Transfery

Moderator: Redakcja

Postprzez Berni » piątek, 20 sierpnia 2010, 22:51

Jak myślicie 10 największych transferów ligi portugalskiej tego okna??
Avatar użytkownika
Berni
Junior
 
Posty: 192
Dołączył(a): niedziela, 2 maja 2010, 21:23
Lokalizacja: Wlkp.

Postprzez domi » sobota, 21 sierpnia 2010, 09:27

Chodzi ci o tych co przyszli czy odeszli.
Avatar użytkownika
domi
Młody talent
 
Posty: 319
Dołączył(a): czwartek, 1 stycznia 1970, 02:00
Lokalizacja: Woj. dolnośląskie

Postprzez Berni » sobota, 21 sierpnia 2010, 10:13

Przyszli.
Avatar użytkownika
Berni
Junior
 
Posty: 192
Dołączył(a): niedziela, 2 maja 2010, 21:23
Lokalizacja: Wlkp.

Postprzez domi » sobota, 21 sierpnia 2010, 20:56

1. João Moutinho ze Sportingu Lizbona do FC Porto
2. James Rodríguez z Banfield do FC Porto
3. Franco Jara z Arsenal de Sarandí do Benfiki Lizbona
4. Nicolás Otamendi z Vélez Sársfield do FC Porto ( jeszcze nie został potwierdzony, ale w najbliższych dniach ma pojawić się w Porto)
5. Diogo Salomão z Real Sport Clube do Sportingu Lizbona
6. Rodrigo z Realu Madryt do Benfiki Lizbona
7. Eduardo Salvio wypożyczony z Atlético Madryt do Benfiki Lizbona
8. Pizzi z P. Ferreira do Sportingu Braga
9. Nuno André Coelho z FC Porto do Sportingu Lizbona
10. Souza z Vasco do FC Porto
Avatar użytkownika
domi
Młody talent
 
Posty: 319
Dołączył(a): czwartek, 1 stycznia 1970, 02:00
Lokalizacja: Woj. dolnośląskie

Postprzez mycha » środa, 8 czerwca 2011, 21:27

Może porozmawiamy o poczynaniach transferowych Porto oraz naszych rywali.
Na razie bardzo mocno zbroi się sporting(nie mówię o tych graczach co planują kupić, tylko o tych co już kupili)
Andre Carrillo, Rinaudo, Van Wolfswinkel .... a to dopiero podobno początek, jeżeli by wzmocnili jeszcze środek pola, środek obrony(i to bardzo), to mogli by coś zawojować w lidze. Tylko na prawdę muszą zainwestować w środkowych obrońców bo w tych co mają teraz to wchodzi się jak w masło, z środkiem pola jest lepiej ale przydał by się jeszcze typowy rozgrywający. Jeżeli chodzi o ich boki to jest w miare ok mają bardzo dobrych bocznych obrońców i przeciętnych skrzydłowych, atak w miare ok chodź przydał by się jeszcze jeden napastnik.
Jeżeli chodzi o brage to wyprzedali swoje atuty i próbują je zastąpić innymi graczami, ciekawi mnie czy się im to uda?
Ale u nich po za transferami Djamalaja(nie mylić z naszym djalmą :)), rodrigo galo i Douglasa to bez rewelacji
vitoria za to mądrze wydaje swoje pieniądze kupili miedzy innymi :
El Adoua, Jeana Barrientosa i Baiano, nie wiem czy to im wystarczy bo nieco wyprzedali środek pola ale...
Beira-Mar nie szaleje oddali trzech kupili jednego.
Co do benfici to zazdroszczę im Nemanjana Matića, po za tym z ciekawszych to artur, Daniel Wass(bardzo dobry obrońca), po za tym Nolito ! i jeszcze Rodrigo również tym składem mogą namieszać
Pacos za to inwestuje w młodych - Caetano, Sassá, Josué(tak ten nasz raczej tam będzie grał na wypożyczeniu) i Jason

Co do porto to kelvin, iturbe i djalma, trzeba by wzmocnić jeszcze środek obrony i lewą obronę.

Co do moich przypuszczeń to
1. Porto
2. Sporting
3. Benfica
i dalej będzie zażarta walka między Pacos Ferreira, vitoria i bragą i być może kimś z czwórki academica/nacional/beira/ martimo ?
czyli właściwie jak co roku, no oprócz wracającego do gry sportingu.
Ostatnio edytowano środa, 8 czerwca 2011, 21:28 przez mycha, łącznie edytowano 1 raz
mycha
Portista
 
Posty: 56
Dołączył(a): poniedziałek, 3 maja 2010, 14:25
Lokalizacja: Lublin

Postprzez domi » czwartek, 9 czerwca 2011, 19:26

Nie ma co, Sporting Lizbona w tym oknie transferowym chcę widocznie mocno zaszaleć. Choć jak dotąd jedyny transfer jaki zasługuje na uznanie to pozyskanie Rickiego Van Wolfswinkela. Jeżeli Domingos Paciencia będzie miał dobrą kadrę to może z tego klubu wycisnąć jakieś sukcesy. A co do Rinaudo to ten transfer nie został jeszcze potwierdzony, tak więc jeszcze wszystko nie zostało pewnie wyjaśnione.

Benfica jak widać, że też się zbroi. Pewnie po tym sezonie Luis Felipe Vieira był nieźle wkurzony postawą swoje zespołu. Mając tyle kasy po tym jak sprzedali Davida Luiza, Ramiresa i Angela Di Marię powinni zaszaleć latem.

SC Braga po grze w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów i Lidze Europejskiej zarobiła blisko 15 mln euro. Ponadto z klubu ma odejść osiem piłkarzy z podstawowej jedenastki. António Salvador co prawda obiecał kibicom, że odpowiednio spożytkuje zarobione pieniądze i postara się powalczyć w nowym sezonie o start w Lidze Mistrzów i ewentualnie o mistrzostwo Portugalii, ale czy te obietnice zostaną spełnione tego nikt nie potrafi powiedzieć.

Z kolejnych klubów to myślę, że Vitoria Guimaraes powinna wiele namieszać w przyszłym sezonie, bo w Pacos Ferreira jakoś średnio wierzę. To, że w zakończonym sezonie pokazali się naprawdę z dobrej strony to czy w nowym tak samo będzie, nie wiem.

Co do transferów w FC Porto to myślę, że Andre Villas-Boas będzie chciał uzupełnić kadrę o nowych zawodników, bo najlepsi najprawdopodobniej zostaną w klubie. Jak na razie obecnie przeprowadzone transfery tzn. Iturbe, Kelvin i Djalma są całkiem dobre. Myślę, że powinniśmy pozyskać jakiegoś bramkarza, by Helton miał konkurencję, bo jak na razie nie ma jakiegoś dobre rywala w walce o nr. 1 w bramce. Przydałby się również środkowy i prawy obrońca. Powinniśmy pomyśleć także o następcy dla Fernando, bo raczej nie zostanie w klubie. Sam w wielu wywiadach podkreślał, że to już jego czas aby odejść z Porto.
Ostatnio edytowano czwartek, 9 czerwca 2011, 19:28 przez domi, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
domi
Młody talent
 
Posty: 319
Dołączył(a): czwartek, 1 stycznia 1970, 02:00
Lokalizacja: Woj. dolnośląskie

Postprzez mycha » piątek, 10 czerwca 2011, 16:54

ja zamiast prawego kupił bym lewego ;)
mycha
Portista
 
Posty: 56
Dołączył(a): poniedziałek, 3 maja 2010, 14:25
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Berni » sobota, 27 sierpnia 2011, 16:21

Nie podoba mi się dobra dyspozycja Witsela.
Avatar użytkownika
Berni
Junior
 
Posty: 192
Dołączył(a): niedziela, 2 maja 2010, 21:23
Lokalizacja: Wlkp.

Postprzez domi » sobota, 27 sierpnia 2011, 22:04

Czemu niech się Witsel rozkręca. Ale i tak sądzę, że chłopak się marnuje w Benfice, ale cóż ;)
Avatar użytkownika
domi
Młody talent
 
Posty: 319
Dołączył(a): czwartek, 1 stycznia 1970, 02:00
Lokalizacja: Woj. dolnośląskie

Postprzez Berni » sobota, 27 sierpnia 2011, 22:54

Marnuje? czy ja wiem ?wiadome lepiej byłoby grać w jakimś lepszym klubie,ale lepiej niech się szlifuje bardziej niż od razu na głębokie wody. Na pewno Benfica jest lepsza od Standardu i takze pilkarzowi zalezy na pucharach to w LM bedzie grac.
Avatar użytkownika
Berni
Junior
 
Posty: 192
Dołączył(a): niedziela, 2 maja 2010, 21:23
Lokalizacja: Wlkp.

Postprzez pawcyk27 » niedziela, 28 sierpnia 2011, 12:18

Sporting jeszcze Jeffrena z Barcy wyciągnął :P Witsel naprawde gra dobrze i zdobył ostatnio kapitalną bramkę z przewrotki, transfery FC Porto jak dla mnie dobre szczególnie Iturbe i Djalma choć wszyscy wiemy by transfery był w pełni udane trzeba sypnąć jeszcze grosza na jakiegoś bramkostrzelnego napadziora. Co do moich typów na koniec sezonu to 1)Porto 2) Benfica ze stratą nie więcej niż 3 pkt 3) Sporting Lizbona
Avatar użytkownika
pawcyk27
Manager
 
Posty: 997
Dołączył(a): niedziela, 9 sierpnia 2009, 12:43
Lokalizacja: Myślenice/Kraków

Postprzez domi » niedziela, 28 sierpnia 2011, 12:34

Fakt, mecz o Superpuchar Europy pokazał, że po stracie Falcao potrzeba nam bramkostrzelnego napastnika. Do końca okna transferowego pozostało trzy dni, tak więc nie wiem czy w tym czasie znajdziemy kogoś dobrego. Co prawda interesujemy się Leandro Damiao, ale Internacional chce full kasy :/
Ostatnio edytowano niedziela, 28 sierpnia 2011, 19:13 przez domi, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
domi
Młody talent
 
Posty: 319
Dołączył(a): czwartek, 1 stycznia 1970, 02:00
Lokalizacja: Woj. dolnośląskie

Postprzez Numizmatyk » niedziela, 28 sierpnia 2011, 19:06

No właśnie Damiao, jest młody nie wiem czy traktować to za zaletę czy za wadę ? Dzisiaj, poszło info o Vagnerze, ale on jest, trochę za stary, wiem widziałem jak gra, ale to nie to... Denis Stracqualursi wydaje mi się najlepszy ... Chociaż kilka osób wie że już 3 lata kibicuje talentowi Neymara :D
Avatar użytkownika
Numizmatyk
Junior
 
Posty: 210
Dołączył(a): poniedziałek, 6 września 2010, 16:23
Lokalizacja: Myszków

Postprzez Berni » niedziela, 28 sierpnia 2011, 19:12

Ja wolę Vagnera co to jak Arseanl sie robimy,że zbijamy srednia wieku do 16 ???
Avatar użytkownika
Berni
Junior
 
Posty: 192
Dołączył(a): niedziela, 2 maja 2010, 21:23
Lokalizacja: Wlkp.

Postprzez Numizmatyk » niedziela, 28 sierpnia 2011, 19:30

Nie do końca... wymieni Ci kilku graczy Belluschi, Helton, Cristian Rodriguez, Sapunaru, to zawodnicy przypuszczalnie pierwszego składu, którzy mają więcej niż 27 lat, reszta jest średnio 85,86 (co daje im 26,25lat)rocznik... Przed nimi jeszcze lata gry, ale po co budować stary zespół że tak się wyrażę ... Hmmm... Takie pytanie sobie zadaje, kto prędzej dopasuje się do stylu gry 20 czy 27 latek ?
Avatar użytkownika
Numizmatyk
Junior
 
Posty: 210
Dołączył(a): poniedziałek, 6 września 2010, 16:23
Lokalizacja: Myszków

Następna strona

Powrót do Liga portugalska

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron