Letnie okno transferowe 2013

Moderator: Redakcja

Re: Letnie okno transferowe 2013

Postprzez domi » piątek, 3 maja 2013, 21:56

Też właśnie zerknąłem na A Bolę i było napisane, że Vieira chce, aby Jorge Jesus pozostał. A czy Jorge Jesus jest dobrym trenerem i czy powinien pracować w FC Porto? Cóż, nie oszukujmy się. Jesus jest dosyć długo w Benfice (czwarty sezon) i jak dotąd sięgnął tylko raz po mistrzostwo Portugalii. Jeżeli w tym roku Orły sięgną po to trofeum będzie to dla niego drugie. Nie łudźmy się, w poprzednich latach Jesus miał lepszy skład, a kończyło się jak kończyło - zazwyczaj na drugim miejscu. To, że w tym sezonie Benfica ma szansę na potrójną koronę, to raczej jest nasza bardziej wina, aniżeli ich dobra dyspozycja. Gdyby Vitor Pereira po letnim oknie transferowym stawiał na zawodników lepszych, a nie ulubieńców bylibyśmy kilka punktów do przodu. A tak, tu jeden punkt straciliśmy, tam jeden i się uzbierało. A Liga Europejska? Wiadomo, jak niektóre kluby z lepszych lig traktują LE - po macoszemu, czyli dają jakiś rezerwowy skład, a później gdy znajdują się w coraz to dalszej fazie, to zaczynają grać mniej więcej poważnym składem. Jak dla mnie, Benfica w tym sezonie to nie jest jakiś super zespół. Według mojej oceny jest po prostu solidny. Skutecznie wypełnił luki w składzie i tak się pnie ku górze. My byśmy też zaszli dalej w LM, ale cóż stało się jak się stało.

Podsumowując, dla mnie Jorge Jesus to nie jest jakiś wielki wybawca i kolekcjoner trofeum, tylko solidny trener, który potrafi poukładać drużynę i tyle :)
Avatar użytkownika
domi
Młody talent
 
Posty: 319
Dołączył(a): czwartek, 1 stycznia 1970, 02:00
Lokalizacja: Woj. dolnośląskie

Re: Letnie okno transferowe 2013

Postprzez umbro122 » piątek, 3 maja 2013, 22:17

domi napisał(a):Podsumowując, dla mnie Jorge Jesus to nie jest jakiś wielki wybawca i kolekcjoner trofeum, tylko solidny trener, który potrafi poukładać drużynę i tyle :)


Właśnie o to mi chodzi. U nas jest to niezbędne. Musi być ktoś kto tą naszą kadrę poukłada. Czasami jeżeli jest taka konieczność to zmieni podstawową jedenastkę, a nie tak jak VP. Gdyby mógł to grałby ciągle taką samą.
Helton - Danilo, Otamendi, Mangala, Alex Sandro - Fernando, Moutinho, Lucho - James, Jackson, Varela.
Oczywiście nie myślę, że oni nie zasługują, ale czasami potrzebna jest jakaś korekta..
umbro122
Manager
 
Posty: 1065
Dołączył(a): środa, 2 listopada 2011, 13:39
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Letnie okno transferowe 2013

Postprzez umbro122 » sobota, 4 maja 2013, 13:41

http://desporto.sapo.pt/futebol/primeir ... a_at_.html
Koniec plotek. Jorge Jesus w Benfice do 2016 roku. 8)
umbro122
Manager
 
Posty: 1065
Dołączył(a): środa, 2 listopada 2011, 13:39
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Letnie okno transferowe 2013

Postprzez domi » sobota, 4 maja 2013, 18:25

umbro122 napisał(a):http://desporto.sapo.pt/futebol/primeira_liga/artigo/2013/05/04/jorge_jesus_fica_no_benfica_at_.html
Koniec plotek. Jorge Jesus w Benfice do 2016 roku. 8)


I git. Jedno nazwisko można skreślić, choć nie wiem czy Pinto da Costa nie przedłuży kontraktu z Vitorem Pereirą, bo w ostatnim wywiadzie VP dosyć pewnie wypowiadał się wobec swojej przyszłości. Mam nadzieję, że Pinto da Costa nie wywinie nam takiego numeru i sprowadzi kogoś młodego i rozsądnego na ławkę trenerską.
Avatar użytkownika
domi
Młody talent
 
Posty: 319
Dołączył(a): czwartek, 1 stycznia 1970, 02:00
Lokalizacja: Woj. dolnośląskie

Re: Letnie okno transferowe 2013

Postprzez umbro122 » sobota, 18 maja 2013, 18:37

Jak myślicie kto latem nas opuści? Moim zdaniem Moutinho, Fernando, Atsu, Fucile. No i pewnie ci zawodnicy, którzy są na wypożyczeniu: Bracalli, Djalma, Rolando, Sereno, Emidio Rafael, Ukra, Ventura.
umbro122
Manager
 
Posty: 1065
Dołączył(a): środa, 2 listopada 2011, 13:39
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Letnie okno transferowe 2013

Postprzez umbro122 » niedziela, 19 maja 2013, 10:46

Swoją drogą chętnie w FC Porto zobaczyłbym jakiegoś młodego Belga, bo mają niesamowitą generację młodych i zdolnych piłkarzy. Moim faworytem jest Nacer Chadli z Twente. Jest to ofensywny pomocnik albo skrzydłowy. Przez transfermarkt wyceniany na 8,5 mln euro. Dobry drybler, potrafi uderzyć z rzutu wolnego, prawonożny. Jeśli chodzi o ten akspekt (rzuty wolne) to idealny następca dla Joao. Ma dopiero 23 lata. Kontrakt kończy mu się w 2014 roku, a więc tak jak w przypadku Fernando cena ewentualnego transferu powinna być trochę zniżona do rzeczywistej ceny rynkowej. Poza tym w Twente jest bardzo dobry i młody typowy środkowy pomocnik, Leroy Fer. Wyceniany jest 6,5 mln euro, a kontrakt kończy mu się też w 2014 roku. Moim zdaniem Porto powinno zajrzeć też do ligi holenderskiej, bo tam na prawdę są młodzi i utalentowani gracze. Swoją drogą potrzeba też napastnika i najlepiej doświadczonego. W tym sezonie w Americe niesamowicie sobie radzi Chucho Benítez. Z pewnością nie byłby zbyt drogi, bo ma już 27 lat, a poza tym na razie bardzo dobrze nam wychodzą transfery z Ameryki Południowej.
umbro122
Manager
 
Posty: 1065
Dołączył(a): środa, 2 listopada 2011, 13:39
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Letnie okno transferowe 2013

Postprzez Michał » niedziela, 19 maja 2013, 15:18

No to jak już patrzymy na Eredivision to mi się marzy Dries Mertens z PSV Eindhoven. Znakomity skrzydłowy. Jest nominalnie lewym pomocnikiem, ale często schodzi do środka i rozgrywa piłkę. Do tego ma znakomity drybling i strzał z dystansu. Również świetny w wolnych. Nie wiem kiedy wygasa mu kontrakt i na ile jest wyceniany, ale z 10 patykow co najmniej byśmy musieli pewnie zapłacić. Mimo wszystko nie jest to astronomiczna suma, a do tranzakcji można by dorzucić Varelke albo Izme.
Z podanych przez Cb Chadli bardziej do mnie przemawia. Jeszcze można by pomyśleć o takich pilkarzach jak Tadic z Twente, Lens i Narsingh z PSV i Adam Maher z AZ.

Ja myślę, że dużo będzie zależało od tego kto będzie trenował Porto w przyszłym sezonie. Jeśli zostanie VP, to piłkarze wypozyczeni jak Ukra, Sereno czy Djalma nie mają tu czego szukać. Do tego Fucile, który moim zdaniem jest bardzo dobrym obrońca, w sam raz na ławkę u nowego trenera mógłby spróbować się pokazać. Co do piłkarzy pierwszego składu to Fernando, Moutinho i któryś z pary stoperow Ota-Manga. Ferdkowi kończy się kontrakt, poza tym jeśli chce progresu, powinien odejść. Tak samo Moutinho, który moim zdaniem powinien obrac kierunek Tottenham. Ktoregos z naszych stoperow coś czuję że zobaczymy w przyszłym sezonie w Serie A. Jackson nie odejdzie, bo musi jeszcze potwierdzić swoją klasę i to, że ten sezon to nie jednoroczna rewelacja. James powinien zostać i odbudować się po kontuzji, bo to wciąż nie ten sam Kolumbijczyk. A jeśli obaj to spełnią, to za rok też pewnie Porto będzie dla nich za małe. Do tego za rok pewnie stracimy też Lucho i Helton, którzy pójdą na emeryturę grać do Ameryki Płd. Do tego nie wiemy jak długo jeszcze w koszulkach Porto będziemy widywac nasz duet Alex Sandro - Danilo. Coś czuję że za rok w składzie Porto będzie rewolucja i już teraz Pinto Da Costa powinien się do niej przygotowac i sprowadzić kilku zawodnikow latem, którzy za rok będą w stanie zastąpić wcześniej wymienione gwiazdy.
Avatar użytkownika
Michał
Kluczowy zawodnik
 
Posty: 542
Dołączył(a): czwartek, 19 maja 2011, 15:33
Lokalizacja: Puławy

Re: Letnie okno transferowe 2013

Postprzez umbro122 » wtorek, 21 maja 2013, 11:28

Ale Benfica się wzmacnia. Oficjalnie już jest Djuricić, Jorge Rojas (młody talent). No i bardzo blisko są Stefan Mitrović (środkowy obrońca z Kortrijk) i Sulejmani. Jeszcze blisko jest największa nadzieja serbskiej piłki 19-letni napastnik Marković i sa zainteresowani Quintero i Barrientosem (Catania). Mam nadzieje, że Porto też się wzmocni, bo inaczej będzie ciężko walczyć z Benficą w następnym sezonie..
umbro122
Manager
 
Posty: 1065
Dołączył(a): środa, 2 listopada 2011, 13:39
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Letnie okno transferowe 2013

Postprzez umbro122 » wtorek, 21 maja 2013, 18:41

Edinho oficjalnie w Bradze. Ostatnio był wypożyczony z Malagi do Academicy.
umbro122
Manager
 
Posty: 1065
Dołączył(a): środa, 2 listopada 2011, 13:39
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Letnie okno transferowe 2013

Postprzez pawcyk27 » piątek, 24 maja 2013, 17:29

No i odeszła wielka dwójka... 70 milionów euro to dobra cena, więcej raczej byśmy za nich nie dostali. Z odejściem Moutinho pogodziłem się już przed minioną rundą kiedy to 1 nogą był w Tottenhamie. Jamesa mi szkoda... Moim zdaniem robi krok w tył, a nie do przodu... Ciągle byłem przekonany, że jego odejście do Monaco mimo wszystko jest kaczką dziennikarską.

A tak w ogóle to zaktualizowałem na stronce dział transfery (http://www.fc-porto.pl/strona/46,transfery). James wskoczył na 3 miejsce w najdroższych transferach z klubu, a Joao na 7. Co ciekawe, Rodriguez zajmuje również 3 lokaty w dwóch pozostałych rankingach : Najdroższe transfery do klubu oraz Piłkarze na których najwięcej zarobiło FC Porto.

Główne statystyki sprzedanej dwójki z minionego sezonu:
James: 38 spotkań, 12 goli i 12 asyst
Moutinho: 43 mecze, 5 goli, 15 asyst.
Avatar użytkownika
pawcyk27
Manager
 
Posty: 997
Dołączył(a): niedziela, 9 sierpnia 2009, 12:43
Lokalizacja: Myślenice/Kraków

Re: Letnie okno transferowe 2013

Postprzez umbro122 » piątek, 24 maja 2013, 17:52

pawcyk27 napisał(a):Jamesa mi szkoda... Moim zdaniem robi krok w tył, a nie do przodu...

Tutaj mamy przykład jak pieniądze są ważne. Dlaczego? Nawet jeśli Monaco chce stworzyć potęgę to liga francuska nie równa się w ogóle z ligą angielską. Jamesem interesował się przecież Manchester United, czyli jeden z najlepszych klubów na świecie.

