Login :

Hasło :


FC Porto na Naszej Klasie FC Porto na Facebooku

Pierwsza polska strona o FC Porto (Online: 67)

Porto lepsze od Sportingu!

Porto lepsze od Sportingu!

W szlagierze przedostatniej kolejki ligi portugalskiej, FC Porto, jak na mistrza przystało, pokonało u siebie Sporting Lizbona 2:0. Na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Hulk. Po spotkaniu na Estadio do Dragao odbyło się huczne świętowanie tytułu.

W pierwszej połowie spotkanie przebiegało dość spokojnie. Fani bardzo licznie zgromadzeni na stadionie przed przerwą nie zobaczyli goli, ale z nadzieją czekali na rozwój wydarzeń w drugiej odsłonie. Ta była zdecydowanie bardziej emocjonująca. Oba zespoły ruszyły do ataku i stwarzały sobie sytuacje bramkowe. Mecz nabrał tempa, jednak piłkarze wciąż mieli problem z umieszczeniem piłki w siatce. 

W 67. minucie Onyewu otrzymał drugą żółtą kartkę za faul na Hulku i Sporting znalazł się w tarapatach. Sytuację lizbończyków pogorszył dwanaście minut później Polga. Piłkarz sfaulował w polu karnym Jamesa Rodrigueza i sędzia ukarał go czerwonym kartonikiem, a dla Porto podyktował rzut karny. Jedenastkę pewnie wykorzystał Hulk i kibice w końcu doczekali się w klasyku gola. Brazylijczyk powiększył swój dorobek bramkowy w 88. minucie i zapewnił Smokom zwycięstwo 2:0.

W doliczonym czasie gry czerwoną kartkę obejrzał jeszcze Fernando. To jednak nie było w stanie popsuć mu humoru i piłkarz tanecznym krokiem opuścił plac gry, wywołując uśmiech na twarzy niejednego kibica. Po chwili sędzia zakończył spotkanie i na Stadionie Smoka zapanowała ogromna euforia. Vitor Pereira uniósł ręce w geście triumfu, a z trybun rozległo się głośne: „campeões, campeões, nós somos campeões!”. Piłkarze wraz z fanami rozpoczęli świętowanie tytułu. Nie zabrakło konfetti, fajerwerków i oczywiście szampana…

FC Porto – Sporting 2:0
Bramki: Hulk (82 k., 88)

FC PORTO: Helton; Sapunaru, Maicon, Otamendi, Alex Sandro; Fernando, Joăo Moutinho, Lucho; James, Hulk, Varela
Zmiany: Sapunaru - Danilo (57m), Varela - Janko (57m), Lucho - Defour (64m)
SPORTING: Rui Patrício; Pereirinha, Onyewu, Polga, Insúa; Schaars, Elias, Matías Fernández; Carrillo, van Wolfswinkel, Capel
Zmiany: Carrillo - Jeffrén (60m), Matías Fernández - André Martins (71m), Schaars - Diego Rubio (78m)
 
Żółte kartki: Sapunaru (14m), Carrillo (16m), Onyewu (20m i 67m), Moutinho (41m), Fernando (43m i 90m+3), Lucho (49m), Hulk (83m)
Czerwone kartki: Onyewu (67), Polga (80), Fernando (90m+3)

  Zobacz zdjęcia z fiesty!

 

Autor: Futbolówka, 2012-05-06 21:47:21

co by było gdyby nie Hulk :)

Save27, 2012-05-07 00:42:18

Na razie on jeszcze jest, więc trzeba się cieszyć. Brawa dla niego, bo obok Jamesa i Moutinho był najważniejszą postacią ofensywy w tym sezonie. Co do samego meczu to po prostu: „campeões, campeões, nós somos campeões!”

Michax9, 2012-05-07 07:52:25

Było jak było, ale sezon kończy się miło :)

Futbolówka, 2012-05-07 09:05:39

Super foty :D Macie może jakieś z wysoką rozdzielczością takie żebym mógł sobie dać na tapete na kompie ? :P

pawcyk27, 2012-05-07 20:54:46

Pawcyk27, zerknij sobie na te galerie, może coś wybierzesz :)

http://www.maisfutebol.iol.pt/fotos/239161/1

http://www.record.xl.pt/multimedia/fotos/interior.aspx?content_id=755328

Futbolówka, 2012-05-07 22:12:59

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Shoutbox:

Zdjęcie tygodnia


Poprzedni mecz

6. kolejka ligi portugalskiej
vs
Rió Ave FC-FC Porto
0 : 3
2025-09-19, 21:15
Estádio do Rio Ave FC (Vila do Conde)
(tak typowaliśmy)

Kolejny mecz

1. kolejka Ligi Europy
vs
Red Bull Salzburg-FC Porto
Typuj wynik meczu
2025-09-25, 21:00
Red Bull Arena Salzburg (Salzburg, Austria)

Liga portugalska

1FC Porto618
2Sporting CP512
Moreirense FC512
4Benfica Lizbona410
FC Famalicão510
Gil Vicente FC510
7SC Braga58
8Vitoria Guimarães SC57
9Casa Pia AC56
10GD Estoril Praia55
CD Santa Clara55
FC Arouca55
13FC Alverca54
Nacional Madeira54
15Estrela Amadora53
Rió Ave FC53
17AFS51
CD Tondela51

Buttony

Forum piłkarskie Benfica Lizbona AC Milan Liga portugalska SSC Napoli Sassuolo Serie A nufc.com.pl | Newcastle United LeedsUtd.pl - Strona o Leeds United Pierwszy polski serwis o Gialloblu

Pozdrowienia


© 2009-2025 www.fc-porto.pl