Pierwsza polska strona o FC Porto (Online: 2)

Vitoria Guimaraes 1:1 FC Porto

W najciekawszym spotkaniu tej kolejki ligi portugalskiej FC Porto zremisowało z Vitorią Guimaraes 1:1. Smoki wyszły na prowadzenie w 61. minucie po skutecznym strzale z rzutu karnego Jacksona. 8. minut później kapitan Porto sfaulował we własnym polu karnym zawodnika Vitorii i gospodarze wyrównali również strzałem z jedenastu metrów.

Julen Lopetegui wbrew wcześniejszym przewidywaniom wystawił w podstawowym składzie Yacine Brahimiego. Z kolei w miejsce kontuzjowanego Olivera wystąpił o dziwo Quintero, a nie jak można było się spodziewać Quaresma. Do '11' wrócili też Herrera i Ruben Neves.

Smoki bardzo dobrze rozpoczęły to spotkanie i już w 2. minucie mogły wyjść na prowadzenie, ale strzał Brahimiego z ostrego kąta doskonale wybronił Douglas. Gospodarze pierwszą dobrą sytuację stworzyli sobie w 18. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego fatalnie zachowała się obrona Porto, która zostawiła na 5. metrze niepilnowanego Hernaniego, ale zawodnik ten źle trafił w piłkę i Fabiano nie miał problemów z jej złapaniem. W 19. minucie świetną szarżą popisał się zaledwie 20-letni Bernard, który w środku pola ograł Casemiro i popędził w kierunku bramki, a następnie zdecydował się na strzał prawie z 40 metrów - piłka leciała z prędkością 117 km/h i przeleciała tuż nad poprzeczką. W 30. minucie technicznym strzałem Fabiano próbował zaskoczyć Caiado, ale futbolówka znów minęła słupek. W 33. minucie sędzia przerwał spotkanie ze względu na zamieszki w sektorze ultrasów Vitorii Guimaraes. Spotkanie zostało wznowione po około 7 minutach. W 44. minucie z dystansu bramkarza Vitorii spróbował zaskoczyć Maicon. Trzeba powiedzieć, że była to dobra próba, lecz niecelna. W doliczonym czasie gry Smoki przycisnęły czego efektem były 3 groźne sytuacje. Najgroźniejszą próbą był strzał z wolnego Quintero, lecz Dogulas odbił piłkę na rzut rożny.

Początek drugiej połowy - podobnie jak w pierwszej - ze wskazaniem na Vitorię Guimaraes, lecz nic z tego nie wynikało. W 61. minucie Yacine Brahimi wpadł w pole karne gdzie został powalony przez Bruno Gaspara i sędzia wskazał na "wapno". Do piłki podszedł Jackson i strzelił swoją 66. bramkę w barwach Porto. 8. minut później, Cha Cha Cha tym razem się nie popisał i głupio sfaulował we własnym polu karnym. Do piłki podszedł, chyba najlepszy zawodnik Vitorii w tym meczu, Bernard i pewnym strzałem w środek bramki nie dał szans Fabiano. Dwie minuty później Smoki strzeliły drugą bramkę, lecz nie została ona uznana przez sędziego, gdyż w momencie podania od Jacksona, Brahimi był minimalnie wychylony poza linię obrony. W 90. minucie sprytny strzał z rzutu wolnego oddał Bernard, ale Fabiano był czujny.

• 14.09.2014, 18:00, 4. kolejka ligi portugalskiej
  • Vitoria Guimaraes 1:1 FC Porto
  • V.GUIMARAES: Douglas - Bruno Gaspar, João Afonso, Defendi, Traoré - Cafú, André André, Bernard (Bouba 90+2') - Hernâni (Bruno Alves 75'), Tomané, Caiado (Gui 67').
    Rezerwowi: Assis, Josué, Jonatan, Knežević.
  • FC PORTO: Fabiano - Danilo, Maicon, Martins Indi, José Ángel - Casemiro, Rúben Neves (Evandro 54'), Herrera (Aboubakar 90') - Brahimi, Quintero (Tello 64'), Jackson.
    Rezerwowi: Fernández, Marcano, Quaresma, Ricardo Pereira.
  • Bramki:
    0:1 - Jackson 61' - rzut karny
    1:1 - Bernard 69' - rzut karny
  • Żółte kartki: Bruno Gaspar (60'), Tomané (64'), Gui (76'), Bernard (90+2') - Maicon (64'), Evandro (68'), Jackson (69'), Brahimi (74'), Casemiro (81')
  • Stadion: Estádio D. Afonso Henriques, Guimarães
  • Sędzia: Paulo Baptista (Portalegre)

Czy wiesz, że?

• FC Porto i Vitoria Guimaraes miały w tym meczu bardzo niskie średnie wieku w wyjściowych składach: FC Porto - 23,84, Vitoria - 24,47.
  • Jackson Martinez rozegrał 100. spotkanie w barwach FC Porto (65 goli).
  • Jackson Martinez jest trzecim najlepszym ligowym strzelcem w historii FC Porto spoza Portugalii (51 goli w 64 meczach).
  • Maicon obchodził dzisiaj 26. urodziny.

Autor: umbro122, 2014-09-14 14:24:23

Remis nie jest zadowalający to są mecze, które należy wygrywać i zdobywać 3 pkt. Nie ma co tutaj patrzeć na sędziego, że nam nie zaliczył bramki Brahimiego bo nawet w takich przypadkach trzeba wygrywać. Mieliśmy swoje szanse nie wykorzystaliśmy ich i szkoda odbiło się to na nas. Brahimi dalej pokazuje się ze świetnej strony i jest bardzo widoczny na boisku. Niestety nie widzę dalej jakiegoś większego pomysłu na grę z przodu nie raz brakuje ruchu zbyt statycznie. Bardzo często gramy razem z Nevesem i Casemiro co według mnie nie jest dobre... Jeden z nich tylko powinien być bo gra na 2 defensywnych odbiera nam atuty w ataku... Herrera już trochę przygasł w porównaniu z Mundialem ale nie gra źle tylko, że na Mundialu to był wszędzie na tym boisku widoczny a tutaj przeplata raz lepiej raz gorzej. Zobaczymy jak to wyjdzie z BATE ale niedługo będzie pierwszy poważny test ze Sportingiem, a póki co nie wiele można powiedzieć o naszym zespole. Obrona gra dobrze, Jackson dalej niezawodny i Brahimi bardzo widoczny i chyba tyle można póki co wywnioskować po kilku meczach. Sporting mimo że nie gra mega to nas zweryfikuje bo na pewno się spręży jak na Benfikę.