Pierwsza polska strona o FC Porto (Online: 151)

Sporting Lizbona 2:2 FC Porto

Sobotni Wieczór na Estadio Jose Alvalade Sporting podejmuje ekipę Smoków, głodnych wygranej po blamażu z Maritimo na Estadio do Dragao,początek nie był kolorowy ale jak było dalej?

Początek meczu był dla Smoków różny,pierw świetne dośrodkowanie z rzutu wolnego Sergio, tam piłkę dopadł Pepe i lekko trącił ją mogła zaskoczyć Adana, lecz niestety ten obronił piłka dalej poleciała na prawą stronę po jego interwencji tam z piłką minął się świetny tego wieczoru Zaidu Sanusi.

I niestety niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, 9 minuta spotkania,wyrzut z rzutu rożnego do piłki dopada piłkarz Sportingu dośrodkowanie,piłka spada na głowę Mbemby, który wybija ją do tyłu tam znalazł się wychowanek Porto Nuno Stantos, i mocnym strzałem z powietrza, uderza na bramkę mamy 1:0 dla Sportingu.

Porto po tym golu w końcu doszło do siebie kilka minut dobrej gry zaowocowało bramką na 1:1.Minuta 24 akcja w polu karnym Sportingu, ale piłka zostaje wybita,spada na głowę Sergio który głową podaje do Zaidu ten ustawia sobie piłkę, i świetnym dośrodkowaniem w polę karne znajduje Uribe który idealnie lewą nogą uderza i pokonuje bramkarza Antonio Adana mamy 1:1.

Dalej obserwowaliśmy tylko i wyłącznie ataki z jednej i z drugiej strony oraz głównego bohatera tego spotkania czyli sędziego który w tym meczu był pogubiony i rzucał kartonikami na lewo i prawo,w całym meczu pokazał 9 żółtych kartek i 1 czerwoną trenerowi Sportingu Rubenowi Amorimowi.

To Porto zadało drugi cios i to w minucie 45,rzut rożny Sportingu piłka ląduje na głowie Mbemby który ją wybija,dalej to już pogubienie graczy Sportingu którzy nie upilnowali Luisa Diaza mamy kontrę,mgnie jak burza w polę karne kręci obrońcami,lecz piłka zostaje lekko wybita ale do niej dopada Jesus Corona który zakręca Coatesa i przerzuca piłkę nad Adanem mamy 1:2!

Skąd ta czerwona  kartka? Minuta 45+2 długi przerzut do Nuno Santosa który wbiegł w pole karne,upada a za całą sytuację winny był Zaidu który,rzekomo pociągnął Nuno za koszulkę,mamy rzut karny a Zaidu wypada z gry po drugiej żółtej kartce,ale chwila sędzia za namową Zaidu i sztabu podchodzi do Varu,karnego jednak nie ma,Zaidu zostaje na boisku a Amorim za wyzwiska w stronę sędziego i protesty wypada z Boiska dalej mamy wynik 1:2.I tak o to kończymy pierwszą połowę!

Druga połowa była strasznie nudna na początku,gra była powolna a obie strony nie kwapiły się do jakichkolwiek akcji,ale to Sporting przeważał w drugiej połowie,po jakimś czasie robili bardzo groźne akcje,szczególnie Pedro Porro który uderzył z prawej strony boiska a piłka przeleciała centymetry koło bramki strzeżonej przez Marchesina.Dużo więcej się nie dzialo było kilka zmian ze strony Sportingu jak i Porto które niezbyt dużo dały jedynie wejście Baro i Nanu po stronie Porto nieco ożywiło grę Smoków szczególnie Nanu który zaprezentował się fajnymi zagraniami.Natomiast po stronie Sportingu Joao Mario,który wrócił do Sportingu robił robotę w środku pola.

I niestety minuta 86 podanie na prawe skrzydło do Pote,ten podaje mocną piłke po ziemi, której nikt nie zablokował,piłke piętą uderza Sporar piłka odbija się od Marchesina i do piłki dopada Vietto który potężnym strzałem umieszcza piłkę w siatce i mamy 2:2.

Do końca meczu nie zobaczyliśmy już wiele,miał wejść Loum żeby pokryć środek możliwe że wtedy Porto nie straciło by bramki,ale zmiana była odkładana i zrobiło się 2:2 i w końcowym rozrachunku wszedł Taremi za Uribe no i to tyle mecz skończył się wynikiem 2:2 a Porto ma sporo błędów do Poprawy.

Po raz kolejny bardzo słaby mecz rozgrywa Otavio,który gubił się w każdym aspekcie,Marega po raz kolejny pokazuje brak większego zaangażowania w mecz no i Mbemba który zawalił pierwszą bramkę.

Reszta grała przyzwoicie,na pewno trzeba wyróżnić za cały mecz Zaidu który był dzisiaj najlepszy na boisku,oraz Diaza za swoje fajne wejścia w pole karne które przyniosły dużo korzyści.

A co do zmian to Nanu i Baro na duży plus,Felipe Anderson i Martinez nie pokazali nic dobrego,gubili się w swojej grze,natomiast Taremi grał zbyt krótko żeby go oceniać aczkolwiek w 91 minucie zrobił ładną akcje po której oddał strzał,ten niestety centymetry obok bramki.

Autor: Enrux, 2020-10-17 23:53:59