Pierwsza polska strona o FC Porto (Online: 106)

FC Porto 3:1 RB Lipsk

FC Porto odniosło wczoraj bardzo ważne zwycięstwo nad RB Lipsk w 4. kolejce grupowej Ligi Mistrzów. "Smoki" pokonały popularne "Byki" 3:1 i w dwumeczu z tą ekipą posiadają lepszy bilasns bramkowy. W pierwszym meczu wygrała bowiem drużyna z Niemiec 3:2.

Stawką tego meczu była druga pozycja w grupie G i lepsza pozycja wyjściowa przed decydującymi o awansie spotkaniami na zakończenie fazy grupowej.

Już w 13. minucie na prowadzenie wyszli gospodarze. W zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnalazł się Hector Herrera, który mocnym strzałem w prawy róg pokonał bramkarza RB Lipsk. W 22. minucie mogło być 1:1. Znakomicie z rzutu wolnego uderzył Emil Forsberg, ale bramkarz FC Porto Jose Sa kapitalną interwencją przeniósł piłkę nad poprzeczką. Później mecz się wyrównał, ale żaden z zespołów nie zdołał umieścić futbolówki w siatce i na przerwę gospodarze zeszli przy jednobramkowym prowadzeniu.

Po zmianie stron niespodziewanie bardzo szybko wyrównującą bramkę zdobyli gracze RB Lipsk. W doskonałej sytuacji znalazł się Timo Werner i technicznym strzałem wpisał się na listę strzelców. W 60. minucie gospodarze mieli okazję, by ponownie wyjść na prowadzenie. Po bardzo dobrym dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzał głową oddał Danilo, ale futbolówka przeleciała tuż nad poprzeczką. FC Porto nacierało, ale drużyna z Niemiec bardzo mądrze się broniła. Dwie minuty później po raz kolejny w polu karnym najlepiej odnalazł się Danilo, który tym razem głową zdołał umieścić piłkę w siatce i gospodarze prowadzili 2:1. Po zdobytej bramce gospodarze lekko się cofnęli i zostawili więcej miejsca do gry dla RB Lipsko. Goście nie potrafili jednak tego wykorzystać, a w doliczonym czasie gry nadziali się na kontrę, którą na gola zamienił Maxi Pereira. Drużyna z Portugalii wygrała to spotkanie i awansowała na drugą pozycję w grupie ponieważ wcześniej Besiktas podzielił się punktami z AS Monaco remisując 1:1.