Pierwsza polska strona o FC Porto (Online: 6)

Smoki na Mundialu - 2. kolejka grupowa

Za nami już druga kolejka grupowa piłkarskich mistrzostw świata w Brazylii. Ten etap okazał się lepszy od pierwszej kolejki w wykonaniu "Smoków" i na boiskach mogliśmy obejrzeć występy 5 zawodników FC Porto, a dwóch z nich strzeliło nawet po golu!

• Grupa A - Meksyk (Herrera i Reyes)

W swoim drugim spotkaniu reprezentacja Meksyku ponownie nie straciła nawet gola i zremisowała z gospodarzami turnieju, Brazylią 0:0. Hector Herrera zaliczył kolejne bardzo dobre zawody, a w 76. minucie meczu został ściągnięty z boiska. Diego Reyes oglądał mecz z ławki rezerwowych.

Brazylia – Meksyk 0:0
Brazylia: Julio Cesar – Dani Alves, Thiago Silva, David Luiz, Marcelo – Paulinho, Oscar (84. Willian), Luiz Gustavo – Ramires (46. Bernard), Fred (68. Jo), Neymar
Meksyk: Ochoa – Paul Aguilar, Rodriguez, Marquez, Moreno, Layun – Herrera (76. Fabian), Vazquez, Guardado – dos Santos (84. Jimenez), Peralta (73. Hernandez)

2 0 0 2 0 5 0
  • Grupa C - Kolumbia (Jackson i Quintero)

Kolumbia pokonała Wybrzeże Kości Słoniowej 2:1, a dzięki remisowi jaki padł w meczu Grecji z Japonią podopieczni Jose Pekermana uzyskali awans do dalszej fazy turnieju. Juan Quintero pojawił się na placu gry w 53. minucie meczu i był pierwszym rezerwowym desygnowanym do gry przez szkoleniowca Kolumbii. 21-letni pomocnik nie mógł chyba sobie wymarzyć lepszego debiutu na Mistrzostwach Świata. W 70 minucie meczu młody gracz FC Porto otrzymał futbolówkę od Gutierreza i w sytuacji sam na sam pokonał Barry'ego. Warto dodać, że to pierwsze trafienie Juana w reprezentacji Kolumbii. Warto również dodać, że autorem pierwszego gola dla Kolumbii był James Rodriguez, który jeszcze niedawno grał na Estadio do Dragao. Jackson Martinez tym razem nie otrzymał szansy od trenera.

Kolumbia – Wybrzeże Kości Słoniowej 2:1 (0:0)
Bramki: James Rodriguez 64, Quintero 70 – Gervinho 73
Kolumbia: Ospina – Zuniga, Zapata, Yepes, Armero (72. Arias) – Aguilar (79. Meija), Rodriguez, Sanchez – Cuardado, Gutierez, Ibarbo (53. Quintero)
WKS: Barry – Aurier, Zokora, Bamba, Boka – Serey Die (73. Bolly), Toure, Tiote – Gervinho, Bony (60. Drogba), Gradel (67. Kalou)

Grupa D - Urugwaj (Fucile)

Mecz Urugwaju z Anglią był jednym z najlepszych na tych mistrzostwach świata. Pierwszoplanową gwiazdą okazał się powracający do składu Luis Suarez, który dwukrotnie "ukąsił" Anglików. W 79 minucie meczu na boisku pojawił się Jorge Fucile dla którego były to pierwsze minuty na mundialu w Brazylii. Po czwartkowej wygranej obrońca ujawnił, że opuszcza FC Porto. Warto dodać, że w podstawowym składzie zwycięskiej drużyny wystąpiło dwóch byłych "Smoków": Alvaro Pereira i Cristian Rodriguez. Chcąc awansować do dalszej fazy rozgrywek drużyna z Ameryki Południowej w ostatniej kolejce musi pokonać Włochów.

Urugwaj – Anglia 2:1 (1:0)
Bramki: Suarez 39, 85 – Rooney 75
Urugwaj: Muslera – Caceres, Gimenez, Godin, Pereira – Gonzalez (79. Fucile), Arevalo, Lodeiro (67. Stuani), Rodriguez – Suarez (88. Coates), Cavani
Anglia: Hart – Johnson, Cahill, Jagielka, Baines – Gerrard, Henderson (87. Lambert) – Sterling (64. Barkley), Rooney, Welbeck (71. Lallana) – Sturridge

Grupa E - Francja (Mangala)

Reprezentacja Francji zagrała koncertowe spotkanie i rozgromiła Szwajcarię aż 5:2. W zwycięstwie swojego udziału nie miał Eliaquim Mangala, który był rezerwowym.

Szwajcaria – Francja 2:5 (0:3)
Bramki: Dzemaili 81, Xhaka 87 – Giroud 17, Matuidi 18, Valbuena 40, Benzema 67, Sissoko 73
Szwajcaria: Benaglio, Lichtsteiner, Djourou, von Bergen (Philippe Senderos 9.), Rodriguez, Behrami (Blerim Dzemaili 46.), Inler, Shaqiri, Xhaka, Mehmedi, Seferović (Josip Drmić 69.)
Francja: Lloris, Evra, Sakho (Laurent Koscielny 66.), Varane, Debuchy, Matuidi, Cabaye, Sissoko, Benzema, Giroud (Paul Pogba 63.), Valbuena (Antoine Griezmann 82.)

Grupa F - Portugalia (Varela)

Podopieczni Paulo Bento w bardzo ciekawym spotkaniu zremisowali z USA 2:2 i dzięki takiemu wynikowi nadal mogą liczyć na wyjście z grupy. Silvestre Varela w 69 minucie meczu zmienił Raula Meirelesa, a w doliczonym już czasie gry doprowadził do wyrównania! Skrzydłowy FC Porto wykorzystał ładne dośrodkowanie Cristiano Ronaldo i pewnym strzałem z głowy pokonał Howarda. We wczorajszym meczu na placu gry znalazło się aż 6 byłych graczy Porto: Beto, Ricardo Costa, Bruno Alves, Joao Moutinho, Raul Meireles i Helder Postiga.

USA – Portugalia 2:2 (0:1)
Bramki: Nani 5, Varela 90+5 – Jones 64, Dempsey 81
USA: Howard – Johnson, Cameron, Besler, Beasley – Beckerman, Jones, Bedoya (72. Yedlin), Bradley, Zusi (90. Gonzalez) – Dempsey (87. Wondolowski).
Portugalia: Beto – Almeida (46. Carvalho), Ricardo Costa, Bruno Alves, Joao Pereira – Veloso, Moutinho, Meireles (69. Varela), Nani, Cristiano Ronaldo – Postiga (16. Eder).

2 0 1 1 2 6 1

Grupa G - Belgia (Defour), Algieria (Ghilas)

Reprezentacja Belgii pokonała Rosję 1:0 i zapewniłą sobie awans do dalszej fazy. Steven Defour po raz kolejny oglądał mecz z ławki.

Belgia – Rosja 1:0 (0:0)
Bramka: Origi 88
Belgia: Courtois – Alderweireld, van Buyten, Kompany, Vermaelen (31. Vertonghen) – De Bruyne, Witsel, Fellaiini, Hazard, Mertens (75. Mirallas) – Lukaku (57. Origi)
Rosja: Akinfjejew – Kozłow (62. Jeszczenko), Ignaszewicz, Bierezucki, Kombarow – Głuszakow, Fajzulin – Samedow (90. Kierżakow), Kannunikow, Szatow (83. Dżagojew) – Kokorin
Żółte kartki: Alderweireld, Witsel – Głuszakow
Sędzia: Felix Brych (Niemcy)

W Porto Alegre błysnęli Algierczycy, którzy rozbili Koreę Południową aż 4:2! Nabil Ghilas pojawił się na boisku w 73 minucie spotkania przy wyniku 3:1 i zaliczył swój drugi epizod na tym mundialu.

Korea Południowa – Algieria 4:2 (0:3)
Bramki: Son 50, Koo 72 – Slimani 26, Halliche 28, Djabou 38, Brahimi 62
Korea: Jung Sung-ryong – Lee Yong, Yoon Suk-young, Kim Young-gwon, Hong Jeong-ho – Ki Sung-yueng, Han Kook-young (78. Ji Dong-won), Lee Chung-yong (64. Lee Keun-ho), Son Heung-min, Koo Ja-cheol – Park Chu-young (57. Kim Shin-wook)
Algieria: Mbolhi – Mandi, Halliche, Bougherra (89. Belkalem), Medjani, Mesbah – Feghouli, Brahimi (77. Lacen), Djabou (73. Ghilas), Bentaleb – Slimani
Żółte kartki: Young Lee, Kook – Bougherra