Transfery

Moderator: Redakcja

Re: Transfery i przypuszczenia co do nowego sezonu

Postprzez umbro122 » niedziela, 18 marca 2012, 13:17

Wracając do tematu napastnika to moim zdaniem, idealnie do naszego zespołu pasuje Lima, ale on jest chyba nie do wyciągnięcia z Bragi.
umbro122
Manager
 
Posty: 1065
Dołączył(a): środa, 2 listopada 2011, 13:39
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Transfery i przypuszczenia co do nowego sezonu

Postprzez Michał » wtorek, 20 marca 2012, 12:11

Nigdy szczerze mówiąc nie byłem przekonany do Limy, ale w tym sezonie mi imponuje. Tyle, że pewnie Braga będzie chciała za niego nie małe pieniądze, a sam zawodnik pewnie będzie chciał się sprawdzić w mocniejszej lidze (zainteresowane są nim ponoć Bolton i Blackburn). Jeśli chodzi o utopijne transfery, to co sądzicie o Nelsonie Oliveirze z Benficy. Rocznik 91, a strzelać potrafi. Fakt na razie gra tylko jako dżoker, ale wywiązuje się z tej roli nienagannie. jeśli byłaby szansa transferu to ja jestem na tak. Poza tym w szkółce podobno szykuje nam się wielki talent - Pacienca... :D
Avatar użytkownika
Michał
Kluczowy zawodnik
 
Posty: 542
Dołączył(a): czwartek, 19 maja 2011, 15:33
Lokalizacja: Puławy

Re: Transfery i przypuszczenia co do nowego sezonu

Postprzez umbro122 » piątek, 30 marca 2012, 14:34

Portugalskiego nie znam, ale z tego co się orientuje to Porto interesuje się Jonathan Legear z Tereka. Ta informacje jest na facebooku na profilu FC Porto. 3,5 miliona Euro za 23 letniego zawodnika.

RUMOR: Extremo Jonathan Legear apontado ao Dragão

A Imprensa russa de ontem garantia que o FC Porto está na iminência de garantir o concurso do extremo Jonathan Legear. Trata-se de um jogador de 23 anos (1,81 metros), internacional, que se mudou esta época do Anderlecht para a Rússia e que está avaliado em 3,5 milhões de euros. Legear pode jogar nas duas alas, embora atue preferencialmente pelo lado direito. Neste momento encontra-se a recuperar de uma lesão num joelho e só deve voltar à competição em meados de abril. O sua equipa está a lutar pela permanência no principal escalão do campeonato russo.

No verão, Legear foi apontados a vários emblemas ingleses. O Everton, o Newcastle e o Sunderland seguiram com atenção a sua carreira na Bélgica, onde efetuou 122 jogos e apontou 19 golos, mas acabou por ser o Terek Grozny a contratá-lo. Formado no Standard de Liège, mudou-se para o rival Anderlecht ainda com idade de júnior.
umbro122
Manager
 
Posty: 1065
Dołączył(a): środa, 2 listopada 2011, 13:39
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Transfery i przypuszczenia co do nowego sezonu

Postprzez umbro122 » piątek, 30 marca 2012, 22:30

Jeszcze dwie ciekawostki :) Moim zdaniem powrót Carvalho jest zbędny, przecież mamy dobrych środkowych obrońców: Rolando, Otamendi, Maicon, Mangala.

Entretanto na Argentina diz-se que os dragões estão em negociações com o Racing para a contratação do avançado colombiano, Teófilo Gutiérrez.
Os moldes do negócio não são conhecidos, mas uma coisa é certa: o Racing pretende vender o avançado.

