Typer Europejskich Pucharów

Pierwsza polska strona o FC Porto (Online: 8)

Fc Porto 2:1 Santa Clara

Jak można nazwać Porto w tym sezonie? Drużyna Jokerów Conceicao! Który to już mecz w tym sezonie w którym Porto ma wynik 1:1 i nagle wchodzi magiczny Joker i daje w końcówce zwycięstwo!

Tym szczęśliwym Jokerem zawsze był  Evanilson który 3-krotnie wchodził z ławki i strzelał gole w ważnych momentach spotkania.Lecz tym razem był nim kto innym Toni Martinez który nie dostaje zbyt wielu szans na grę ale wszedł wykorzystal dobre dośrodkowanie Corony i strzelił bramkę w 95 minucie spotkania na wagę zwycięstwa.

Oprócz tego wcześniej do siatki trafiali,Sergio Oliveira który wykorzystal rzut karny,oraz Carvalho który również zdobył bramke wyrównującą z rzutu karnego w 56 minucie spotkania.

W meczu dzialo się bardzo dużo,w 8 minucie Santa Clara mogła wyjść już na prowadzenie lecz sędzia wskazał spalonego który był bardzo widoczny.Z jednej i z drugiej strony było wiele sytuacji lecz Marchesin i Rocha zawsze wychodzili obronną ręką a raczej rękawicą!

Mecz skończył się wynikiem 2:1 dla Smoków ale zostaje niedosyt gdyż,były sytuacje które musiały się skończyć golem np:Sytuacja Taremiego w 82 minucie który dostał idealną piłkę na glowę a nawet w nią nie trafił..

Porto po 25 kolejkach zajmuje 2 miejsce w tabeli Ligi NOS,zaraz za znakomitym Sportingiem,za plecami Smoków natomiast plasuje się Benfika tracąca 3 pkt do Smoków oraz Braga która traci tych pkt 4.