Pierwsza polska strona o FC Porto (Online: 129)

FC Porto 3:1 Uniao Madeira (Taca da Liga)

FC Porto odniosło drugie zwycięstwo w fazie grupowej Taca da Liga. Mimo rezerwowego składu "Smoki" wygrały pewnie 3:1 z drugoligowym Uniao Madeira i utrzymały pierwszą pozycję w tabeli grupy D.

Gospodarze objęli prowadzenie w 25. minucie, kiedy to najlepszy na boisku Juan Quintero zakończył indywidualną akcję mocnym strzałem w krótki róg. Uniao Madeira mogło wyrównać w 39. minucie, ale piłka po strzale ich zawodnika trafiła tylko w słupek. W drugiej połowie na boisku zameldował się Ricardo Quaresma i podwyższył rezultat na 2:0. Portugalczyk pokonał Camposa technicznym uderzeniem w krótki róg, a piłka przed wpadnięciem do siatki zaliczyła jeszcze rykoszet. Zaledwie dwie minuty później goście złapali kontakt po golu Élio Martinsa, który ze spokojem w sytuacji sam na sam pokonał Heltona. W 86. minucie rzut karny wywalczył Quaresma, a pewnym egzekutorem okazał się Evandro, który ustalił końcowy wynik spotkania.

Ciekawostki:

• Juan Quintero wychodził u Lopeteguiego w pierwszym składzie więcej razy niż w całym poprzednim sezonie.
  • Dzięki występowi Heltona i Ivo, Lopetegui skorzystał w tym sezonie już z 25 zawodników we wszystkich rozgrywkach.
  • Helton powrócił do gry po 10 miesiącach.
  • Bilans Vitora Oliveiry w meczach z FC Porto wynosi teraz: 13 meczów i 13 porażek.
  • Było to 10. zwycięstwo FC Porto w 12. meczu z Uniao .
  • FC Porto wyrównało najlepszą passę w trwającym sezonie - 5. wygranych z rzędu.
  • FC Porto 3:1 Uniao Madeira
  • FC PORTO: Helton; Ricardo, Reyes, Marcano, José Ángel; Campaña (Alex Sandro 87'), Rúben Neves (Óliver Torres 60'), Evandro; Quintero, Ivo Rodrigues (Quaresma 46'), Adrián López.
  • Rezerwowi: Andrés Fernández, Maicon, Jackson Martínez, Gonçalo Paciência.
  • U.MADEIRA: 1.Ricardo Campos; 23.Chico, 16.Edson, 30.Zarabi, 5.Diogo Coelho; 3.Soares, 28.Zé Luís, 15.Jota (94.Ayrton 62'); 77.Talles (29.Élio Martins 46'), 18.Barnes (27.Christo 46'), 12.Mendy.
  • Rezerwowi: Pedro Trigueira, Carlos Manuel, Miguel Fidalgo, André Vinicius.
  • Bramki:
  • 1:0 - Quintero 25' (asysta: Evandro)
  • 2:0 - Quaresma 55' (asysta: Evandro)
  • 2:1 - Élio Martins 57'
  • 3:1 - Evandro 86' (rzut karny)
  • Żółte kartki: Diego Coelho (86'), Soares (90')
  • Stadion: Estádio do Dragão, Porto
  • Widzów: 11 510
  • Sędzia: Rui Rodrigues (Lizbona)
  • Oceń zawodników: KLIK
Autor: pawcyk27, 2015-01-14 11:02:59

Świetny mecz Quintero zwłaszcza w pierwszej połowie. W drugiej Rysiu ładnie ciorał po skrzydle. Jednak nie podoba mi się taktyka Lopeteguiego bo nie raz wychodzimy na boisko z 3 skrzydłowymi, a nie raz z jednym typowym. Tak jak wczoraj był tylko Ivo, a Quintero nie umie grać przyspawany do linii i graliśmy bez skrzydeł pierwszą połowę. Do tego gra na 2 defensywnych i Evandro to też nie jest taktyka. Campana to jest gracz, który niczym się nie wyróżnił i ani go chwalić ani ganić. Neves na defie miał w tym sezonie dobre mecze i na pewno wole jego niż Casemiro. A Evandro dla mnie to jest zmiennik za Herrere jak coś ale nie zawodnik na podstawkę