Transfery

Moderator: Redakcja

Re: Transfery

Postprzez Michał » poniedziałek, 4 sierpnia 2014, 23:12

Warto zwrócić też uwagę na mniejsze kluby, bo w nich też często dochodzi do ciekawych transferów:
Academica pozyskała Rui Pedro, naszego wychowanka, który w sezonie 2007/2008 miał wraz z Andre Castro stanowić o sile drugiej linii FC Porto.
Gil Vicente wypożyczyło z Cluj Diogo Valente, który również kiedyś zanosił się na niezłego skrzydłowego w koszulce ze Smokiem na piersi.
Rio Ave dokonało kilku niezłych wypożyczeń, jak Pedro Moreira z Porto B, czy Gouano z Atalanty. Poza tym za darmo dołączył do nich Cassio, z wypożyczenia wrócił Fabinho.
Avatar użytkownika
Michał
Kluczowy zawodnik
 
Posty: 542
Dołączył(a): czwartek, 19 maja 2011, 15:33
Lokalizacja: Puławy

Re: Transfery

Postprzez umbro122 » wtorek, 5 sierpnia 2014, 16:35

Michax9 napisał(a):z wypożyczenia wrócił Fabinho.


Monaco ponownie go wykupiło :)

A propo transferów ligi portugalskiej to szykuję taką małą niespodziankę na weekend, w którym liga ruszy :) Pracę trwają i mam nadzieję, że komuś się spodoba :)
umbro122
Manager
 
Posty: 1065
Dołączył(a): środa, 2 listopada 2011, 13:39
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Transfery

Postprzez Michał » wtorek, 14 lipca 2015, 23:38

Jak oceniacie dotychczasowe transfery Porto w porównaniu do tych, które przeprowadzili nasi najwięksi ligowi rywale? :wink:
Avatar użytkownika
Michał
Kluczowy zawodnik
 
Posty: 542
Dołączył(a): czwartek, 19 maja 2011, 15:33
Lokalizacja: Puławy

Re: Transfery

Postprzez umbro122 » czwartek, 16 lipca 2015, 21:53

SPORTING: Nic szczególnego na razie nie zrobili. Ten Bryan Ruiz może być solidnym wzmocnieniem, ale pozostali zawodnicy: Joao Pereira i Jug to dla mnie przeciętni zawodnicy. Z klubu odszedł tylko Cedric, więc praktycznie kadra pozostanie taka sama.

BENFICA: Dla mnie to teraz wielka niewiadoma, bo nie wiadomo na jakich zawodników postawi nowy trener. Ich transfery też nie powalają. Carceli nie znam, Taarabt kiedyś miał to coś, ale ostatnie sezony do kitu. Ederson i Marcal nie wiem po co przyszli bo i tak grać nie będą. Póki co też się za bardzo nie osłabili, ale brak Maxiego może być dla nich problemem.

PORTO: Obecne transfery mi się bardzo podobają, tzn. oczywiście, że chciałbym młodych i zdolnych z Ameryki Południowej, których po kilku latach sprzedamy z kilkukrotnym przebiciem, no ale ja tego nie wybieram.
GK - W ostatnich sezonach nasi bramkarze potrafili czasami nas zdołować. Mam nadzieję, że doświadczenie Casillasa pozwoli temu zapobiec i da on jeszcze większy spokój w tyłach.
PO - Danilo będzie niemalże niemożliwe zastąpić. Maxi Pereira - chociaż nie cierpię go jako jako człowieka - to dobry i solidny obrońca. Typowy walczak, który potrafi się włączyć w akcje ofensywne. Zapewni nam 2 sezony spokoju na tej pozycji i być może wtedy "Smoki" znajdą nowego "Danilo".
Pomoc - Danilo Pereira, Imbula, Andre Andre i Sergio Oliveira. Każdy to świetny transfer! Lopetegui będzie miał jeszcze większy ból głowy co do '11', a każdy z pewnością będzie chciał grać, a więc będzie starał się na treningach, co skutkuje jeszcze większą rywalizacją, czyli poprawą umiejętności :)
N - Transfer Bueno to jedyny którego nie rozumiem. Powód? Wolny zawodnik i Hiszpan. Być może Lopetegui go przekwalifikuje na ŚPO, ale pewnie będzie tylko zmiennikiem. Następca dla Jacksona? A może w ogóle nie jest nam ktoś taki potrzebny? Jest przecież Aboubakar. W obwodzie są dwaj zdolni Andre Silva i Goncalo Paciencia. Myślę, że przydałby się jeszcze jakiś zawodnik na skrzydło, jeśli Quaresma odejdzie.

W innych klubach:
Braga pozyskała kolejnego młodego i zdolnego Brazylijczyka - Alefa. Są też bliscy pozyskania Malcoma. Zobaczycie, że za rok będzie o nich głośno.
umbro122
Manager
 
Posty: 1065
Dołączył(a): środa, 2 listopada 2011, 13:39
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Transfery

Postprzez Michał » sobota, 18 lipca 2015, 21:27

Mnie się podobała gra nowych Smoków w dzisiejszym meczu z Duisburgiem. Wiadomo, że nie ma co oceniać piłkarzy na podstawie jednego meczu, ale kilka wniosków można wyciągnąć. Casillas nie miał dużo pracy, ale wydaje się, że może wprowadzić do gry defensywnej Porto wiele spokoju i opanowania w porównaniu do tego co wyprawiał Helton w drugiej połowie (wiem, że to tylko mecz towarzyski, ale mimo wszystko). Maxi pokazał, że mimo wieku wciąż ma w sobie duże pokłady energii i mocy, był jednym z najaktywniejszych zawodników Porto w pierwszej połowie. Danilo może być naszą nową Ośmiornicą. Imbula przez te 30 minut kilka razy popisał się niekonwencjonalnym zagraniem, poza tym pokazał swoje świetne panowanie nad piłką, kiedy pressing na nim był momentami podwajany czy nawet potrajany. Sergio Oliveira popisał się niesamowitym podaniem do Bueno, to może być nasz nowy Moutinho. Wcześniej wspomniany Hiszpan w kilku akcjach wykazał się niezłym przeglądem pola i kreatywnością, świetnie nadaje się do meczów z mocniejszymi rywalami jako fałszywa dziewiątka czy cofnięty napastnik w parze z jakimś typowym lisem pola karnego. Andre Andre też kilka razy popisał się ciekawymi zagraniami, wydaje mi się, że na ławkę będzie w sam raz. :)

Sporting dopina transfer Teo Gutierreza, Mam wrażenie, że Kolumbijczyk może zostać królem strzelców w nadchodzących rozgrywkach i typuję go jako głównego faworyta, chociaż fajnie by było, jakby jakiś Smok pokrzyżował mu plany. :wink:
Avatar użytkownika
Michał
Kluczowy zawodnik
 
Posty: 542
Dołączył(a): czwartek, 19 maja 2011, 15:33
Lokalizacja: Puławy

Re: Transfery

Postprzez umbro122 » niedziela, 19 lipca 2015, 20:55

Michał napisał(a):Sporting dopina transfer Teo Gutierreza, Mam wrażenie, że Kolumbijczyk może zostać królem strzelców w nadchodzących rozgrywkach i typuję go jako głównego faworyta, chociaż fajnie by było, jakby jakiś Smok pokrzyżował mu plany. :wink:


Teo już oficjalnie w Sportingu. Moim zdaniem Jonas z Benfiki zostanie królem, jeśli zostanie w klubie ;) No chyba, że Aboubakar odpali :)
umbro122
Manager
 
Posty: 1065
Dołączył(a): środa, 2 listopada 2011, 13:39
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Transfery

Postprzez Michał » poniedziałek, 20 lipca 2015, 22:19

Jorge Jesus przeprowadza w Sportingu naprawdę przemyślane transfery. Przejął bardzo młody zespół, który potrzebował doświadczenia. Transfery 31-letniego Pereiry, 29-letniego Ruiza, 30-letniego Gutierreza i 31-letniego Cianiego podniosą średnią wieku w zespole. Dodatkowo są to zawodnicy nieprzeciętni, bo Teo występował na dwóch ostatnich Copa America, czy na Mistrzostwach Świata w Brazylii podobnie jak Ruiz i Joao, zaś Ciani rozegrał wiele meczy w Ligue 1 czy Serie A. Dodatkowo Lwy ściągnęły z Anzhi Ewertona, który kiedyś błyszczał w występach w Bradze, a poważnie zainteresowane nim było Porto. Przy tym nie stracili żadnego ważnego zawodnika, poza Cedricem, którego jednak w pewnym momencie sezonu ze składu wygryzł nasz dawny znajomy Miguel Lopes. Poza tym w miejsce Soaresa zajmie jego kolega z reprezentacji, wcześniej wspomniany Joao Pereira.
Avatar użytkownika
Michał
Kluczowy zawodnik
 
Posty: 542
Dołączył(a): czwartek, 19 maja 2011, 15:33
Lokalizacja: Puławy

Re: Transfery

Postprzez Michał » sobota, 8 sierpnia 2015, 14:47

Podobno Raul Jimenez jest krok od Benfiki. Ma kosztować 3 miliony euro i podpisać 5-letnią umowę. Jeśli to prawda to jesteśmy mega frajerami, że nie przebiliśmy śmiesznej oferty Orłów, bo chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć, że Meksykanin jest dużo bardziej perspektywicznym piłkarzem od Daniego Osvaldo... :roll:
Avatar użytkownika
Michał
Kluczowy zawodnik
 
Posty: 542
Dołączył(a): czwartek, 19 maja 2011, 15:33
Lokalizacja: Puławy

Re: Transfery

Postprzez domi » sobota, 8 sierpnia 2015, 19:08

Nie śledzę wnikliwie tego tematu, ale wydaje mi się, że on ma przejść do Benfiki na zasadzie wypożyczenia z opcją pierwokupu.
Avatar użytkownika
domi
Młody talent
 
Posty: 319
Dołączył(a): czwartek, 1 stycznia 1970, 02:00
Lokalizacja: Woj. dolnośląskie

Re: Transfery

Postprzez Michał » sobota, 8 sierpnia 2015, 19:45

domi napisał(a):Nie śledzę wnikliwie tego tematu, ale wydaje mi się, że on ma przejść do Benfiki na zasadzie wypożyczenia z opcją pierwokupu.


Niby źródło tej informacji nie jest podane, ale raczej na tej stronce nie pojawiają się plotki wyssane z palca...
Avatar użytkownika
Michał
Kluczowy zawodnik
 
Posty: 542
Dołączył(a): czwartek, 19 maja 2011, 15:33
Lokalizacja: Puławy

Re: Transfery

Postprzez umbro122 » sobota, 8 sierpnia 2015, 20:14

Michał napisał(a):Podobno Raul Jimenez jest krok od Benfiki. Ma kosztować 3 miliony euro i podpisać 5-letnią umowę. Jeśli to prawda to jesteśmy mega frajerami, że nie przebiliśmy śmiesznej oferty Orłów, bo chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć, że Meksykanin jest dużo bardziej perspektywicznym piłkarzem od Daniego Osvaldo... :roll:


Niemożliwe, żeby oddali go za 3 mln euro... Ja gdzieś czytałem że 9 mln euro za 50% praw. Zobaczymy..
umbro122
Manager
 
Posty: 1065
Dołączył(a): środa, 2 listopada 2011, 13:39
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Transfery

