Polska Ekstraklasa

Moderator: Redakcja

Która drużyna wygra rozgrywki T-Mobile Ekstraklasy 2011/2012 ?

Śląsk Wrocław
3
38%
Legia Warszawa
2
25%
Polonia Warszawa
0
Brak głosów
Lech Poznań
1
13%
Ruch Chorzów
0
Brak głosów
Wisła Kraków
2
25%
Inna drużyna ( w komentarzach proszę o podanie nazwy)
0
Brak głosów
 
Liczba głosów : 8

Polska Ekstraklasa

Postprzez pawcyk27 » piątek, 17 lutego 2012, 18:21

Już dziś startuje wiosenna runda w najwyższej polskiej klasie rozgrywkowej. Pierwszymi meczami 18 - stej kolejki T Mobile Ekstraklasy będą pojedynki ŁKS-u z Polonią Warszawa i Lecha Poznań z GKS-em Bełchatów. Jakie są wasze typy na najbliższą kolejkę ? Kto będzie mistrzem, a kto spadnie z ligi ? Moim zdaniem poważnym kandydatem do zdobycia mistrzostwa jest liderujący Śląsk Wrocław, który funkcjonuje w bardzo fajny sposób, gra tam większość polaków no i co ważne kibice są w zgodzie z Wiślakami, którym to zawszę życzę sukcesu. Mistrzostwa Wisły rzecz jasna chciałbym najbardziej ale 10 pkt. straty i 13 kolejek to misja bardzo trudna do wykonania. Tym bardziej, że wyprzedzają ją w tabeli drużyny tkj. wcześniej wspomniany Śląsk, Legia czy też Lech. Czyli drużyny, które nie powinny zaliczyć zbyt wielu wpadek w ciągu tych 13 ostatnich spotkań. Przed Wisła jest także Polonia i Ruch jednak te drużyny moim zdaniem Wisłą prześcignie pod koniec ligi. Co do spadku to poleci pewnie ŁKS, choć kto wie co zdziałają w nowo stworzonej ekipie : Świerczewski jako niby menager (a tak naprawdę pan trener :) ), a także zaciąg starszych panów w postaciach Macieja Iwańskiego, Seweryna Gancarczyka i Bonina. Aha jeżeli w Legii dojdzie jeszcze do transferu Blanco to może być niezła walka pomiędzy podopiecznymi Skorży, a ekipą Lenczyka.
Avatar użytkownika
pawcyk27
Manager
 
Posty: 997
Dołączył(a): niedziela, 9 sierpnia 2009, 12:43
Lokalizacja: Myślenice/Kraków

Re: Polska Ekstraklasa

Postprzez umbro122 » piątek, 17 lutego 2012, 18:50

Jak Śląsk będzie grał tak jak jesienią to jest mistrzem. A poza tym zrobili jeszcze fajny transfer tego słowackiego pomocnika. 2 będzie Legia, a 3 Wisła.
umbro122
Manager
 
Posty: 1065
Dołączył(a): środa, 2 listopada 2011, 13:39
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Polska Ekstraklasa

Postprzez Michał » piątek, 17 lutego 2012, 20:18

Kibicuję Wiśle, ale będzie im bardzo trudno zdobyć mistrzostwo. Jednak w naszej, rodzimej lidze wszystko jest możliwe, także to ich zaznaczyłem w sondzie. Drugi będzie Śląsk, ponieważ jest mądrze prowadzony i ma duże szanse na mistrzostwo. Na najniższym stopniu podium stanie Legia, bo została znacznie osłabiona. Mam nadzieję, że wysoko skończy Lechia, bo to po Wiśle i Śląsku moja ulubiona polska drużyna. Mam nadzieję, że utrzyma się Zagłębie, bo katastrofą byłby spadek klubu, który był przymierzany do mistrzostwa. Jednak może wtedy Pawłowski w końcu zdecydowałby się na transfer do Białej Gwiazdy. A kto spadnie? Najpewniej beniaminkowie : ŁKS i Podbeskidzie. Takie są moje typy. :)
Avatar użytkownika
Michał
Kluczowy zawodnik
 
Posty: 542
Dołączył(a): czwartek, 19 maja 2011, 15:33
Lokalizacja: Puławy

Re: Polska Ekstraklasa

Postprzez pawcyk27 » piątek, 17 lutego 2012, 21:29

Pierwszy mecz i brak jakiegokolwiek zaskoczenia. Polonia wykonała misję pokonując na wyjeździe 2-0 ŁKS w którym to zadebiutowali Pączek ( Maciej Iwański), Bonin zmieniony przez kolejnego debiutanta Gancarczyka i Laizans. Bramki dla Polonii zdobyli Jeż i Cani dla którego było to już dziewiąte trafienie w sezonie. Czekam więc na kolejne mecze, jakieś niespodzianki i piękne gole :)
Avatar użytkownika
pawcyk27
Manager
 
Posty: 997
Dołączył(a): niedziela, 9 sierpnia 2009, 12:43
Lokalizacja: Myślenice/Kraków

Re: Polska Ekstraklasa

Postprzez marcelo » poniedziałek, 27 lutego 2012, 00:07

Śląsk 0:4 Legia
Niespodzianka? Chyba mało powiedziane...
"Niektórzy uważają, że piłka nożna jest kwestią życia i śmierci. Jestem rozczarowany takim podejściem. Zapewniam, że jest czymś znacznie, znacznie ważniejszym"
Avatar użytkownika
marcelo
Junior
 
Posty: 152
Dołączył(a): czwartek, 29 kwietnia 2010, 09:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Polska Ekstraklasa

Postprzez pawcyk27 » poniedziałek, 27 lutego 2012, 00:47

W takim wymiarze porażka na własnym stadionie Śląska to napewno jakieś zaskoczenie, ale nasza liga słynie z tego że niespodzianki to my mamy co kolejkę.... :P 3-0 Ruch z Lechem, Lech 0-1 Bełchatów, Wisła 0-1 Korona, Polonia 1-2 Widzew, Podbeskidzie na 6 miejscu itp itd.... :D
Avatar użytkownika
pawcyk27
Manager
 
Posty: 997
Dołączył(a): niedziela, 9 sierpnia 2009, 12:43
Lokalizacja: Myślenice/Kraków

Re: Polska Ekstraklasa

Postprzez Michał » poniedziałek, 27 lutego 2012, 16:05

Zdecydowanie muszę się zgodzić, że nasza liga jest nieprzewidywalna i zaskakująca. Wygranie u buka obstawiając pięć meczy ekstraklasy graniczy z trafieniem szóstki w totku :D . Tak naprawdę z zasady (od kilku sezonów) faworytów do mistrzostwa jest trzech: Wisła, Legia, Lech. Jednak tak naprawdę, praktycznie raz na dwa lata wygrywa ta drużyna. Teraz najbliżej mistrzostwa jest Śląsk, rok temu była Jaga, a pięć lat temu to Zagłębie wygrało ligę. Poza tym wiele drużyn jak Lechia, Polonia, Ruch czy Korona otarło się w poprzednich sezonach o wygranie rozgrywek ekstraklasy. To na pewno sprawia, że nasza liga nigdy nie jest nudna. Chyba, że chodzi o poziom sportowy, ale to już inna bajka...
Avatar użytkownika
Michał
Kluczowy zawodnik
 
Posty: 542
Dołączył(a): czwartek, 19 maja 2011, 15:33
Lokalizacja: Puławy

Re: Polska Ekstraklasa

Postprzez marcelo » poniedziałek, 27 lutego 2012, 21:50

Macie racje jest nieprzewidywalna, dodaje kolorytu to, że są dziwne wpadki ale jak pisałeś Michax9 poziom gry już tak nie zadowala. Wracając do Śląsk - Legia. Mi chodziło o rozmiar zwycięstwa Legii a nie o to, że Legia wygrała, bo trzeba przyznać, że 4:0 to dość dziwne.
Mimo, że jestem z Wrocławia nie byłbym taki pewien czy Śląsk ma najbliżej do mistrzostwa. Wrocław odstaje kadrowo od innych wielkich, ale plusem jest równa kadra i dobry trener. Nie robię sobie nadziei abym potem się nie rozczarować. Chciałbym bardzo zobaczyć Śląsk w LM, ale marze też o polskiej drużynie w fazie grupowej. I tutaj powstaje problem ze Śląskiem, bo ten wyrównany skład na to jest za słaby. Wydaję mi się, że teraz największe szanse na to by miała Legia i może Wisła, ale Wisła z dużym znakiem zapytania.
"Niektórzy uważają, że piłka nożna jest kwestią życia i śmierci. Jestem rozczarowany takim podejściem. Zapewniam, że jest czymś znacznie, znacznie ważniejszym"
Avatar użytkownika
marcelo
Junior
 
Posty: 152
Dołączył(a): czwartek, 29 kwietnia 2010, 09:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Polska Ekstraklasa

Postprzez marcelo » niedziela, 6 maja 2012, 09:54

To się narobiło :D Stawiam, że Śląsk wygra z Wisłą, nie dlatego, że Wisła się podłoży a dlatego, że jest to może jedyna szansa dla niektórych zawodników aby zdobyć mistrzostwo Polski
"Niektórzy uważają, że piłka nożna jest kwestią życia i śmierci. Jestem rozczarowany takim podejściem. Zapewniam, że jest czymś znacznie, znacznie ważniejszym"
Avatar użytkownika
marcelo
Junior
 
Posty: 152
Dołączył(a): czwartek, 29 kwietnia 2010, 09:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Polska Ekstraklasa

Postprzez pawcyk27 » niedziela, 6 maja 2012, 15:29

Dodatkowo Wisła ma jak narazie na ten mecz tylko jednego sprawnego obrońcę w postaci Czekaja :P... Reszta albo kontuzjowana albo odsunięta od składu ( Jaliens, Lamey, Paljić). Z tego co do wyboru ma teraz Probierz powstanie eksperymentalna defensywa, być może zagrają 3ma obrońcami Czekaj, Nuzez, Sobolewski ? :D
Avatar użytkownika
pawcyk27
Manager
 
Posty: 997
Dołączył(a): niedziela, 9 sierpnia 2009, 12:43
Lokalizacja: Myślenice/Kraków

Re: Polska Ekstraklasa

Postprzez Michał » niedziela, 6 maja 2012, 17:53

Muszę przyznać, że ciekawie rozstrzygnęła się nasza Ekstraklasa. Śląsk po rundzie jesiennej był głównym faworytem do wygrania tych rozgrywek. niestety słaby początek wiosny wydawać by się mogło skreślił go z listy potencjalnych kandydatów do mistrzostwa. Fantastyczna końcówka aktualnej rundy przybliżyła go maksymalnie do zdobycia upragnionego trofeum. na drugim biegunie znajduje się legia, która po niezłej, ale nie fenomenalnej jesieni uplasowała się za Wrocławiem. Po słabej formie Śląska na początku wiosny to oni wdarli się na czubek tabeli i kiedy wszyscy myśleli, że to Legioniści zostaną mistrzem, oni zaczęli frajersko tracić punkty. Lech Poznań to całkowity fenomen, bo po bardzo średnie jesieni nikt nie dawał im szans na mistrzostwo. Oni jednak, po zwolnieniu Bakero, mianowali na głównego trenera jego asystenta, a on okazał się polskim Robertem Di Matteo. Jeśli to Kolejorz wygra Ekstraklasę, udowodni, że nasza liga jest jedyna w swoim rodzaju. Czwartą drużyną jest Ruch Chorzów. Piłkarze tego teamu prezentowali najrówniejszą spośród tych czterech kandydatów formę przez całe rozgrywki. Cały czas utrzymywali się w górnej części tabeli, a w ostatnich kolejkach nabrali niesamowitego przyspieszenia, a gdyby wygrali, udowodniliby, że pieniądze w futbolu nie grają.
Avatar użytkownika
Michał
Kluczowy zawodnik
 
