Pierwsza polska strona o FC Porto (Online: 103)

Copa America: Wielkie emocje i gol Hectora Herrery

Trwają rozgrywki Copa America. Dzisiejszej nocy swój mecz rozgrywała reprezentacja Meksyku w której to występuje aż czterech piłkarzy FC Porto. Zawodnicy Meksyku i Urugwaju byli autorami najciekawszego jak dotąd meczu w turnieju, pełnym sytuacji oraz zwrotów akcji.

Meksykanie błyskawicznie wyszli na prowadzenie. Alvaro Pereira wbił piłkę do własnej bramki naciskany przez Hectora Herrerę, jednak największą robotę w tej akcji wykonał słynący z precyzyjnych dośrodkowań Andres Guardado, dogrywając piłkę za plecy Diego Godina i Jose Marii Gimeneza. Meksyk miał 59 procent posiadania w piłki w pierwszej połowie. Urugwajczycy musieli więc więcej biegać, a na dodatek od 40. minuty grali w dziesięciu. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę dostał Matias Vecino. W 74. minucie Godin zapolował na dośrodkowanie Carlosa Sancheza z rzutu wolnego i główkował na 1:1. Było to krótko po wyrównaniu się sił liczebnych. Czerwoną kartkę dostał Andres Guardado. Na boisku zrobiło się więcej miejsca i ostatni kwadrans zapowiadał się pasjonująco. Wojnę nerwów i sił wygrał Meksyk, który zachował więcej energii oraz zimnej krwi na końcówkę widowiska. 37-letni Rafael Marquez huknął pod poprzeczkę w 85. minucie, a w doliczonym czasie Hector Herrera ustalił wynik na 3:1 strzałem głową. Meksyk zwycięski, Urugwaj pokonany, ale obie reprezentacje udowodniły, że są faworytami w grupie C.

Warto podkreślić, że w ekipie Urugwaju cały mecz rozegrał Maxi Pereira, a w drużynie meksyku od pierwej minuty mogliśmy obserwować poczynania Diego Reyesa, Miguela Layuna, Hectora Herrery i Jesusa Corony. Ten ostatni został zdjęty z boiska w 61. minucie meczu.

• Meksyk - Urugwaj 3:1 (1:0)
  • 1:0 - Alvaro Pereira (sam.) 4m.
  • 1:1 - Diego Godin 74m.
  • 2:1 - Rafael Marquez 85m.
  • 3:1 - Hector Herrera 90+2m.
  • Składy:
  • Meksyk: Alfredo Talavera - Nestor Araujo, Diego Reyes, Hector Moreno, Miguel Layun - Hector Herrera, Rafael Marquez, Andres Guardado - Javier Aquino (55 Hirving Lozano), Chicharito (83 Raul Jimenez), Jesus Manuel Corona (61 Jesus Duenas).
  • Urugwaj: Fernando Muslera - Maximiliano Pereira, Jose Maria Gimenez, Diego Godin, Alvaro Pereira - Egidio Arevalo - Carlos Sanchez (84 Gaston Ramirez), Matias Vecino, Nicolas Lodeiro (46 Alvaro Gonzalez), Diego Rolan (60 Abel Hernandez) - Edison Cavani.
Autor: pawcyk27, 2016-06-06 11:49:05