Já em Espanha o nome de Ricardo Carvalho volta a estar associado ao FC Porto. Sem espaço no Real Madrid 2012/2013, um regresso ao Dragão poderá acontecer segundo a notícia.
O internacional português tem 33 anos e está atravessar uma época bastante complicada.
umbro122
Manager
 
Posty: 1065
Dołączył(a): środa, 2 listopada 2011, 13:39
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Transfery i przypuszczenia co do nowego sezonu

Postprzez domi » sobota, 31 marca 2012, 19:16

Nie oszukujmy się, ale w Porto potrzebna jest naprawdę wielka rewolucja. Na początek powinniśmy poszukać nowego szkoleniowca, bo z Vitorem Pereirą wielkich rzeczy nie osiągniemy. Ponadto trzeba dokonać także rewolucji w kadrze. Moim zdaniem, klub powinien rozpocząć poszukiwania następcy dla Heltona, ale i również dla Rolando, Sapunaru, Alvaro Pereiry, Fernando, Joao Moutinho, a przede wszystkim dla Hulka. Piłkarze wyżej wymienieni (oprócz Heltona, który w niedalekiej przyszłości powinien odejść na emeryturę, albo powróci do ojczyzny) z pewnością marzą jeszcze o podbiciu Europy. Obecnie stanowią trzon zespołu. Jeżeli jednak postanowią odejść, to FC Porto nie powinno im tego blokować. Zasłużyli na to, bo ostatnie triumfy to w dużej mierze ich zasługa.

Nie wiem czy ktoś ogląda regularnie NBA. Obecnie w najlepszej lidze koszykarskiej panuje trend odmładzania zespołów. Ma to swoje plusy. Po pierwsze, drużyna w tej sposób budowana jest na lata, a po drugie względy budżetowe. W tym sezonie wszyscy zachwycają się Oklahoma City Thunder. Ten zespół jest bardzo młody. Fakt, niektórzy gracze jak Kevin Durant czy Russell Westbrook zarabiają krocie, ale są gwiazdami tego klubu.

W piłce nożnej też powoli rezygnuje się z zatrudniania wiekowych zawodników na rzecz młodszych. AC Milan kilka lat temu zyskał przydomek "dom starców", a teraz jest to lider ligi włoskiej, a także ćwierćfinalista tegorocznej edycji LM . W FC Porto również trzeba podążać tym tropem. Musimy zbudować młody zespół, oparty tak samo ilościowo na Portugalczykach jak i na obcokrajowcach. Jeżeli zrobimy to teraz, to będziemy mieli mocny team na lata :)
Avatar użytkownika
domi
Młody talent
 
Posty: 319
Dołączył(a): czwartek, 1 stycznia 1970, 02:00
Lokalizacja: Woj. dolnośląskie

Re: Transfery i przypuszczenia co do nowego sezonu

Postprzez Numizmatyk » sobota, 31 marca 2012, 23:11

Szkoda że nie ma opcji podziękuj... bo w 100% zgadzam się z Domim :)
Avatar użytkownika
Numizmatyk
Junior
 
Posty: 210
Dołączył(a): poniedziałek, 6 września 2010, 16:23
Lokalizacja: Myszków

Re: Transfery i przypuszczenia co do nowego sezonu

Postprzez umbro122 » niedziela, 1 kwietnia 2012, 12:30

Do zawodników wymienionych trzeba dołączyć jeszcze Jamesa. Co roku ktoś opuszcza Smoki za grube miliony. Ciekawe kto to będzie tym razem
umbro122
Manager
 
Posty: 1065
Dołączył(a): środa, 2 listopada 2011, 13:39
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Transfery i przypuszczenia co do nowego sezonu

Postprzez domi » niedziela, 1 kwietnia 2012, 19:56

Ja bym się Jamesa nie pozbywał. W końcu trzeba pod kogoś budować nowy zespół. Obecny sezon w jego wykonaniu jest znakomity. Strzela, asystuje, wykonuje rzuty wolne. Myślę, że mógłby się sprawdzić w roli gracza, który w trudnych momentach mógłby poderwać zespół i przechylić szale zwycięstwa. A jeżeli w przyszłości odszedłby z klubu, to na jego następce mianowałbym Iturbe. Mają podobną charaktery, występują na tych samych pozycjach, więc czemu nie.
Avatar użytkownika
domi
Młody talent
 
