Pierwsza polska strona o FC Porto (Online: 90)

FC Porto 4:0 Olhanense

W 14. kolejce Ligi ZON Sagres, FC Porto wygrało z Olhanense 4:0. Smoki, po pierwszej połowie prowadziły jedną bramką, a strzelił ją Mangala. Po przerwie podopieczni Paulo Fonseki dołożyli kolejne trzy trafienia, a na listę strzelców wpisali się: Jackson, Carlos Eduardo oraz Herrera.

FC Porto pierwszy raz od dawien dawna rozegrało bardzo dobry mecz i wynik spotkania ani przez moment nie był zagrożony. Już w 7. minucie Smoki stworzyły sobie pierwszą sytuację. Najlepszy w spotkaniu, Carlos Eduardo dośrodkował piłkę w pole karne, a tam groźny, lecz niecelny strzał oddał Maicon. W 17. minucie Fernando przedarł się przez środkową linię Olhanense i oddał techniczny strzał, lecz piłka odbiła się od nóg obrońcy i poleciała tuż obok bramki. W 18. minucie bliski wykorzystania błędu obrońców był Varela. Po dośrodkowaniu Liki, piłka przeszła przez nogi dwóch obrońców i trafiła do Vareli. Portugalczyk oddał mocny, instynktowny strzał z lewej nogi, ale Belec efektownie odbił piłkę w górę. Później do piłki dobiegł jeszcze Jackson, ale strzał Kolumbijczyka z głowy nie trafił w światło bramki. W 30 minucie Smoki wyszły na prowadzenie. Carlos Eduardo dośrodkował piłkę w pole karne z rzutu rożnego, a tam bramkarza uprzedził Mangala i strzałem z głowy posłał futbolówkę do bramki Olhanense.

Tuż po przerwie Smoki znów strzeliły bramkę. W 53. minucie Carlos Eduardo ponownie dośrodkował piłkę w pole karne, a tym razem Jackson Martinez wygrał pojedynek główkowy i skierował piłkę do bramki Beleca. W 76. minucie potężny strzał po dośrodkowaniu Mangali oddał Carlos Eduardo, lecz piłka lecąca 111 km/h minęła słupek. W 80. minucie Smoki skontrowały, a Danilo z rogu pola karnego Olhanense zagrał piłkę wzdłuż pola karnego do Vareli. Portugalczyk będąc już tylko przed Beleckiem nie zdołał go pokonać. Później strzał oddał jeszcze Kelvin, ale trafił on znów tylko w bramkarza. W 82. minucie było już 3:0. Będący na lewym skrzydle Kelvin zagrał piłkę do stojącego w środku Carlosa Eduardo. MVP spotkania oddał techniczny strzał zza pola karnego, a piłka po odbiciu jeszcze od słupka trafiła do bramki. W 84. minucie swoją premierową bramkę dla FC Porto strzelił także Herrera. Meksykanin zagrał prostopadłą piłkę do Vareli, ale futbolówkę zdołał przeciąć obrońca i trafiła ona znów po nogi Herrery. Były zawodnik Pachucy oddał strzał, a futbolówka po odbiciu od poprzeczki ugrzęzła w bramka. W 90. minucie mogła paść 5 bramka, ale ponownie fenomenalną interwencją popisał się Belec. Tym razem Mangala uniknął spalonego, przyjął futbolówkę i oddał strzał z 5. metrów.

• FC Porto 4:0 Olhanense
  • FC PORTO: Helton - Danilo, Maicon, Otamendi, Mangala - Fernando, Lucho (Herrera 76'), Carlos Eduardo - Varela, Jackson (Ghilas 85'), Lica (Kelvin 57').
    Niewykorzystane zmiany: Fabiano, Josue, Quintero, Defour.
  • OLHANENSE: Belec - Coubronne, Diakhite, Kroldrup, Seric (Murilo 61') - Pele, Celestino - Federico Dionisi, Regula (Mirko Bigazzi 85'), Femi - Mehmeti (Kone 69').
    Niewykorzystane zmiany: Ricardo, Ricardo Ferreira, Vitor Bastos, Luis Filipe.

Zacytuję umbro po meczu z Rio Ave:
"Carlos Eduardo MVP!". Koleś drugi mecz z rzędu pozamiatał, jest niesamowity ;) Brawo Smoki!