Login :

Hasło :


FC Porto na Naszej Klasie FC Porto na Facebooku

Pierwsza polska strona o FC Porto (Online: 107)

Pożegnalny mecz Deco 25 lipca!

Pożegnalny mecz Deco 25 lipca!

Planowany mecz, który będzie ukoronowaniem piłkarskiej kariery Deco, dojdzie do skutku! Pożegnalne spotkanie Portugalczyka zostanie rozegrane 25 lipca 2014 roku na Estadio do Dragao, a naprzeciwko siebie staną drużyny, z którymi Deco święcił największe sukcesy - FC Porto oraz FC Barcelona.

Były reprezentant Portugalii wystąpi w każdej z drużyn, a w FC Barcelonie swój udział potwierdzili już: Lionel Messi oraz Frank Rijkaard. Ronaldinho, Samuel Eto `o, Belletti, Edmílson, Thiago Motta, Henrik Larsson, Marquez czy Van Bronckhorst to zawodnicy, którzy tworzyli w Barcelonie znakomitą drużynę (wygrana w Lidze Mistrzów) i również są spodziewani na Estadio do Dragao.

Jeżeli chodzi o drużynę Porto, to swój udział potwierdziły podobno następujące nazwiska: Vítor Baia, Paulo Ferreira, Ricardo Carvalho, Jorge Costa, Costinha, Maniche i Derlei.

Krótka biografia piłkarza:

Deco, a właściwie Anderson Luís de Souza urodził się w Brazylii 27 sierpnia 1977 roku. Swoją piłkarską karierę rozpoczynał w Corinthians Paulista, następnie był w kadrze Corinthians Alagoano, w którym nie zagrał jednak ani jednego spotkania. Przeszedł więc do portugalskiej Benfiki Lizbona i od razu został wypożyczony do Alverki. Zainteresowało się nim FC Porto - największy rywal Benfiki, w 1999 roku podpisał 4-letnią umowę ze "Smokami".

Z zespołem Porto, kierowanym przez Jose Mourinho, Deco zdobył puchar Ligi Mistrzów 2003/2004 i został uznany najlepszym graczem tych rozgrywek. Ma także w dorobku 3 Mistrzostwa Portugalii, 3 Puchary i 3 Superpuchary tego kraju oraz triumf w rozgrywkach Pucharu UEFA 2002/03. W latach 2004-2008 występował w FC Barcelonie. Z "Dumą Katalonii" wygrał ponownie Ligę Mistrzów oraz między innymi 2 Mistrzostwa Hiszpanii i 2 Superpuchary Hiszpanii.

Następnie przeniósł się do Chelsea Londyn, gdzie przez 3 lata gry udało mu się zdobyć Mistrzostwo Anglii, Tarczę Dobroczynności oraz dwukrotnie Puchar Anglii. Od 2010 roku występował we Fluminense, z którym świętował dwukrotnie zdobycie Mistrzostwa Brazylii. Deco przez wiele lat był także ostoją reprezentacji Portugalii, rozegrał dla niej 75 meczów.

Zawodnik wydał specjalne oświadczenie, w którym wyjaśnił przyczyny zakończenia kariery:

Z wielkim smutkiem muszę ogłosić, że to koniec mojej profesjonalnej kariery piłkarskiej. Środowy mecz był ostatnim w mojej siedemnastoletniej karierze. Bardzo chciałbym pomóc Fluminense w Brasileirao i awansie do Copa Libertadores, ale nie mogę. Pragnę podziękować drużynie, Celso Barrosowi oraz wszystkim, którzy pracowali ze mną przez ostatnie 3 lata. Razem udało nam się zdobyć 2 mistrzostwa Brazylii. Byłem bardzo szczęśliwy w tym klubie, chciałbym dalej pomagać Fluminense, ale moje ciało mi na to nie pozwala. Dziękuję wszystkim za zaufanie i sympatię.

W koszulce FC Porto Deco rozegrał 229 spotkań i strzelił 50 bramek.

Autor: pawcyk27, 2014-05-17 11:00:32

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Shoutbox:

Zdjęcie tygodnia


Poprzedni mecz

17. kolejka ligi portugalskiej
vs
Santa Clara-FC Porto
0 : 1
2026-01-04, 17:00
Estádio de São Miguel (Ponta Delgada)
(tak typowaliśmy)

Kolejny mecz

ćwierćfinał Pucharu Portugalii
vs
FC Porto-Benfica Lizbona
Typuj wynik meczu
2026-01-14, 21:45
Estádio do Dragão (Porto)

Liga portugalska

1FC Porto1749
2Sporting CP1742
3Benfica Lizbona1739
4Gil Vicente FC1728
5SC Braga1727
Moreirense FC1727
7Vitoria Guimarães SC1725
8FC Famalicão1723
9GD Estoril Praia1720
Rió Ave FC1720
FC Alverca1720
12Estrela Amadora1719
13Nacional Madeira1717
CD Santa Clara1717
15Casa Pia AC1714
FC Arouca1714
17CD Tondela1712
18AFS174

Buttony

Forum piłkarskie Benfica Lizbona AC Milan Liga portugalska SSC Napoli Sassuolo Serie A nufc.com.pl | Newcastle United LeedsUtd.pl - Strona o Leeds United Pierwszy polski serwis o Gialloblu

Pozdrowienia


© 2009-2026 www.fc-porto.pl