Kupno nowego bramkarza

Moderator: Redakcja

Postprzez mycha » wtorek, 3 maja 2011, 16:34

Nasz podstawowy bramkarz - Helton - rozgrywa chyba teraz sezon życia, bo w tym sezonie jest jednym z najlepszych bramkarzy grających w Europie, ale już niedługo (18 maja) skończy 33 lata (więc może jeszcze pograć z 2 sezony na wysokim poziomie), to może być naprawdę ostatni moment by wydrzeć coś kasy za niego i kupić jakiegoś dobrego bramkarza w wieku max 26 lat który by mógł stanąć pomiędzy słupkami Porto. Jest niby Beto ale coś nie wydaje mi się by był wystarczająco dobry. Mi marzy się Rui Patrico, który bez wątpienia jest najlepszym bramkarzem portugalskim, gdyby nie on Sporting by plasował się kolo miejsca 8-10. Tylko raczej mało realne by chciał się przenieść na Estadio do Dragao. Kolejną opcją może być Thomas Kraft, który po tym sezonie odchodzi z Bayernu, więc będzie można go pozyskać za darmo. Jest jeszcze Ralf Fährmann który już nie raz w tym sezonie pokazał że potrafi bronić. A może wróci Hugo Ventura, bo przecież Portimonense, ma już chyba tylko matematyczne szanse na utrzymanie się w lidze.

A może Porto chce poczekać jeszcze sezon, dwa i zastąpić go kimś z rezerw?

Samir Badr ma 19 lat, a naprawdę broni dobrze, wiadomo że w meczu z kimś poważnym by zjadła go trema, ale za rok dwa? Gdy już będzie bardziej ograny w pierwszym składzie...
Tiago Maia dostał już chyba szanse gry w pierwszym zespole, prawda? Nie chce mi się tego sprawdzać, ale na pewno widziałem go w powołanych na jakieś mecz.
Obaj są bardzo utalentowani i obaj bardzo młodzi, ale za kilka lata któryś z nich na pewno będzie podstawowym bramkarzem porto, no chyba że kupimy kogoś wcześniej.

Pozostali jeszcze Kadu, który jest za młody by na razie o nim myśleć (ma dopiero 16 lat) i Elói Silva, o którym niby czytałem że jest bardzo utalentowany, ale czy to prawda nie wiem.
mycha
Portista
 
Posty: 56
Dołączył(a): poniedziałek, 3 maja 2010, 14:25
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Numizmatyk » środa, 4 maja 2011, 12:39

Chyba Beto w miejsce Heltona, w większości klubów następuje jakaś hierarchia, wiec wątpię by AVB go pominął ten cały Samir to raczej odległe plany
Avatar użytkownika
Numizmatyk
Junior
 
Posty: 210
Dołączył(a): poniedziałek, 6 września 2010, 16:23
Lokalizacja: Myszków

Postprzez Vasco » środa, 4 maja 2011, 17:26

Moim zdaniem, jeśli tylko nikt go nie kupi albo nie złapie jakiejś kontuzji, to może u nas i jeszcze z 5 lat pograć. Jest świetny, a tacy i do 40-tki mogą grać na wysokim poziomie.
Vasco
Site Admin
 
Posty: 612
Dołączył(a): sobota, 8 maja 2010, 10:57
Lokalizacja: Wlkp

Postprzez Bruno Alves » środa, 4 maja 2011, 23:25

Jak nie lubiłem Heltona w zeszłym sezonie za te jego błędy, tak w tym zmieniłem o nim zdanie. To, że mamy solidną defensywę dodało mu siły :D czasami potrafi wyciągnąć na prawdę piłkę do ''nie obrony''. Zgadzam się z Vasco. Przykładem jest Edwin Van der Sar ma bodajże 37-lat co prawda jest to chyba jego ostatni sezon, ale trzyma formę. Myślę, że z Heltonem może być podobnie.


A co do ewentualnych wzmocnień na pozycji bramkarza to widział bym w Porto reprezentanta Argentyny Sergio Romero z holenderskiego AZ Alkmaar lub naszego Przemysława Tytonia z Rody Kerkrade ;)
Bruno Alves
Junior
 
Posty: 136
Dołączył(a): sobota, 8 maja 2010, 10:52
Lokalizacja: Maków Podhalański

Postprzez Save27 » środa, 4 maja 2011, 23:34

Dokładnie, bramkarze mogą grać bardzo długo na dobrym/bdb poziomie, np. Oliver Kahn, Jens Lehmann itd... ale myślę że jednak warto było by zainwestować w jakiegoś młodego, utalentowanego, chcącego się rozwijać, bramkarza. Chyba że możemy liczyć na wychowanków... niestety nie mam takiej wiedzy jak Bruno Alves czy mycha :P
Save27
Kibic
 
Posty: 6
Dołączył(a): środa, 14 kwietnia 2010, 21:00
Lokalizacja: Kraków

Postprzez domi » piątek, 6 maja 2011, 18:26

Myślę, że skauci Porto powoli zaczną poszukiwać ewentualnego następcę Heltona. Niemniej jednak, po tym co w tym sezonie wyprawiał w bramce Smoków to należy mu się godny następca. Z czasem pewnie poznamy nazwisko nowego nr 1 w bramce Porto :)
Avatar użytkownika
domi
Młody talent
 
Posty: 319
Dołączył(a): czwartek, 1 stycznia 1970, 02:00
Lokalizacja: Woj. dolnośląskie

Postprzez Numizmatyk » poniedziałek, 9 maja 2011, 07:31

Oglądałem 1 połowę meczu ;) Beto się spisywał ;) !
Avatar użytkownika
Numizmatyk
Junior
 
Posty: 210
Dołączył(a): poniedziałek, 6 września 2010, 16:23
Lokalizacja: Myszków

Postprzez Michał » środa, 8 czerwca 2011, 07:16

Ja myślę, że za sezon za dwa trzeba będzie kupić bramkarza. Ale już teraz trzeba o nim myśleć. Z propozycji które podaliście, podobają mi się Rui Patricio, Kraft oraz Romero. Tylko, że nic się o tym nie mówi. Nigdzie nie są podawane informacje o kupnie nowego bramkarza. Nasze forum tego nie zmieni. Przecież równie dobrze mogę napisać, że chciałbym Casillasa i wyszło by na to samo. Jeśli jednak mówimy o marzeniach, to mi marzy się Ochoa.
Avatar użytkownika
Michał
Kluczowy zawodnik
 
Posty: 542
Dołączył(a): czwartek, 19 maja 2011, 15:33
Lokalizacja: Puławy

Postprzez Fafelkowy » sobota, 16 lipca 2011, 10:08

Ja myśl, że bramkarza będzie trzeba kupić wtedy gdy:
a) Helton powie fajrant
b) Helton przestanie się spisywać
Na razie nie ma co dramatyzować. Ile lat temu Van der Sar był w takim wieku? 6? A o tak był jednym z najlepszych bramkarzy na świecie ratując tyłek ManU w niejednym meczu.
Fafelkowy
Kibic
 
Posty: 4
Dołączył(a): czwartek, 1 stycznia 1970, 02:00

Postprzez pawcyk27 » poniedziałek, 25 lipca 2011, 12:49

Zgadzam się z poprzednikiem, Helton ma za sobą genialny sezon i niech jeszcze u nas pobroni u nas tyle ile się da :) Kupno nowego na ten sezon byłoby dla mnie nieporozumieniem
Avatar użytkownika
pawcyk27
Manager
 
Posty: 997
Dołączył(a): niedziela, 9 sierpnia 2009, 12:43
Lokalizacja: Myślenice/Kraków

Postprzez NightWarrior » poniedziałek, 25 lipca 2011, 14:55

Ale zastępcę przydałoby się poszukać.U Heltona jest taki wiek że dobra forma może zarówno się utrzymać jak i opaść więc lepiej nie ryzykować i pomyśleć już teraz o zastępcy :)
Kliknij jeżeli chcesz się dowiedzieć jak to jest patrzeć na świat moim okiem ;)
NightWarrior
Portista
 
Posty: 54
Dołączył(a): poniedziałek, 20 czerwca 2011, 21:11
Lokalizacja: Zblewo

Postprzez Berni » poniedziałek, 25 lipca 2011, 19:07

Helton ma tyle lat ze musiy go wykorzystac ,najlepsze lata bramkarzy.
Avatar użytkownika
Berni
Junior
 
Posty: 192
Dołączył(a): niedziela, 2 maja 2010, 21:23
Lokalizacja: Wlkp.


Powrót do Klub

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron