Letnie okno transferowe 2013

Moderator: Redakcja

Letnie okno transferowe 2013

Postprzez umbro122 » sobota, 16 marca 2013, 11:00

Wiem, że do końca sezonu jeszcze trochę pozostało, ale wczoraj natrafiłem na kilka ciekawych transferów na następny sezon (wszystko według zerozero, a więc może się jeszcze trochę zmienić :) )
Braga pozyskała już 3 zawodników: Rui Coentrao z Varzim, Pedro Santosa z Setubal i Luiz Carlosa z P.Ferreira.
Atletico pozyskało młodego napastnika Rayo Vallecano: Leo Baptistao
Man Utd młodego Wilfrieda Zahe
Chelsea od przyszłego sezonu będzie miała moim zdaniem kolejnego dobrego prawego obrońcę: Wallace
W Juventusie Fernando Llorente.
W Interze młody, utalentowany Urugwajczyk: Diego Laxalt
W Bayernie młody środkowy obrońca Mainz: Jan Kirchhoff , czyli pewnie Van Buyten odejdzie.
No i wiadomo, w FC Porto: Diego Reyes.

Letnie okno transferowe 2013 uważam za otwarte. :mrgreen:
umbro122
Manager
 
Posty: 1065
Dołączył(a): środa, 2 listopada 2011, 13:39
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Letnie okno transferowe 2013

Postprzez Michał » sobota, 16 marca 2013, 14:13

Trochę się pospieszyles, ale gadanie o transferach i spekulacjach jest moim zdaniem bardzo ciekawe :) Kogo byście chcieli latem w koszulce Porto z realnych celów. Moim zdaniem priorytet to skrzydłowy, który dotrzymywalby kroku Jamesowi. Marzy mi się Nani, wiem, że trzeba będzie rzucić groszem, ale on się w Man U marnuje. Pamiętacie ostatniego skrzydłowego, który był wychowankiem Sportingu i za pierwszym razem w Europie mu nie poszło, a jak wrocil do Portugalii to stanowił kluczowy punkt naszej drużyny (nazwisko w tym momencie jest chyba zbędne). Poza tym potrzebujemy ofensywnego i defensywnego pomocnika, jako zmiennikow dla odpowiednio Fernando i Joao. Moje typy: Fernando z Gremio i Ricky Alvarez z Interu. W razie odejścia wcześniej podanej dwójki mogliby ich spokojnie zastąpić. Do tego prawy obrońca, jako zmiennik dla Danilo w razie kontuzji - Jesus Corona. No i przydałby się jakiś zmiennik dla Jacksona, ale tu jakiś specjalny przykład do głowy mi nie przychodzi. Oprócz tego pozbyć się nic niewnoszacych do składu By (chociaż Senegalczyka można być wypożycznie), Defoura, Castro, Rolando, Liedsona (nie przedłużać wypożyczenia), Klebera i Waltera (chyba, że wracają zimą). No i wykupić na stałe Dellatorre, Sebe, Diogo Mateusa. Do tego wypożyczyć kilku młodych z Porto B.
Avatar użytkownika
Michał
Kluczowy zawodnik
 
Posty: 542
Dołączył(a): czwartek, 19 maja 2011, 15:33
Lokalizacja: Puławy

Re: Letnie okno transferowe 2013

Postprzez umbro122 » sobota, 16 marca 2013, 14:35

Dellatorre i Victor Luis są wykupieni, a Diogo i Seba tylko wypożyczeni. Moim marzeniem jest sprowadzenie Hectora Herrerę no i przedłużenie kontraktu z Atsu. Wydaje mi się, że latem Moutinho może odejść. Sprzedałbym Castro, Rolando, Klebera i Waltera. Dodatkowo Ukrę, Sereno, Bracalliego bo nie ma sensu ich wypożyczać. Sprawy Liedsona nawet nie skomentuje. Trzeba znaleźć dobrych zmienników dla Jacksona i Danilo, no chyba, że Porto wróci po rozum do głowy i przywróci Fucile, któremu się to należy. Ostatnio poszperałem też na temat Jesusa Corony i niestety nie jest on prawym obrońcą, a raczej graczem ofensywny, ale nie jestem w stanie określić pozycji. Być może to prawy pomocnik, a może środkowy ofensywny. Sprowadzenie Fernando z Gremio też byłoby świetnym transferem, a do co Rickiego to mam mieszane uczucia, chociaż ostatnio zaczął grać w Interze, a cena za niego to z pewnością ok. 10 mln euro. Za taką cenę, nie dziękuje.
umbro122
Manager
 
Posty: 1065
Dołączył(a): środa, 2 listopada 2011, 13:39
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Letnie okno transferowe 2013

