Pierwsza polska strona o FC Porto (Online: 150)

Vitoria Guimaraes 0:2 FC Porto

W ramach 4. kolejki Taca de Portugal, FC Porto pokonało Vitorię Guimaraes 2:0. Wynik spotkania został ustalony już po pierwszych 45 minutach, a bramki strzelili Fernando oraz Jackson. Smoki od 80. minuty musiały grać w osłabieniu po czerwonej kartce dla Mangali.

Paulo Fonseca na to spotkanie wystawił niemalże identyczną '11' jak w spotkaniu z Zenitem St. Petersburg. Jedyną zmianą jest występ Fabiano, który zastąpił w bramce Heltona. Na pierwszy celny strzał w tym spotkaniu kibice musieli czekać do 15. minuty i zamienił się on od razu na bramkę dla FC Porto. Właśnie w tej minucie fenomenalnie do akcji włączył się Fernando, który dostał podanie na prawym skrzydle od Lucho, a Brazylijczyk zauważył, że bramkarz Vitorii, Assis jest wysunięty i pięknym lobem z bocznych okolic pola karnego pokonał bramkarza gospodarzy. W 19. minucie Josue ładnie uwolnił się spod opieki obrońców i zagrał do Jacksona. Kolumbijczyk technicznym strzałem próbował pokonać Assisa, ale futbolówka w niedużej odległości minęła słupek. W 22. minucie po długim podaniu od Danilo z przewrotki uderzył Mangala, a piłka minimalnie minęła słupek. W 29. minucie Jackson oddał kolejny dobry strzał, tym razem Kolumbijczyk dobrze odwrócił się z piłką po podaniu od Defoura, ale ponownie zabrało mu precyzji. W 38. minucie trzeci strzał oddał Jackson. Cha Cha Cha tym razem trafił w bramkę, lecz strzał był zbyt słaby, aby zaskoczyć Assisa. W 40. minucie wreszcie swoją bramkę strzelił Jackson! Całą akcję rozpoczął Defour, który zagrał kapitalną prostopadłą piłkę do Lucho. Kapitan FC Porto nie zdecydował się oddać strzału, ale zagrał wzdłuż pola karnego do Jacksona, a Kolumbijczyk tym razem pokonał bramkarza gospodarzy.

Pierwszy strzał po przerwie, w 48. minucie oddał Defour, ale uderzenie Belga nie było celne. Gospodarze pierwszy groźny strzał oddali w 50. minucie. Wtedy Otamendi dał się przepchnąć dla Maazou, ale zawodnik rodem z Nigeru uderzył z ostrego kąta i nie pokonał Fabiano. W 57. minucie na strzał z dystansu zdecydował się były zawodnika FC Porto, David Addy, ale futbolówka poleciała w to miejsce, gdzie stał brazylijski bramkarz FC Porto. W 70. minucie bliski strzelenia bramki zaraz po wejściu na boisku był Carlos Eduardo. Brazylijczyk zdecydował się na strzał z 20 metra, ale futbolówka poszybowała tuż nad poprzeczką. W 80. minucie czerwoną kartkę otrzymał Mangala. Francuz popełnił błąd techniczny i zagrał piłkę ręką, za co arbiter tego spotkania pokazał Mangali drugą żółtą kartkę.