FC Porto odbyło dziś pierwszy trening pod wodzą nowego trenera - Julena Lopetegui. Hiszpański szkoleniowiec dysponował 24 zawodnikami, a wśród nich pojawiły się cztery nowe nazwiska.
Te cztery nowe nazwiska to: Ricardo (ex-Academica), Sami (ex-Maritimo), Oliver Torres (ex-Atletico Madryt) oraz Evandro (ex-Estoril), lecz póki co oficjalnych potwierdzeń brakuje.
W treningu wzięło też udział kilku zawodników, którzy w poprzednim sezonie grali w drużynie B: Goncalo Paciencia, Kadu, Joris Kayembe, Victor Garcia, Mikel oraz zaprezentowany kilka dni temu Igor Lichnovsky. Ponadto Lopetegui powołał pomocnika U-19, Rubena Nevesa oraz ostatnio wypożyczonego do Interu Rolando.
Z oczywistych względów na treningu brakowało zawodników, którzy byli lub są na Mistrzostwach Świata w Brazylii.
Smoki również opublikowały wstępną kadrę na najbliższy sezon. Znajduje się w niej 33 zawodników.
Kadra prezentowana na stronie FC Porto (pogrubioną czcionką zawodnicy, którzy wzięli udział w dzisiejszym treningu):
Galeria z pierwszego treningu: KLIK.
Autor: umbro122, 2014-07-03 20:27:36
Ricardo... Evandro... Sami... Torres... Nie warto tego komentować. Póki co kadra wygląda śmiesznie i o walce z Benfiką i Sportingiem o mistrza to możemy chyba zapomnieć :(
umbro122, 2014-07-03 20:29:09
Wgl, dlaczego FC Porto nie może napisać oficjalnego newsa, że pozyskała takich zawodników, tylko czai się i po kryjomu dodaj ich do kadry? Ułatwiło by nam to pracę :p
umbro122, 2014-07-03 20:37:26
Nie wygląda to za ciekawie ale zobaczymy... Najbardziej nie pasują mi te transfery Evandro Ricardo i Samiego... Ciekawe, że na treningu znalazł się jeden junior - Ruben Neves :D A NAJSMOUTNIEJSZE JEST TO, ŻE W KADRZE NIE MA TOZEEEEEEEEE ;/ (*Paceincia na otarcie łez :P )
pawcyk27, 2014-07-03 20:37:53
Toze najprawdopodobniej trafi na dwuletnie wypożyczenie do Estorilu... Ruben Neves to potencjalny następca Fernando ale to pewnie gdzieś za +- 2 lata. Jedyne co mnie cieszy to kilka nazwisk z drużyny B, ale Ricardo, Sami, Evandro :(
umbro122, 2014-07-03 20:44:23
Totalna porażka. Skoro mamy odzyskać mistrza, to nasze transfery "in" powinny być dla nas wzmocnieniami. Bierzemy z wolnych transferów Samiego (wielki znak zapytania) i Ricardo- bylego bramkarza Academiki, ktory za 3 dni skonczy 32 lata. Teraz tak, interesujemy sie Keylorem Navasem (oczywiscie wielki +), a przyjmujemy konkrakt starego Ricardo, ktory zabierze tylko miejsce w trojce bramkarzy. I w końcu, co z Heltonem? Co teraz z Kadu? Bedzie 3-cim bramkarzem, czy moze 4-tym? Bedzie bronił w Porto B ? Podsumowując: kadra na razie szeroka, a jakosci zero.
PS: fajnie, ze jest Opare i trochę naszych młodzików.
Dragon, 2014-07-03 23:09:38
Ja bym sie jeszcze tak nie cieszył z faktu że dostaliśmy tych młodych z Porto B na treningu pierwszej kadry... Kilka osób jest jeszcze na Mundialu albo na urlopach i jak wróci reszta się może okazać że Ci młodzi pójdą trenować do kadry B. Ale na prawdę póki co dobrze to nie wygląda... Jak mamy walczyć o Mistrzostwo potrzebujemy z 2 solidnych wzmocnień na newralgicznych pozycjach. Tak jak mówiłem wcześniej ktoś za Fernando, jeden skrzydłowy oraz rozgrywający który by nam kreował grę no i napastnik w świetle plotek o transferze o Jacksona bo Palencia czy da radę nie wiadomo... A z bramkarzami trochę to śmieszne jest Kadu, Fabiano, Helton, chcemy ściągnąć Navasa super tylko w takim wypadku po co nam stary Ricardo? Jak w Barcelonie Ter Stegen i Bravo, 2 solidnych a jeden będzie tylko ławę grzał
Play4Fun, 2014-07-04 09:14:46
Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.
6. kolejka ligi portugalskiej | ||
![]() | vs | ![]() |
Rió Ave FC | - | FC Porto |
0 : 3 | ||
2025-09-19, 21:15 Estádio do Rio Ave FC (Vila do Conde) | ||
(tak typowaliśmy) |
1. kolejka Ligi Europy | ||
![]() | vs | ![]() |
Red Bull Salzburg | - | FC Porto |
Typuj wynik meczu | ||
2025-09-25, 21:00 Red Bull Arena Salzburg (Salzburg, Austria) |
Drużyna | M | Pkt. | |
1 | FC Porto | 6 | 18 |
2 | Sporting CP | 5 | 12 |
Moreirense FC | 5 | 12 | |
4 | Benfica Lizbona | 4 | 10 |
FC Famalicão | 5 | 10 | |
Gil Vicente FC | 5 | 10 | |
7 | SC Braga | 5 | 8 |
8 | Vitoria Guimarães SC | 5 | 7 |
9 | Casa Pia AC | 5 | 6 |
10 | GD Estoril Praia | 5 | 5 |
CD Santa Clara | 5 | 5 | |
FC Arouca | 5 | 5 | |
13 | FC Alverca | 5 | 4 |
Nacional Madeira | 5 | 4 | |
15 | Estrela Amadora | 5 | 3 |
Rió Ave FC | 5 | 3 | |
17 | AFS | 5 | 1 |
CD Tondela | 5 | 1 |