Pierwsza polska strona o FC Porto (Online: 142)

Porto z Pucharem Portugalii! SL Benfica 1:2 FC Porto

O godzinie 21:45 rozpoczął się bój o Puchar Portugalii pomiędzy Porto a Benficą! Zwycięsca mógł być tylko jeden! Mamy podwójną koronę!

Mecz od początku kontrolowały Smoki ale niestety pierwsza pechowa była dla nas Pechowa..

Ponieważ Luiz Diaz wyleciał z boiska za dwie żółtę kartki i tym pociągnął za sobą Sergio Conceicao który nie zgadzał się z decyzją sędziego Porto grało w 10.. A nawet 9 ale nie ruszyło to Porto a jeszcze bardziej wzmocniło bo już 2 minuty po rozpoczęciu 2 połowy piłkę ze stałego fragmentu posłał Alex Telles piłkę niefortunnie przenisół na prawą stronę bramkarz a tam już czekał Mbemba który głową przelobował 2 obrońców i zrobiło się 1:0 dla Smoków!

57 minuta to kolejny pokazł timingu Mbemby stały fragment dośrodkowanie z środka boiska od Otavio piłka przechodzi przez pole karnę tam niepilnowany Mbemba który uderza mocno głową i mamy 2:0! Co za wieczór co za mecz Mbemby i Smoków! Którzy pokazują że gra w dziesiątkę i bez trenera to nic trudnego!

Przez resztę meczu działo się sporo strzały z jednej strzały z drugiej strony ale nic z nich nie wychodziło

I niestety w minucie 83 minucie  Diogo Leite niefortunnie przewraca piłkarza Benfiki sędzie bez wahania wskazuje na wapno i karnego na bramkę strzałem w lewą stronę zamienia Vinicius

Do końca meczu działo się niewiele dużo nerwów ale i spokój i opanowanie Smoków w 91 minucie ten spokój mógł się zamienić na bramkę Benfiki ale ich Piłkarz strzelił z pół obrotu w słupek i takim sposobem doszliśmy do końca meczu!

Porto z kolejnym Pucharem ligowym pierwszym od 10 lat! Jest to Puchar nr 17 i podwójna korona w tym sezonie!

Autor: Enrux, 2020-08-02 00:35:26

Pięknie! Jeszcze w 10-tke strzeliliśmy dwie bramki ;) Obyśmy wrócili teraz na ścieżkę prowadzącą do zdobywania trofeów ;)

pawcyk27, 2020-08-02 10:56:16

dzisiaj obejrzalem nie znajac wyniku, super sprawa mimo sedziowiania nie zbyt szczesliwego dla nas (delikatnie m.) prawie caly mecz w 10 strzelilismy tak 2 gole, brawo zespol sie fajnie prezentuje, mamy teraz fajny ciag na bramke zwlaszcza jak bylo po 11 bylo to mocno widoczne, szkode ze bylo slabe losowanie w le i nie gramy juz w pucharach europejskich bo w tej dyspozycji moglibysmy jeszcze sporo pokazac. Mbemba 2x co tez przypomina mi np. bramkostrzelnego Mangale.