Posty: 542
Dołączył(a): czwartek, 19 maja 2011, 15:33
Lokalizacja: Puławy

Re: Polska Ekstraklasa

Postprzez pawcyk27 » piątek, 11 maja 2012, 15:37

Śląsk mistrzem, Ruch, Lech i Legia puchary:P. Nawet fajnie się to ułożyło. Daję tu 2 filmiki :

- http://www.youtube.com/watch?v=DPbKv0gba18 - najładniejsze gole wiosną

http://www.youtube.com/watch?v=KsBFi-NDrTU - coś co chyba większość z was widziała ale godne obejrzenia kilka razy :)
Avatar użytkownika
pawcyk27
Manager
 
Posty: 997
Dołączył(a): niedziela, 9 sierpnia 2009, 12:43
Lokalizacja: Myślenice/Kraków

Re: Polska Ekstraklasa

Postprzez Michał » poniedziałek, 25 lutego 2013, 22:51

Czas nieco odświeżyć ten temat... Jak Wam się wydaje, kto zostanie mistrzem Polski w tym roku? Jestem prawie pewny, że będzie to ktoś z dwójki Legia - Lech. Moja sympatią skłania się bardziej ku Poznaniakom i to im będę kibicowal, bo nie lubię Legii. Myślę, że rewelacją okażą się nowi zawodnicy Lecha: Teodorczyk i Hamalainen. Najbardziej smuci mnie fakt, że Wisła Kraków, której kibicuje już od dawien dawna znajduje się tak nisko w tabeli. Mam nadzieję, że w Krakowie w lecie będzie prawdziwa rewolucja kadrową i do Wisły trafi kilku młodych i najlepiej polskich zawodników (Pawłowski, Wszolek, może nie tak młody Broź) i druzyna będzie oparta na Polakach jak wtedy gdy odnosiła ostatnie sukcesy. Do spadku typuje GKS i Podbeskiedzie, bo są to najgorsze kadrowo drużyny.
Avatar użytkownika
Michał
Kluczowy zawodnik
 
Posty: 542
Dołączył(a): czwartek, 19 maja 2011, 15:33
Lokalizacja: Puławy

Re: Polska Ekstraklasa

Postprzez pawcyk27 » środa, 5 czerwca 2013, 20:44

Tabelę, najlepszych i najgorszych znamy. Doszły mnie słuchy, że licencji na występy w Ekstraklasie mają nie dostać Zawisza i Termalica, a więc zespoły, które mają największą szansę by awansować... Jeżeli tak się stanie to Cracovia awansuje nawet z 4 miejsca, a co za tym idzie w polskiej piłce nadal jest burdel i korupcja... (Filipiak biedny nie jest...)
Avatar użytkownika
pawcyk27
Manager
 
Posty: 997
Dołączył(a): niedziela, 9 sierpnia 2009, 12:43
Lokalizacja: Myślenice/Kraków

Re: Polska Ekstraklasa

Postprzez marcelo » sobota, 8 czerwca 2013, 11:27

Słyszałem, że Termalica robi wszystko aby dostać tą licencje. Ostatnio nawet kupili od Zagłębia... taki cztery maszty z oświetleniem :D
"Niektórzy uważają, że piłka nożna jest kwestią życia i śmierci. Jestem rozczarowany takim podejściem. Zapewniam, że jest czymś znacznie, znacznie ważniejszym"
Avatar użytkownika
marcelo
Junior
 
Posty: 152
Dołączył(a): czwartek, 29 kwietnia 2010, 09:29
Lokalizacja: Wrocław

Następna strona

Powrót do Varia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron