Login :

Hasło :


FC Porto na Naszej Klasie FC Porto na Facebooku

Pierwsza polska strona o FC Porto (Online: 44)

U. Madeira spada, Feirense awansuje

U. Madeira spada, Feirense awansuje

Co prawda najważniejsze rozstrzygnięcie sezonu 2015/16 w Portugalii nastąpi dopiero jutro, gdy poznamy mistrza kraju, jednak już teraz poznaliśmy końcowe rozstrzygnięcia jeśli chodzi o koniec tabeli. Z ligą po zaledwie roku żegna się Uniao Madeira, a w jej miejsce awansuje Feirense.

Przed ostatnią kolejką o utrzymanie walczyły trzy zespoły: Vitória Setubal, Uniao Madeira oraz Tondela. Teoretycznie najłatwiejsze zadanie mieli zawodnicy Tondeli, którzy grali ze zdegradowaną już Adacemiką i aby zostać w elicie musieli wygrać spotkanie oraz liczyć na to, że ani Setubal, które grało u siebie z Pacos de Ferreira oraz U. Madeira, które grało u siebie z Rio Ave nie wygrają swoich spotkań. Ostatecznie Setubal bezbramkowo zremisowało, a U. Madeira przegrała 1:2. Klub z Madery na mecie sezonu zgromadził 29 punktów, co oznaczało, że po 34. kolejce uplasował się na 17. miejscu ze stratą punktu do Vitórii Setubal oraz Tondeli.

U. Madeira awansowało do ligi NOS przed obecnym sezonem. Co ciekawe, klub ten po żadnej z kolejek nie znajdował się w strefie spadkowej, lecz ostatecznie na mecie sezonu zajął 17. miejsce! Z kolei Tondela dopiero po raz pierwszy od 10. kolejki wydostała się ze strefy spadkowej. Przypomnijmy, że w drugiej części sezonu bramki tego klubu bronił Raul Gudino. W meczach przeciwko FC Porto klub ten dwa razy przegrał: 0-5 u siebie oraz 2-3 na wyjeździe.

Przed ostatnią kolejką w Ledman LigaPro również było bardzo ciekawie, gdyż o awans walczyły trzy kluby: Feirense, Portimonense i Freamunde. Największe szanse miały pierwsze dwa zespoły. Feirense grało na wyjeździe z Chaves, które jest już pewne awansu, a Portimonense również na wyjeździe przeciwko Varzim. Ostatecznie w obu spotkaniach padł remis i z awansu cieszyć się mogli piłkarze, kibice i trenerzy Feirense, które co prawda zdobyło tyle samo punktów co Portimonense (78), ale było lepsze w dwumeczu między tymi zespołami.  

Feirense wraca do elity po czterech latach przerwy. Dla tego klubu sezon 2016/17 będzie piątym na najwyższym szczeblu piłkarskim w Portugalii. Trenerem zespołu jest doświadczony 52-letni José Mota, który w trakcie sezonu zastąpił 35-letniego Pepa. Najlepszym strzelcem zespołu jest 25-letni Brazylijczyk Platiny. Wychowanek Inhumas strzelił w tym sezonie 17 bramek w 2. lidze i jest drugim najlepszym strzelcem ligi. Najwięcej spotkań na swoim koncie ma 23-letni Kukula, który zagrał w 48 spotkaniach. Klub ten rozgrywa swoje mecze na Estádio Marcolino de Castro w Santa Maria da Feira, które jest oddalone o 30 km od Porto.

Autor: umbro122, 2016-05-14 22:34:44

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Shoutbox:

Zdjęcie tygodnia


Poprzedni mecz

30. kolejka ligi portugalskiej
vs
FC Porto-CD Tondela
:
2026-04-19, 21:30
Estádio do Dragão (Porto)
(tak typowaliśmy)

Kolejny mecz

Półfinał Pucharu Portugalii - rewanż
vs
FC Porto-Sporting CP
Typuj wynik meczu
2026-04-22, 21:45
Estádio do Dragão (Porto)

Liga portugalska

1FC Porto2976
2Sporting CP2871
3Benfica Lizbona2969
4SC Braga2852
5FC Famalicão2947
6Gil Vicente FC2845
7GD Estoril Praia2937
8Vitoria Guimarães SC2936
Moreirense FC2936
10FC Alverca2935
11Rió Ave FC2933
12FC Arouca2932
13CD Santa Clara2928
Estrela Amadora2928
15Nacional Madeira2925
Casa Pia AC2825
17CD Tondela2720
18AFS2912

Buttony

Forum piłkarskie Benfica Lizbona AC Milan Liga portugalska SSC Napoli Sassuolo Serie A nufc.com.pl | Newcastle United LeedsUtd.pl - Strona o Leeds United Pierwszy polski serwis o Gialloblu

Pozdrowienia


© 2009-2026 www.fc-porto.pl