Pierwsza polska strona o FC Porto (Online: 10)

SC Braga B 0:2 FC Porto B

Dziś rano, FC Porto B wzięło udział w meczu prezentującym drugą drużynę Bragi. Podopieczni Luisa Castro zepsuli prezentację Arsenalistas i wygrali to spotkanie 2:0, a bramki strzelili Verdasca oraz Pite.

W pierwszym kwadransie spotkania lepiej grali gospodarze, którzy mieli dwie dobre sytuacje. Erivaldo dwukrotnie przegrał pojedynek z Kadu. W 21. minucie piłką w słupek trafił Goncalo Paciencia, a dobijający piłkę Frederic nie trafił w bramkę.

W drugiej połowie, po kilku zmianach gra nie była już tak płynna, ale Smoki zdołały strzelić dwie bramki. Najpierw, w 63. minucie Pite celnie dośrodkował na głowę Verdaski, który strzelił od słupka, a 10. minut później już sam, ex zawodnik Beira-Mar, Pite podwyższył na 2:0.

Oficjalna strona Smoków nie podała kto będzie kolejnym rywalem FC Porto B, lecz według portalu zerozero.pt będzie to trzecioligowe SC Coimbrões (6 sierpnia). Jednocześnie, najprawdopodobniej będzie to ostatni sparing przed meczem ligowym, który odbędzie się 10 sierpnia o godzinie 19:00. Przeciwnikiem będzie UD Oliveirense.

Podstawowa '11' FC Porto B: Kadú; Víctor García, Leander Siemann, Verdasca i David Bruno; Leandro, Graça i Pavlovski; Frédéric, Gonçalo Paciência i Kayembe.
Grali też: Caio, Pité i Célestin Djim.

Podstawowa '11' Bragi B: Zé Costa; Oto'o, Elton, P. Eira i Zé Manuel; Nikiema, Chidi i N. Valente; Erivaldo, Piqueti i C. Fortes.