Postprzez Michał » niedziela, 16 sierpnia 2015, 22:57

Nietypowy transfer przeprowadził Sporting, który oddał za darmo (zastrzegając 25% kwoty następnego transferu) do Espanyolu Michaela Cianiego. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że Francuz dołączył do drużyny Lwów... niecały miesiąc temu. Do podobnej transakcji doszło rok temu z udziałem Demichelisa, który zaraz po podpisaniu kontraktu z Atletico Madryt został sprzedany do Manchesteru City.
Avatar użytkownika
Michał
Kluczowy zawodnik
 
Posty: 542
Dołączył(a): czwartek, 19 maja 2011, 15:33
Lokalizacja: Puławy

Re: Transfery i przypuszczenia co do nowego sezonu

Postprzez pawcyk27 » wtorek, 26 stycznia 2016, 22:07

Avatar użytkownika
pawcyk27
Manager
 
Posty: 997
Dołączył(a): niedziela, 9 sierpnia 2009, 12:43
Lokalizacja: Myślenice/Kraków

Re: Transfery i przypuszczenia co do nowego sezonu

Postprzez Michał » niedziela, 31 stycznia 2016, 15:11

Śmiech na sali, ale to najlepiej obrazuje siłę pieniądza w dzisiejszym sporcie. Piłka nożna, i w sumie nie tylko piłka, tracą na romantyczności. Z drugiej strony ciężko się dziwić portugalskiej federacji, Chińczycy mają potężne zasoby finansowe i są w stanie rozruszać portugalską piłkę, która, nie oszukujmy się, coraz bardziej odbiega od standardów europejskich.
Avatar użytkownika
Michał
Kluczowy zawodnik
 
Posty: 542
Dołączył(a): czwartek, 19 maja 2011, 15:33
Lokalizacja: Puławy

Re: Transfery

Postprzez Michał » czwartek, 16 czerwca 2022, 17:15

Najgłośniejsze dotychczasowe transfery w lidze portugalskiej w trwającym okienku transferowym:

Darwin Núñez z Benfiki do Liverpoolu - 75 mln euro
Nuno Mendes ze Sportingu do PSG - 38 mln euro (po wyp.)
Rúben Vinagre z Wolves do Sportingu - 10 mln euro (po wyp.)
Jeremiah St. Juste z Mainz do Sportingu - 9,5 mln euro
Marko Grujic z Liverpoolu do Porto - 9 mln euro (po wyp.)
Pedro Porro z Man City do Sportingu - 8,5 mln euro (po wyp.)
Alexander Bah ze Slavii Praga do Benfiki - 8 mln euro
Beto z Portimonense do Udinese - 7 mln euro (po wyp.)
Samuel Lino z Gil Vicente do Atletico Madryt - 6,5 mln euro
Gedson Fernandes z Benfiki do Besiktasu - 6 mln euro
Alberth Elis z Boavisty do Bordeaux - 6 mln euro (po wyp.)
Petar Musa z Boavisty do Benfiki - 5 mln euro
Valentin Rosier ze Sportingu do Besiktasu - 4,8 mln euro (po wyp.)
Lincoln z Santa Clary do Fenerbahce - 3,5 mln euro
Stephen Eustaquio z Pacos Ferreira do Porto - 3,5 mln euro (po wyp.)
Jackson Porozo z Boavisty do Troyes - 3,5 mln euro
Pedro Perreira z Benfiki do Monzy - 2,5 mln euro (po wyp.)
Pedro Henrique z Vitorii Guimaraes do LC Sailors - 1,3 mln euro
Aziz z Vitorii Guimaraes do Rio Ave - 1 mln euro (po wyp.)

Wszystkie kwoty wzięte z portalu transfermarkt.

Zapraszam do dyskusji. :wink:
Avatar użytkownika
Michał
Kluczowy zawodnik
 
Posty: 542
Dołączył(a): czwartek, 19 maja 2011, 15:33
Lokalizacja: Puławy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Liga portugalska

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron