Pierwsza polska strona o FC Porto (Online: 144)

SC Braga 0:1 FC Porto

FC Porto odniosło kolejne ważne ligowe zwycięstwo. W niedawno zakończonym spotkaniu "Smoki" pokonały na ciężkim terenie, jakim jest Estadio AXA, miejscowy Sporting Braga 1:0. Jedynego gola dla gości strzelił Cristian Tello.

Julen Lopetegui desygnował do gry taką samą jedenastkę zawodników jak w ostatnim meczu ze Sportingiem Lizbona. Pierwsze minuty należały do Bragi, która w 5. minucie mogła objąć prowadzenie, jednak Danilo ofiarną interwencją wybił piłkę w spektakularny sposób z linii bramkowej. Po chaotycznym początku "swoje" zaczęli grać zawodnicy FC Porto i praktycznie kontrolowali przebieg gry do końca spotkania. W 20. minucie bliski trafienia był Tello, którego dośrodkowanie mogło wpaść w samo okienko Matheusa. Bramkarz jednak zaserwował kibicom ładną "robinsonadę" i wybił piłkę na róg. Akcji podbramkowych było w pierwszej połowie jak na lekarstwo, a kolejna miała miejsce w 35. minucie, kiedy to Pinto w świetny sposób zablokował strzał Jacksona z 14 metrów. Tuż przed przerwą do głosu ponownie doszedł Tello, jednak po indywidualnej akcji strzelił nieznacznie obok słupka.

Druga połowa podobna do pierwszej, czyli kontrolowanie gry przez FC Porto. W 62. minucie nastąpiła najgorsza sytuacja w meczu. W momencie kontry wyprowadzanej przez gości, na ziemię upadł Jackson Martinez i chwycił się od razu za pachwinę. Kolumbijczyk nie mógł opuścić boiska bez asekuracji pomocy medycznej i na boisku w jego miejsce pojawił się Aboubakar. Występ kapitana FC Porto w rewanżu z Basel jest najprawdopodobniej przekreślony, choć informacja o stopniu jego kontuzji jeszcze nie została opublikowana. W 73. minucie "Smoki" objęły prowadzenie. Asystę zaliczył ten, który dał bardzo dobrą zmianę, czyli Aboubakar. Kameruńczyk wypuścił w uliczkę Tello, a Hiszpan ostatnio nie zwykł marnować sytuacji sam na sam i pewnym strzałem zapewnił zwycięstwo swojej ekipie. W doliczonym czasie gry efektowną przewrotką popisał się jeszcze popularny "Abu", lecz bramka z tego nie padła.

Czy wiesz, że?

• SC Braga przerwała passę 5 wygranych pod rząd w lidze
  • FC Porto jest drużyną z największą ilością punktów w 2. rundzie ligi - 18 punktów
  • Jest to 2. porażka Bragi w tym sezonie u siebie (wcześniej 0:1 ze Sportingiem Lizbona)
  • Tello strzelił 4 ostatnie ligowe gole dla FC Porto
  • Było to 5. ligowe zwycięstwo z rzędu FC Porto z Bragą na Estadio AXA
  • FC Porto wygrało ostatnie 6 meczów w lidze i nie straciło w nich nawet gola (14:0)! Passa 6 ligowych zwycięstw miała ostatnio miejsce za czasów Villasa-Boasa w sezonie 2010/11

Zdjęcie dnia:

• piątek 06.03.2015, 21:30 • Estádio AXA (Braga) • Portugalska Primeira Liga • 24. kolejka
  • Sporting Braga 0:1 FC Porto
  • Sporting Braga: Matheus – Baiano, Aderlan, Pinto, Gomes – Tiba, Danilo – Santos (75. Pardo), Micael, Silva (67. Agra) – Ze Luis (58. Eder)
  • Rezerwowi: Kritsuk -Sasso, Alan, Mauro, Salvador Agra, Eder, Felipe Pardo
  • FC Porto: Fabiano – Danilo Silva, Maicon, Marcano, Sandro – Casemiro, Herrera, Evandro (61. Quaresma) – Tello, Martinez (65. Aboubakar), Brahimi (79. Neves)
  • Rezerwowi: Helton – Martins Indi, Ruben Neves, Quintero, Quaresma, Hernani, Aboubakar
  • Sędziowie: Sousa – Mesquita, Trindade
  • Bramki: 73. Tello (Aboubakar)
  • Żółte kartki:   60. Micael (BRG), 90+4. Danilo (BRG) – 38. Danilo Silva (PRT), 62. Sandro (PRT), 89. Fabiano (PRT)

Autor: pawcyk27, 2015-03-06 23:34:47

jak dla mnie najlepszy na boisku Maicon

Portista FCP, 2015-03-07 10:31:34

No Maicon zagrał super ale też bardzo pewnie Marcano, który miał kilka fajnych interwencji. Warto pamiętać, że na ławce jeszcze Indi... Cristian Tello 2. mecz z rzędu bardzo dobry ! ;) Po tym Sportingu może mu tak już zostanie :D

Fatalna sprawa tylko z tym Jacksonem, trzeba czekać na jakieś info... Oby pauza nie była długa.

pawcyk27, 2015-03-07 11:53:44

Nie chce być złym prorokiem, ale kontuzja Jacksona wyglądała tak jak kontuzja Adriana, a wiemy ile już Hiszpan pauzuje. Mam nadzieję, że Jackson wróci na ćwierćfinał LM - 14.04 (oczywiście jeśli awansujemy), a w najgorszym wypadku na mecz z Benfiką 26.04.

Co do meczu - widziałem, że będzie ciężko i dlatego cieszy zwycięstwo. Dodatkowo dominowaliśmy przez cały mecz, ale Braga to nie ARouca, że z samej dominacji powpadają bramki. Napór na Benfikę jest, teraz czekamy na odpowiedź Orłów :)