W środę, 21 listopada Smoki rozegrają mecz 5 kolejki Ligi Mistrzów. Na Estadio do Dragao przyjedzie mistrz Chorwacji, Dynamo Kijów. Początek spotkania tradycyjnie o 20:45, a arbitrem będzie Włoch, Paolo Tagliavento.
FC Porto ma już zapewniony awans do fazy pucharowej, a goście mają niewielkie szanse na zajęcie trzeciego miejsca. W pierwszym spotkaniu na Na stadionie Maksimir w Zagrzebiu podopieczni Vitora Pereiry wygrali 2:0 po bramkach Lucho oraz Defoura.
Dynamo Zagrzeb jest na pierwszym miejscu w swojej lidze i po 16 kolejkach ma aż 10 punktów przewagi nad drugim miejscem. Od ostatniego spotkania ze Smokami, Chorwaci rozegrali 8 spotkań ligowych z czego wygrali 6 oraz przegrali w dwóch. Ostatnie 5 spotkań w lidze:
Podopieczni Ante Cacica w Lidze Mistrzów przegrali wszystkie spotkania, przy czym nie strzelili nawet bramki. W drugiej kolejce przegrali z Dynamem Kijów (0:2), a następnie przegrali dwa mecze z PSG (0:2 na własnym stadionie oraz 0:4 we Francji).
Najlepszym strzelcem zespołu jest Sammir, który strzelił 11 bramek.
Arbitrem spotkania będzie Włoch, Paolo Tagliavento. Jest to 40-letni sędzia, który w tym sezonie prowadził już dwa spotkania Ligi Mistrzów. 18 września wygrane spotkanie Borussii z Ajaxem (1:0) oraz 23 października spotkanie zakończone remisem pomiędzy Galatasaray, a Cluj. Włoch w przeszłości sędziował w jednym spotkaniu z udziałem Smoków. Miało to miejsce w 2010 roku. W fazie grupowej Ligi Europy na Estadio do Dragao przyjechał turecki Besiktas. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1, a jedyną bramkę dla Smoków strzelił Radamel Falcao.
Najważniejszą informacją jest fakt, że do kadry powrócił Alex Sandro i Fernando. W kadrze jest też Mangala, który według niektórych mediów doznał urazu w spotkaniu Taca de Portugal. W porównaniu z ostatnim spotkaniem z Nacionalem, Vitor Pereira dokonał dwóch zmian. Do kadry wskoczyli wcześniej wspomniani Brazylijczycy, a wypadli z niej Rolando oraz Iturbe. Maicon jest nadal kontuzjowany, a Emidio Rafael, Kelvin i Quino zostali pomięci.
Kadra na spotkanie 5 kolejki Ligi Mistrzów:
Autor: umbro122, 2012-11-20 16:08:01
Helton - Danilo, Abdoulaye, Otamendi, Mangala (chyba, że jest z nim coś na prawdę to Miguel Lopes, bo Alexa Sandro wpuściłbym w drugiej połowie, niech odpoczywa) - Defour, Moutinho, Lucho - Atsu, Jackson, James.
umbro122, 2012-11-20 20:21:08
Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.
6. kolejka ligi portugalskiej | ||
![]() | vs | ![]() |
Rió Ave FC | - | FC Porto |
0 : 3 | ||
2025-09-19, 21:15 Estádio do Rio Ave FC (Vila do Conde) | ||
(tak typowaliśmy) |
1. kolejka Ligi Europy | ||
![]() | vs | ![]() |
Red Bull Salzburg | - | FC Porto |
Typuj wynik meczu | ||
2025-09-25, 21:00 Red Bull Arena Salzburg (Salzburg, Austria) |
Drużyna | M | Pkt. | |
1 | FC Porto | 6 | 18 |
2 | Sporting CP | 5 | 12 |
Moreirense FC | 5 | 12 | |
4 | Benfica Lizbona | 4 | 10 |
FC Famalicão | 5 | 10 | |
Gil Vicente FC | 5 | 10 | |
7 | SC Braga | 5 | 8 |
8 | Vitoria Guimarães SC | 5 | 7 |
9 | Casa Pia AC | 5 | 6 |
10 | GD Estoril Praia | 5 | 5 |
CD Santa Clara | 5 | 5 | |
FC Arouca | 5 | 5 | |
13 | FC Alverca | 5 | 4 |
Nacional Madeira | 5 | 4 | |
15 | Estrela Amadora | 5 | 3 |
Rió Ave FC | 5 | 3 | |
17 | AFS | 5 | 1 |
CD Tondela | 5 | 1 |