka Ligi Mistrzów
  • FC Porto 2:1 Athletic Bilbao
  • FC PORTO: Fabiano - Danilo, Maicon, Martins Indi, Alex Sandro - Casemiro (Quaresma 71'), Herrera, Quintero (Rúben Neves 64') - Tello (Óliver 82'), Brahimi, Jackson.
    Rezerwowi: Fernández, Marcano, Adrián, Aboubakar.
  • BILBAO: Iraizoz - de Marcos, Etxeita, Laporte, Balenziaga - San José (Beñat 46'), Iturraspe - Guillermo Fernández, Rico (Gurpegi 73'), Susaeta - Aduriz (Muniain 46').
    Rezerwowi: Herrerín, Aurtenetxe, Iraola, Viguera.
  • Bramki:
    1:0 - Herrera (Quintero) 45'
    1:1 - Guillermo Fernández (Beñat) 58'
    2:1 - Quaresma (Brahimi) 75'
  • Żółte kartki: Maicon (22'), Danilo (59') - San José (29'), Susaeta (59'), Rico (65'), Gurpegi (86')

Autor: umbro122, 2014-10-22 16:20:22

Jesteśmy bardzo blisko awansu, a wczorajsze 3 pkt zdecydowanie cieszą. Jednak gra zespołu znowu pokazała swoje mankamenty. Największym bólem jest brak defensywnego pomocnika, Casemiro w pierwszej połowie, gdzie prowadziliśmy grę dawał radę. Jednak, gdy w drugiej Athletic wyszedł na nas z animuszem i wysokim pressingiem rodziły się problemy. Przez niedokładne podanie straciliśmy bramkę z Bragą było podobnie. Chłopaki nie radzą sobie z grą pod pressingiem nie ma kto piłki wyprowadzić. Casemiro jest spóźniony przy szybkiej grze i nie nadąża z ustawianiem się. Herrera też nie błyszczy formą nie gra źle, a zaledwie przyzwoicie do solidnego poziomu trochę brakuje. Wszystko fajnie wygląda jak to my prowadzimy grę i nadajemy tempo jak przeciwnik się za to zabiera to już zaczynają się schody. Maicon dał wczoraj ciała z Indim się zamienił, który wczoraj zagrał na prawdę dobrze mam nadzieję, że już tak mu zostanie. Do tego ustawienie Lopeteguiego hmm... Przez pierwsze 30min nie wiem kto grał na 2 skrzydle obok Tello. Według logiki powinien to być Brahimi, a według grafiki był to Quintero. W rzeczywistości przez 30min nie był to ani jeden ani drugi. Nie wiem czy Julen dobrze to ustawia ma nadmiar bogactwa na skrzydłach ale przestawianie graczy na środkową strefę nie daję pożądanego efektu. Brakuje środka pola i to widać drastycznie, że nie ma kto tej piłki wyprowadzić. Wszystko idzie skrzydłami. Tello coraz bardziej utwierdza mnie w przekonaniu fanów Barcy. Mianowicie ten zawodnik musi zachować zimną krew w polu karnym na skrzydle czary mary swoje robi. Jednak gdy dochodzi do pozycji strzeleckiej to sukcesem jest strzał w światło bramki o golu nie mówić. Z podaniami w takich sytuacjach też jest pół na pół ponieważ zdarza mu się za bardzo czarować. Nie wiem czy był to trafiony transfer gdyby był piłkarzem pełnym to by grał sobie w swojej barcy a nie wypożyczali by go nam. Tak na dobrą sprawę to za dużo setek to sobie nie stworzyliśmy... Jackson był wczoraj nie swój to też pewnie się przekładało na setki no ale też był osamotniony bo jak Tello czy ktoś dograł piłkę to nie było komu tego kończyć. A Jackson w pojedynkę z Laportem i kolegą nie dawał rady a skupiali sie tylko na nim. Musimy poprawić grę w środku pola, najlepiej kogoś sprowadzić bo dobrze to nie wygląda w tamtej strefie. W sobotę mecz z Aroucą, a więc dobra okazja do praktyki gry ofensywnej i zgrania formacji jeśli nie wyjdzie 14 skład.