No i co teraz? Jak będzie wyglądał żelazny skład VP?
Helton - Danilo, Otamendi, Mangala, Alex Sandro - Fernando*, Defour?, Lucho - Varela, Jackson, Izmaylov?

Oby nie. Mam nadzieję, że Porto w tym okienku ściągnie jakiegoś dobrego grajka za kwotę ok. 10 mln.
umbro122
Manager
 
Posty: 1065
Dołączył(a): środa, 2 listopada 2011, 13:39
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Letnie okno transferowe 2013

Postprzez domi » piątek, 24 maja 2013, 22:19

No i co teraz? Jak będzie wyglądał żelazny skład VP?


Zacznijmy od tego, czy w przyszłym sezonie zobaczymy Vitora Pereirę na ławce trenerskiej. Pinto da Costa mówi, że czeka na jego odpowiedź, ale wydaje mi się, że sam nie pali się, by z nim podpisać nowy kontrakt. Agent VP mówi, że ma kilka ofert m.in. z Anglii, a wiemy, że mocno zabiega o niego Everton. Moje rozwiązanie jest takie: VP out, Paulo Fonseca in.

Potem robimy czystki, które trzeba. Fernando odejdzie, bo sam już o tym mówi, że powoli czas na to. Atsu za rok kończy się kontrakt i nie za bardzo pali się do jego odnowienia, więc jest ostatnia szansa by zarobić na nim jeszcze godziwe pieniądze. Zastanowiłbym się nad Heltonem, Otamendim i Jacksonem. Helton ma swoje lata i pora by ściągnąć bramkarza z charakterem. Nie mówię, że Helton nie potrafi krzyczeć na kolegów, ale na boisku raczej jest spokojny. Chciałbym kogoś z charakterem pokroju Olivera Kahna. Myślę, że takim typem jest Rui Patricio. Dać Sportingowi Rolando i jeszcze kogoś plus ewentualnie jakaś mała dopłata i myślę, że Rui Patricio jest nasz. Z Otamendim nie jest taki problem, bo przychodzi Diego Reyes. Jackson ile lat ma, każdy wie. Wiek 27-28 lat to taki najlepszy dla napastnika. Jeżeli byłaby oferta bliska 20 mln euro, to klub powinien się nad nią zastanowić.

Oczekuje także po tym okienku, że do pierwszego składu wkradnie się paru wychowanków. Ponadto chciałbym, aby FC Porto ściągało utalentowanych Portugalczyków, a nie w większości obcokrajowców. Może to smutne, ale jeżeli takie kluby jak Benfica czy FC Porto nie będą stawiać na Portugalczyków, to reprezentacja będzie coraz starsza i słabsza.
Avatar użytkownika
domi
Młody talent
 
Posty: 319
Dołączył(a): czwartek, 1 stycznia 1970, 02:00
Lokalizacja: Woj. dolnośląskie

Re: Letnie okno transferowe 2013

Postprzez umbro122 » sobota, 25 maja 2013, 11:26

domi napisał(a):
Myślę, że takim typem jest Rui Patricio.


Tylko problem w tym, że Sporting chce 15 mln albo i więcej, a Rolando obecnie nie jest warty więcej niż 5 mln.
umbro122
Manager
 
Posty: 1065
Dołączył(a): środa, 2 listopada 2011, 13:39
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Letnie okno transferowe 2013

Postprzez umbro122 » sobota, 25 maja 2013, 15:48

"Rui Patricio nie dotyczą nas, ponieważ mamy dwóch najlepszych bramkarzy w Portugalii" - Pinto da Costa
Z dzisiejszego wywiadu
umbro122
Manager
 
Posty: 1065
Dołączył(a): środa, 2 listopada 2011, 13:39
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Letnie okno transferowe 2013

Postprzez domi » niedziela, 26 maja 2013, 13:15

Myślę, że mimo wszystko jest coś na rzeczy. Chętnie ujrzałbym Rui Patricio na Estadio do Dragao.
Avatar użytkownika
domi
Młody talent
 
Posty: 319
Dołączył(a): czwartek, 1 stycznia 1970, 02:00
Lokalizacja: Woj. dolnośląskie

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Klub

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron