Pierwsza polska strona o FC Porto (Online: 129)

Pacos Ferreira 1:0 FC Porto

FC Porto sensacyjnie poległo w wyjazdowym meczu 26. ligowej kolejki z Pacos Ferreira. Gospodarze wygrali 1:0, a dla "Smoków" była to pierwsza porażka ligowa w tym sezonie. Przewaga nad drugą w tabeli Benfiką Lizbona stopniała do dwóch punktów.

Passa 35 spotkań ligowych bez porażki została wczoraj przerwana. "Smoki" mimo wielu dogodnych sytuacji nie potrafiły odpowiedzieć na gola Miguela Vieiry z 34 minuty, a najlepszej czyli rzutu karnego nie wykorzystał Yacine Brahimi. Mecz odbywał się w trudnych warunkach pogodowych przez co piłka często zatrzymywała się w kałużach wodnych, a goście nie mogli narzucić swojego stylu gry i musieli wdać się w grę bardziej fizyczną.

Przez pierwsze pół godziny obie ekipy stworzył sobie mniej więcej równą ilość podbramkowych sytuacji jednak żadna z nich nie byłą jakąś bardzo klarowną. W 34 minucie gospodarze wyszli na prowadzenie po wstrzeleniu piłki w pole karne przez Filipe Ferreire, którą jako pierwszy przeciął Miguel Vieira i otworzył tym samym wynik meczu. Dwie minuty później mógł już wyrównać Aboubakar, który w ładny sposób obronił Mario Felgueiras. W 42 minucie ten sam zawodnik sam stworzył sobie kolejną sytuację jednak i tym razem nie umieścił piłki w siatce.

W drugiej połowie "Smoki" otrzymały rzut karny po faulu na Felipe jednak jedenastki nie wykorzystał Yacine Brahimi. Intencje Algierczyka zostały wyczute przez bramkarza i na tablicy świetlnej nadal widniała jednobramkowa przewaga Pacos Ferreira. W 75 minucie na boisku zameldował się Hernani i w przeciągu ostatnich 15 minut nie wykorzystał dwóch dobrych okazji. W 82 minucie swoją szansę miał także wprowadzony Goncalo Paciencia jednak jego strzał z główki trafił wprost w bramkarza. Po końcowym gwizdku swoje pięć groszy dorzucił jeszcze Jose Sa, który niepotrzebnie wdał się w rozmowę z sędzią głównym tego meczu i otrzymał czerwoną kartkę.

Czy wiesz, że?

• Waris Maajed zadebiutował w ligowych rozgrywkach wychodząc na plac gry w pierwszym składzie.
  • Andre Andre zagrał w pierwszym składzie po raz pierwszy od styczniowego meczu z Feirense.
  • Na boisku było 3 piłkarzy, którzy grali dla FC Porto i Pacos Ferreira: Hector Quinones (15 w Pacos, 2 w FCP), Ruben Micael (8 w Pacos, 56 w FCP) i Sergio Oliveria (67 w Pacos, 43 w FCP).
  • Brahimi nie wykorzystał drugiego rzutu karnego w FC Porto. Wcześniej zdarzyło mu się to w spotkaniu z Szachtarem Donieck w 2014 roku.
  • FC Porto nie strzeliło drugiego rzutu karnego w tym sezonie. Wcześniej był to Soares w meczu z Chaves.
  • Jedyny wykorzystany rzut karny w lidze przez gracza FC Porto był dziełem Vincenta Aboubakara.
  • Była to pierwsza porażka FC Porto w tym sezonie ligowym. Ostatnia ligowa porażka miała miejsce 35 spotkań temu, a było to spotkanie z Moreirense w sezonie 2016/17.

Autor: pawcyk27, 2018-03-12 10:11:50

A według A Boli wyznaczony do karnego był Sergio Oliveira, ale Brahimi się z nim dogadał, że to on podejdzie do karnego. Jeszcze Jose Sa po meczu dostał czerwoną kartkę

umbro122, 2018-03-12 11:56:59

O Sa napisałem przecież, a co do karnego to również czytałem, że wyznaczony był Oliveira ale on sam nie chciał podejść do jedenastki więc piłkę wziął Brahimi :P