Orange Sport

Moderator: Redakcja

Postprzez Vasco » czwartek, 26 maja 2011, 17:00

[i]Rzeczniczka prasowa spółki CANAL+ Cyfrowy, Agatha Slaby, potwierdziła, że z końcem maja 2011 roku wygasa umowa z nadawcą kanału Orange sport, jednak w ofercie pozostanie nadal Orange sport info. - Do tej pory CANAL+ Cyfrowy i Telekomunikację Polską - producenta i nadawcę Orange sport - łączyła współpraca obejmująca prawa do emitowania spotkań Ekstraklasy. Ostatni sezon rozgrywek, w którym obowiązywała umowa z TP, właśnie dobiega końca - dodała. Zatem abonenci CYFRY+ mogą się pożegnać ze stacją Orange sport.

Od nowego sezonu wszystkie mecze Ekstraklasy na żywo i w HD będzie można oglądać tylko w CANAL+. Dodatkowo CANAL+ w swojej ofercie posiada wyłączne prawa do rozgrywek lig: angielskiej Premier League, hiszpańskiej La Liga, włoskiej Serie A i francuskiej Ligue 1. W ofercie stacji znajdują się także mecze koszykówki (NBA, Euroliga), żużel (Grand Prix, Drużynowy Puchar Świata) oraz gale bokserskie z udziałem gwiazd polskiego i zagranicznego pięściarstwa.

Telekomunikacja Polska, nadawca kanału Orange sport, wciąż nie ujawnia, jaka będzie przyszłość stacji. - Orange sport działa normalnie i to wszystko, co możemy teraz powiedzieć - powiedział Wojciech Jabczyński, rzecznik Grupy TP.[/i] Źródło: Satkurier

No i chyba skończyło nam się oglądanie ligi portugalskiej... Słyszałem co prawda plotki, że stacja będzie w N, ale to nic pewnego.
Vasco
Site Admin
 
Posty: 612
Dołączył(a): sobota, 8 maja 2010, 10:57
Lokalizacja: Wlkp

Postprzez domi » czwartek, 26 maja 2011, 17:20

To prawda los stacji Orange Sport jest niepewny, gdyż po tym sezonie kanał traci prawa do Ekstraklasy. Ponadto stacja dzieli prawa z Canal+ dotyczące m.in. ligi francuskiej i NBA, a Canal+ raczej nie będzie zainteresowany dalszym dzieleniem się tymi prawami.

Orange Sport ma o tyle "paskudną" sytuacje, ponieważ jest on kanałem typu premium, a więc dodatkowo płatnym. Stacja ma dwa możliwe rozwiązania:
1. Rezygnuje z bycia kanałem premium i zwiększa swój zasięg o platformy Cyfrowy Polsat i N
2. Kanał rezygnuje z dalszej działalności i grupa TP skupia się tylko i wyłącznie na stacji Orange Sport Info.

A co do ligi portugalskiej to w tym sezonie rusza przetarg na prawa do pokazywania tych rozgrywek. Jeżeli nie Orange Sport to może Liga ZON Sagres powróci do ramówki, któreś ze sportowych stacji Polsatu. W sierpniu bodajże rozstrzygnie się, kto będzie pokazywał tą ligę.
Ostatnio edytowano czwartek, 26 maja 2011, 17:21 przez domi, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
domi
Młody talent
 
Posty: 319
Dołączył(a): czwartek, 1 stycznia 1970, 02:00
Lokalizacja: Woj. dolnośląskie

Postprzez Numizmatyk » czwartek, 26 maja 2011, 20:40

Ja tam żyje transmisją internetową, więc dla mnie to bez różnicy :D
Avatar użytkownika
Numizmatyk
Junior
 
Posty: 210
Dołączył(a): poniedziałek, 6 września 2010, 16:23
Lokalizacja: Myszków

Postprzez Vasco » czwartek, 26 maja 2011, 20:44

domi: Mnie Polsat nie urządza, bo trzeciego dekodera już nie wstawię, a na głównym przecież meczów nie będą puszczać.

Numizmatyk: za paręnaście lat stwierdzisz, że jednak wygodniej oglądać w fotelu ;)
Vasco
Site Admin
 
Posty: 612
Dołączył(a): sobota, 8 maja 2010, 10:57
Lokalizacja: Wlkp

Postprzez Numizmatyk » czwartek, 26 maja 2011, 21:02

Wiem, że wygodniej, ale póki co mieszkam z rodzicami i wyboru nie mam, w sumie mi nie zależy, bo nie lubię oglądać TV, no chyba że mecz Porto leci !!! ;**

A co w naszej wiadomej sprawie hmmm ??
Avatar użytkownika
Numizmatyk
Junior
 
Posty: 210
Dołączył(a): poniedziałek, 6 września 2010, 16:23
Lokalizacja: Myszków

Postprzez Bruno Alves » piątek, 27 maja 2011, 19:11

Ważne, że RTP leci u nas w tv ;)
Bruno Alves
Junior
 
Posty: 136
Dołączył(a): sobota, 8 maja 2010, 10:52
Lokalizacja: Maków Podhalański

Postprzez domi » sobota, 28 maja 2011, 19:01

Wczoraj na jednym z portali zajmujących się tematyką branży medialnej i nie tylko ukazał się bardzo interesujący artykuł dotyczący przyszłości Orange Sport. Oto link do tego artykułu: http://satelitarne.tv/index.php?readmore=16064
Avatar użytkownika
domi
Młody talent
 
Posty: 319
Dołączył(a): czwartek, 1 stycznia 1970, 02:00
Lokalizacja: Woj. dolnośląskie


Powrót do Liga portugalska

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron