Login :

Hasło :


FC Porto na Naszej Klasie FC Porto na Facebooku

Pierwsza polska strona o FC Porto (Online: 79)

Derlei: "Liedson to urodzony strzelec i pomoże Porto"

Derlei:

Były zawodnik drużyny FC Porto, Derlei wypowiedział się odnośnie transferu Liedsona do FC Porto. Brazylijski napastnik komplementował 35-latka i stwierdził, że ten doświadczony zawodnik z pewnością pomoże drużynie z Estadio Dragao.

"Jest to piłkarz, jakiego potrzebuje Porto. Liedson wybrał bardzo dobry klub, który zapewni mu walkę o to, co najważniejsze dla piłkarza, czyli trofea. Myślę, że Liedson bardzo przyda się temu klubowi, szczególnie w tej drugiej części sezonu. Posiada on wielkie doświadczenie i spokój przy wykańczaniu akcji. Jest urodzonym strzelcem i sądzę, że zdobędzie kilka ważnych trafień dla mistrza Portugalii".

Portugalczyk ma dołączyć do FC Porto jako alternatywa dla Jacksona Martineza, który jest niekwestionowanym numerem jeden, jeśli chodzi o napastnika w tej drużynie.

"Każdy lubi grać i przebywać jak najwięcej na boisku, ale w pewnym wieku piłkarz zaczyna rozumieć decyzje trenera i wie, że powoli musi ustępować miejsca młodszym graczom. Liedson doskonale wie, że Jackson jest tutaj numerem jeden. Jest to jednak bardzo cierpliwy i wyrozumiały zawodnik, który z pewnością dostanie swoją szansę".

Derlei reprezentował barwy FC Porto w latach 2002-2005. W przeciągu 57 spotkań zdołał strzelić 19 goli. W 2003 roku wywalczył z Porto Puchar UEFA, a w finale z Celtikiem zdobył 2 bramki. W 2004 roku wygrał historyczny finał przeciwko AS Monaco w Lidze Mistrzów oraz zdobył mistrzostwo Portugalii.W styczniu 2005, po problemach z dyscypliną, Derlei został sprzedany za 7 mln euro do Dynama Moskwa. Derlei przed grą w Porto występował w Uniao Leirze, a po transferze do rosyjskiej drużyny zdołał jeszcze zagrać w Benfice i Sportigu Lizbona.

Autor: pawcyk27, 2013-01-24 17:48:03

Zdublowaliśmy się, ale niech twój zostanie, bo lepszy :) Ja napisze coś innego w zamian.

umbro122, 2013-01-24 18:02:23

Ano nawet nie zauważyłem... Kiedyś musiał być ten 1 raz :P Lepiej jakby Derlei wrócił, tylko 3 latka starszy hehe

pawcyk27, 2013-01-24 20:13:25

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Shoutbox:

Zdjęcie tygodnia


Poprzedni mecz

6. kolejka ligi portugalskiej
vs
Rió Ave FC-FC Porto
0 : 3
2025-09-19, 21:15
Estádio do Rio Ave FC (Vila do Conde)
(tak typowaliśmy)

Kolejny mecz

1. kolejka Ligi Europy
vs
Red Bull Salzburg-FC Porto
Typuj wynik meczu
2025-09-25, 21:00
Red Bull Arena Salzburg (Salzburg, Austria)

Liga portugalska

1FC Porto618
2Sporting CP512
Moreirense FC512
4Benfica Lizbona410
FC Famalicão510
Gil Vicente FC510
7SC Braga58
8Vitoria Guimarães SC57
9Casa Pia AC56
10GD Estoril Praia55
CD Santa Clara55
FC Arouca55
13FC Alverca54
Nacional Madeira54
15Estrela Amadora53
Rió Ave FC53
17AFS51
CD Tondela51

Buttony

Forum piłkarskie Benfica Lizbona AC Milan Liga portugalska SSC Napoli Sassuolo Serie A nufc.com.pl | Newcastle United LeedsUtd.pl - Strona o Leeds United Pierwszy polski serwis o Gialloblu

Pozdrowienia


© 2009-2025 www.fc-porto.pl