Postprzez umbro122 » czwartek, 21 marca 2013, 14:57

Van Wolfswinkel ze Sportingu do Norwich za około 10 mln euro. Prawie pewne.
umbro122
Manager
 
Posty: 1065
Dołączył(a): środa, 2 listopada 2011, 13:39
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Letnie okno transferowe 2013

Postprzez Michał » czwartek, 21 marca 2013, 19:19

Ciekawe posunięcie ze strony Norwich, ale nie ulega wątpliwości, że Ricky to bardzo utalentowany napastnik. Myślę, że poradzi sobie w Anglii, bo ma budowę i styl gry pasujacy do Premier League. A jeśli chodzi o Sporting, to oni od nowa muszą budować swoją drużynę. Nie dawno ich prezes podał się do dymysji i chyba niedlugo mają być wybory na nowego prezydenta klubu. Mam nadzieję, że Sporting niedlugo odbuduje swoją potęgę, bo walka o mistrzostwo będzie dużo bardziej ciekawa i zacięta.
Avatar użytkownika
Michał
Kluczowy zawodnik
 
Posty: 542
Dołączył(a): czwartek, 19 maja 2011, 15:33
Lokalizacja: Puławy

Re: Letnie okno transferowe 2013

Postprzez umbro122 » niedziela, 24 marca 2013, 12:32

Hugo Basto - środkowy obrońca, 93 rocznik, wychowanek Porto. Nie chcieli go w Porto to poszedł do trzecioligowego Varzim. Zaledwie po roku gry został sprowadzony do Bragi..
umbro122
Manager
 
Posty: 1065
Dołączył(a): środa, 2 listopada 2011, 13:39
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Letnie okno transferowe 2013

Postprzez umbro122 » środa, 10 kwietnia 2013, 16:45

Benfica chce wypożyczyć Insuez Atletico, a Man Utd dołącza do walki o Falcao.
umbro122
Manager
 
Posty: 1065
Dołączył(a): środa, 2 listopada 2011, 13:39
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Letnie okno transferowe 2013

Postprzez Michał » poniedziałek, 15 kwietnia 2013, 21:28

Co do Falcao to moim zdaniem jedynym sensownym wyjściem dla niego jest teraz Real Madryt. Druzyna, która gra stylem odpowiadającym Tygrysowi, do tego mają problem z napastnikami (Higuain jest chyba na wylocie, Benzema to maks. ławka). Pójdzie do szejkow, to skończy jako kolejny z wielu, Man U duża konkurencja, a Falcao lubi jak się gra pod niego. Barcelona = Messi, a z Falcao skrzydłowy raczej nie będzie. Ewentualnie można by się jeszcze zastanowić nad Chelsea, ale tam też może być różnie.
Avatar użytkownika
Michał
Kluczowy zawodnik
 
Posty: 542
Dołączył(a): czwartek, 19 maja 2011, 15:33
Lokalizacja: Puławy

Re: Letnie okno transferowe 2013

Postprzez umbro122 » środa, 17 kwietnia 2013, 10:47

Braga też zaczęła przeszukiwać rynek kolumbijski i właśnie ściągnęli 22-letniego napastnika Filipe Pardo z Ind. Medelin.
umbro122
Manager
 
Posty: 1065
Dołączył(a): środa, 2 listopada 2011, 13:39
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Letnie okno transferowe 2013

Postprzez umbro122 » wtorek, 23 kwietnia 2013, 15:25

Mario Gotze w Bayernie Monachium :shock: Bardzo zaskakujący transfer.
umbro122
Manager
 
Posty: 1065
Dołączył(a): środa, 2 listopada 2011, 13:39
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Letnie okno transferowe 2013

Postprzez Michał » wtorek, 23 kwietnia 2013, 19:02

Ciekawy ruch ze strony Bayernu. Widać, że chcą dominować nie tylko w Niemczech, ale i Europie.

A ja chciałem poruszyć temat bardziej związany z Porto i zapytać, jak Wam się wydaje, kto odejdzie od nas latem?

Moim zdaniem klub powinni opuścić Moutinho, Fernando i Otamendi (chodzi mi o kluczowych zawodników). Osiągnęli oni już z Porto wystarczające sukcesy, by móc powiedzieć "chcę odejść, bo tutaj czuję się już spełniony". Nie oszukujmy się, Porto staje się powoli za małym klubem dla graczy takiej klasy. Jeśli chcą się dalej rozwijać i odnosić największe sukcesy (wygrana w LM, czy Mistrzostwo w jednej z najlepszych lig na świecie) to Porto nie jest odpowiednią drużyną. Myślę, że byłaby to dla nas ogromna strata, ale powinniśmy sobie z nią poradzić. Otamendiego z powodzeniem mógłby zastąpić duet Maicon-Mangala i to byłaby świetna linia defensywna. Za Fernando do pomocy mógłby zostać przesunięty Diego Reyes, który dodatkowo wspierałby stoperów. Z Moutinho byłoby najtrudniej i tu potrzebny byłby transfer. Herrera, Josue a może Anderson: ściągniecie któregoś z tej trójki mogłoby choć trochę załatać dziurę po Joao. Może można by zaryzykować z jakimiś młodymi wilczkami (Toze, Sergio Oliveirą czy Tiago Rodriguesem). Co do Jamesa to on ma jeszcze czas na podbijanie wielkich marek klubowych i jeszcze jeden sezon w Portugalii powinien zadziałać na jego korzyść. Jackson nie udowodnił jeszcze swej klasy w Europie i jeśli przyszły sezon byłby w jego wykonaniu tak dobry jak ten, to ze spokojem mógłby odejść do lepszej drużyny.
Avatar użytkownika
Michał
Kluczowy zawodnik
 
Posty: 542
Dołączył(a): czwartek, 19 maja 2011, 15:33
Lokalizacja: Puławy

Re: Letnie okno transferowe 2013

Postprzez umbro122 » wtorek, 23 kwietnia 2013, 22:02

Moim zdaniem odejdą Moutinho, Mangala, może James i Fernando (chociaż marzę, aby Fernando został). Otamendi nie jest doceniany i z pewnością nie odejdzie do większego klubu niż Porto. Moi faworyci do wzmocnienia Porto: Josue, Herrera, Eder i jeszcze jakiś prawy obrońca. Trzeba też kupić defensywnego pomocnika na wypadek odejścia Fernando :( . Do tej pory w naszych newsach pojawili się tacy zawodnicy, którzy mogliby wzmocnić Porto: Ricky Centurion (Racing), Luciano Vietto (Racing), Ricky Alvarez (Inter), Miralem Sulejmani (Ajax), Matias Perez (Nacional), Aurelien Chedjou (Lille), Josue (Pacos Ferreira), Cabral (Basel), Hector Herrera (Pachuca), Jesus Corona (Monterrey), Diego Reyes (America), Eder (Braga), Anderson (Manchester United), Filipe Augusto (Rio Ave), Wilfried Bony (Vitesse), Rodrigo Aguirre (Liverpool M.), Paulo Oliveira (Vitoria Guimaraes). Centurion za drogi; Vietto to kolejny młody napastnik, a więc raczej odpada; od początku nie byłem zwolenikiem Alvareza; Sulejmani jest możliwy do wzięcia za darmo, a więc można by zaryzykować; Perez i Paulo Oliveira to środkowi obrońcy, bardzo młodzi = mamy skompletowaną tą formację; Chedjou za drogi; Cabral wg mnie za słaby; Filipe Augusto to młody środkowy pomocnik i rozważyłbym jego; Bony lub Aguirre jako drugi napastnik = bardzo dobra opcja.
umbro122
Manager
 
Posty: 1065
Dołączył(a): środa, 2 listopada 2011, 13:39
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Letnie okno transferowe 2013

Postprzez umbro122 » piątek, 3 maja 2013, 18:50

Filip Djuricic oficjalnie w Benfice. Moim zdaniem bardzo dobry transfer Orłów.
umbro122
Manager
 
Posty: 1065
Dołączył(a): środa, 2 listopada 2011, 13:39
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Letnie okno transferowe 2013

Postprzez domi » piątek, 3 maja 2013, 20:01

A Djuricic przeszedł do Benfiki za gotówkę, czy w ramach wolnego transferu? Owszem transfer bardzo dobry, ale pytanie czy nowy trener znajdzie dla niego miejsce w składzie, bo chyba po tym sezonie kończy się kontrakt Jorge Jesusowi. Jeżeli jest inaczej, proszę mnie poprawić.
Avatar użytkownika
domi
Młody talent
 
Posty: 319
Dołączył(a): czwartek, 1 stycznia 1970, 02:00
Lokalizacja: Woj. dolnośląskie

Re: Letnie okno transferowe 2013

Postprzez umbro122 » piątek, 3 maja 2013, 21:38

Na pewno za gotówkę, bo według transfermarkt miał kontrakt do czerwca 2014 roku. Co do JJ to dziś czytałem, że prezydent Benficy chce, aby trener został taki sam i raczej powinni dojść do porozumienia. Tym bardziej, że Benfica w tym sezonie może zgarnąć 3 trofea. Swoją drogą nie wiem dlaczego, ale coraz bardziej bym chciał, aby JJ poprowadził Porto. Sam nie wiem dlaczego, ale tak jakoś :P
umbro122
Manager
 
Posty: 1065
Dołączył(a): środa, 2 listopada 2011, 13:39
Lokalizacja: Olsztyn

Następna strona

Powrót do Klub

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron