Pierwsza polska strona o FC Porto (Online: 117)

Dynamo Kijów 0:0 FC Porto

Smoki zremisowały 0:0 w Kijowie z miejscowym Dynamem i dzięki takiemu wynikowi zapewniły sobie awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów. W innym spotkaniu grupy A, PSG pokonało Dinamo Zagrzeb aż 4:0. Porto przewodzi w grupie A z dorobkiem 10 punktów. Drugie jest PSG (9), a trzecie Dynamo Kijów (4).

Następne mecz Smoków to spotkanie ligowe na Estadio do Dragao z Academicą Coimbra. Początek spotkania w niedzielę, 11 listopada o godzinie 19.

Mecz rozpoczął się spokojnie, żadna z drużyn nie starała się za wszelką cenę atakować. Oba kluby przetrzymywały piłkę w środku pola. Pierwszą groźną sytuację stworzyli gospodarze. W 6 minucie w polu karnym piłkę przyjął Marco Ruben, ale jego strzał zablokował Mangala. Po tej sytuacji na boisku znów się uspokoiło, a gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. W 35 minucie znakomicie w pole karne dośrodkował James, a Jackson oddał strzał z głowy, który bramkarz z dużymi problemami wybił na rzut rożny. W 38 minucie po dośrodkowaniu Mangali obrońcy wybili piłkę przed pole karne. Tam stał Danilo oddał strzał, z którym, tym razem, bramkarz nie miał problemów.

Smoki dobrze zaczęły drugą połowę. Już w 47 minucie James wyprzedził obrońcę i wyszedł na dogodną pozycję, jednak Khacheridi dogonił Kolumbijczyka i odegrał mu piłkę, a dodatkowo był jeszcze faulowany. W 51 minucie kolejne fenomenalne podanie Jamesa, tym razem z środkowej części do Vareli. Portugalczyk oddał strzał lewą nogą, lecz piłka minęła słupek. W 53 minucie pierwszy strzał w drugiej połowie oddali gospodarze, lecz Helton nie miał problemów ze strzałem Yarmolenki. W 67 minucie Yarmolenko uniknął spalengo i oddał strzał, z którym na szczęście poradził sobie Helton.  W 73 minucie Miguel Veloso dośrodkował piłkę z rzutu wolnego, a ponownie strzał oddał Yarmolenko, lecz ponownie Helton sobie poradził z jego strzałem. W 76 minucie Vitor Pereira dokonał pierwszej zmiany. W miejsce Vareli wszedł Atsu. W 79 minucie na boisku pojawił się Castro w miejsce zmęczonego Defoura. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry na boisko za Jamesa wszedł Kleber. W drugiej minucie doliczonego czasu doszło do niecodziennej sytuacji. Podczas ataku Dynama Kijów, tuż przy polu karnym Smoków na boisko wtargnął pseudokibic. Na szczęście i tak Smoki wybiły piłkę, zatem żadne zagrożenie pod bramką Heltona nie istniało. Chwilę później sędzia zakończył mecz.

• Dynamo Kijów 0:0 FC Porto
  • Dynamo Kijów: Koval - Betao, Mikhalik, Khacheridi, Taiwo - Vukojević (Kranjcar 88'), Veloso, Gusev - Yarmolenko, Marco Ruben (Ideye Brown 67'), Milevskyi (Lukman 58')
  • FC Porto: Helton - Danilo, Abdoulaye, Otamendi, Mangala - Defour (Castro 79'), Moutinho, Lucho - James, Jackson, Varela (Atsu 76')
  • Żółte kartki: Vukojević (20m), Milevskiy (42m) - Abdoulaye (70m)
  • Sędzia: Undiano Mallenco (Hiszpania)
  • Miejsce: Stadion Olimpijski, Kijów
Autor: umbro122, 2012-11-06 19:49:15

Abdoulaye w pierwszym, mimo wszystko to dla mnie niespodzianka. Myślałem, że VP postawi na Rolando.

umbro122, 2012-11-06 19:56:18

Też stawiałem na Rolando. Ale jak narazie większość decyzji VP jest trafna, a więc powinno być dobrze ;)

pawcyk27, 2012-11-06 20:01:53

Moim zdaniem coś jest chyba nie tak na linii VP-Rolando. Wolałbym, żeby to Portugalczyk zagrał, ale może się mylę. W końcu to trener wie więcej o swoich zawodnikach niż wszyscy inni.

Michax9, 2012-11-06 20:34:02

Ciekawe ile Jackson dziś strzeli :)

Futbolówka, 2012-11-06 20:42:22

Moim zdaniem dobry wynik i dobra gra. Szkoda, że nie wygraliśmy, ale z remisu, który daje nam na 99% awans do kolejnej rundy :) Jestem pewien, że zapewnimy go sobie sami, zwycięstwem na Estadio do Dragao z Zagrzebiem! :) Vamos!

umbro122, 2012-11-06 22:54:31

Awaaaans! zasłużony! teraz wygrać to, co zostało i mamy pierwsze miejsce w grupie :)

Futbolówka, 2012-11-06 23:26:05

umbro... PORTO i Malaga mają już awans zapewniony.

Futbolówka, 2012-11-06 23:50:07

Najważniejszy był awans, a jeśli on jest, to na pewno częściowo zakrywa remis. Chociaż moim zdaniem graliśmy nie najgorzej i zabrakło trochę szczęścia.

Michax9, 2012-11-07 08:19:04

Świetnie że wywalczyliśmy awans na dwie kolejki przed końcem fazy grupowej, teraz tylko powalczyć o 1 miejsce i czekać na dobre losowanie 1\8.

ppanasonic92, 2012-11-07 09:22:43

Cenny wyjazdowy remis. Tym bardziej, że nie było dwóch bardzo ważnych defensywnych graczy z pierwszego składu. Brawo ! Co do innych drużyn to niesamowicie zaskakuje Malaga, Ajax i Borussia ;)