Login :

Hasło :


FC Porto na Naszej Klasie FC Porto na Facebooku

Pierwsza polska strona o FC Porto (Online: 12)

Wypowiedzi po meczu z Twente

Wypowiedzi po meczu z Twente

Po wygranym przez FC Porto sparingu z Twente głos zabrał trener oraz kilku zawodników Smoków. Poniżej przedstawiono, co mieli do powiedzenia bohaterowie wczorajszego zwycięstwa.

 

 

Francesco Farioli

„Dla nas nie istnieje pojęcie meczów towarzyskich, każde zwycięstwo jest bardzo ważne."

„Czerwona kartka uwarunkowała resztę meczu.Chcieliśmy grać 11 na 11, podobnie jak Twente, ale takie sytuacje są częścią futbolu. Poziom rywalizacji był bardzo wysoki. Graliśmy z bardzo fizycznym i silnym przeciwnikiem. Znam ich dobrze z zeszłego sezonu. To był dobry mecz, zarówno grając w jedenastu jak i z jednym zawodnikiem mniej."

„Staraliśmy się grać tak, jak trenowaliśmy, ponadto pokazaliśmy właściwą mentalność. Był w nas duch walki i chęć zwycięstwa do samego końca. a to dobry punkt wyjścia. Jesteśmy na początku bardzo krótkiego okresu przygotowawczego, a dziś rano kilku zawodników zagrało także przeciwko CD Feirense. Przeciążamy zawodników dużą ilością pracy fizycznej i informacji. Kontynuujemy ten proces i chcemy jeszcze bardziej się rozwinąć przed nadchodzącymi rozgrywkami.”

„Bardzo ważne jest, aby wszyscy zawodnicy byli ambitni. Daliśmy minuty kilku sportowcom, w tym najmłodszym, i każdy miał szansę zobaczyć, że odgrywa kluczową rolę.”

„Rodrigo Mora był, jest i będzie dla nas bardzo ważny, nie ma co do tego wątpliwości. Jest tutaj, w FC Porto, jak wszyscy inni. Ciężko pracował, a teraz musi zrozumieć nową dynamikę, tak jak każdy. Wiem, że bardzo nam pomoże.”

William Gomes

„Udało mi się wejść i zagrać dobrze, ale to proces, a to był dopiero nasz trzeci mecz. Wciąż przyswajamy sobie, czego oczekuje trener. Stopniowo się poprawiamy, ale są rzeczy, w których wciąż musimy się rozwijać”.

„Treningi były bardzo intensywne i wszyscy ciężko trenują. Trener wymaga od nas wiele i ma ciekawe pomysły. Pracujemy nad tym, aby wykonać wszystko tak, jak nas o to prosi.”

„Trenujemy, żeby się poprawić, ale zawsze dobrze jest wygrywać, bo to utwierdza w przekonaniu, że zmierzamy we właściwym kierunku. To ważny wynik dla naszego nastawienia.”

„Będę tym samym Williamem, którym byłem, gdy nie dostawałem minut na boisku. Będę ciężko pracował i dawał z siebie wszystko dla drużyny”.

Dominik Prpić

„Będąc środkowym obrońcą, musisz być liderem, a Diogo jest nim również w bramce. Musimy być zawsze czujni w obronie”.

„Trener prosi nas o szukanie rozwiązań między liniami. Udało nam się to zrobić, ale do oficjalnego rozpoczęcia rozgrywek mamy jeszcze dwa tygodnie i każdego dnia pracujemy nad poprawą. Naprawdę wierzymy w to, co mówi nam trener.”

„Grałem w obronie trzyosobowej, schodząc na lewą stronę. Jestem gotowy na różne warianty ustawienia i nie stanowi to dla mnie problemu.”

Alan Varela

„Cieszę się ze zwycięstwa i ducha drużyny. Walczyliśmy do końca i to się opłaciło. Musimy się rozwijać krok po kroku, poznając lepiej pomysły menedżera i styl naszych nowych kolegów z drużyny. Poprawiamy się krok po kroku, z dnia na dzień. Zespół ciężko pracuje, jest bardzo zjednoczony, a to niesamowicie istotne. Chcemy odzyskać tożsamość tego klubu.”

„Takie rzeczy jak czerwone kartki zdarzają się w futbolu, to jego element. Po stracie zawodnika musieliśmy przeorganizować naszą grę. To był bardzo intensywny mecz, a boisko zrobiło się bardzo duże z powodu gry w osłabieniu. To jeszcze wytężyło ogromny wysiłek drużyny.”

„Victor wszedł na boisko z wielkim zapałem, ciężko pracował od pierwszej minuty i dobrze sobie radził. Ma w sobie dużo jakości i mam nadzieję, że będzie się nadal rozwijał, aby nam pomóc i wnieść do drużyny wszystko, co w jego mocy.”

„Przyswajamy sobie styl gry, jakiego oczekuje menedżer, i to będzie ważne dla zespołu. W zeszłym sezonie nie byliśmy na najwyższym poziomie, ja sam byłem wobec siebie bardzo samokrytyczny, więc w tym musimy dać z siebie dużo więcej.”

Autor: Michał, 2025-07-28 18:54:35

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Shoutbox:

Zdjęcie tygodnia


Poprzedni mecz

2. kolejka ligi portugalskiej
vs
Rió Ave FC-FC Porto
0 : 2
2026-08-15, 21:30
Estádio do Rio Ave (Vila do Conde)
(tak typowaliśmy)

Kolejny mecz

3. kolejka ligi portugalskiej
vs
FC Porto-FC Arouca
Typuj wynik meczu
2026-08-23, 21:30
Estádio do Dragão (Porto)

Liga portugalska

1FC Porto3488
2Sporting CP3482
3Benfica Lizbona3480
4SC Braga3459
5FC Famalicão3456
6Gil Vicente FC3450
7Moreirense FC3443
8Vitoria Guimarães SC3442
FC Arouca3442
10GD Estoril Praia3439
FC Alverca3439
12CD Santa Clara3436
Rió Ave FC3436
14Nacional Madeira3434
15Estrela Amadora3430
Casa Pia AC3430
17CD Tondela3428
18AFS3421

Buttony

Forum piłkarskie Benfica Lizbona AC Milan Liga portugalska SSC Napoli Sassuolo Serie A nufc.com.pl | Newcastle United LeedsUtd.pl - Strona o Leeds United Pierwszy polski serwis o Gialloblu

Pozdrowienia


© 2009-2026 www.fc-porto.pl