Posty: 319
Dołączył(a): czwartek, 1 stycznia 1970, 02:00
Lokalizacja: Woj. dolnośląskie

Re: Transfery i przypuszczenia co do nowego sezonu

Postprzez Michał » niedziela, 1 kwietnia 2012, 22:50

Sezon powoli wychodzi na ostatnią prostą i zaczynają się już ostatnie rozstrzygnięcia. Pojawiają się również pierwsze plotki na temat transferów zawodników, jak i trenerów. I moim zdaniem (choć po innych wpisach mogę zobaczyć, że nie tylko moim) pierwszym transferem powinna być zmiana szkoleniowca. Jak Domi słusznie zauważył z Vitor Pereira (z całym szacunkiem do niego) nic szczególnego nie osiągniemy. Zespołowi potrzebny jest trener z charakterem, ambicjami i mobilizacją do ciężkiej pracy (czego ciężko doszukać się obecnie w zachowaniu VP). Potrzebny nam ktoś taki, jak Andre Vilas Boas... tak wiem, wiem... zdradził Porto, niech nie wraca... ale rzeczywistość jest teraz taka, że mało który trener praktycznie od początku do końca kariery pracuje w jednym klubie. Nie można czepiać się AVB, że miał ambicję, że 27 wygranych w Lidze ZON Sagres do tego Puchar Portugalii i Europa League mu już nie wystarczyły... przecież każdy ma jakieś cele. Może AVB chciał naśladować The Special One i wybrał Chelsea, bo myślał, że niektóre rzeczy dzieją się w życiu dwa razy. Trzeba przyznać, że się przeliczył, bo mimo wszystko jest przepaść (i to dosyć duża) między jednym udanym sezonie w czołowym portugalskim klubie, a drużyną, która co sezon walczy o LM i wygraną w najlepszej (wg. rankingu FIFA) lidze piłkarskiej świata. Może zrobił to za wcześnie... mimo wszystko, ja przyjąłbym go w Porto z otwartymi ramionami i zdaje się, że Pinto Da Costa zrobiłby to samo. Tylko, że mamy już szkoleniowca do którego nie można się przyczepić z powodu mocnych argumentów na zwolnienie go (a raczej ich brak). Poza tym, że w słabym stylu Smoki odpadły z LM, to wciąż są głównym faworytem do wygrania Ligi ZON Sagres, czyli klubowego priorytetu zawartego w dna FC Porto.

Poza tym są jeszcze pewni zawodnicy... i pisząc jeszcze mam nadzieję, że jak najdłużej, a pisząc pewni, myślę o konkretnych graczach: Alvaro, Rolando, Fernando, Moutinho i Hulku. Bo to ich stratą jesteśmy teraz najbardziej zagrożeni:
Alvaro - podobno był bardzo blisko transferu do Chelsea już w sierpniu, ale ostatecznie coś się zacięło i Urugwajczyk został na Estadio Dragao. W tym sezonie tylko potwierdza swoją wysoką formę i spore umiejętności i w lecie może być bardzo trudno go zatrzymać.
Rolando - jeśli myślę o odejściu Rolando to do dwóch włoskich klubów: Juventusu i Interu. Pierwszy walczący o Mistrzostwo Włoch prawie na pewno wystąpi w Lidze Mistrzów w następnym sezonie. I chce do niej wrócić w wielkim stylu, a do tego niezbędne będą transfery. Inter to zaś klub, który jeszcze sezon temu liczył się w walce o wygraną w Serie A, a teraz błądzi gdzieś w środku tabeli. Poza tym Interowi jest potrzebna świeżość w środku obrony, bo Lucio i Samuel powoli zaczynają odchodzić na drugi plan, a głównym stoperem jest teraz Ranocchia. Inter szuka dla Włocha godnego współpracownika w obronie, a Rolando z doświadczeniem zarówno klubowym jak i reprezentacyjnym i w wieku 26 lat, a więc w jednym z najlepszych dla obrońcy wydaje się być kandydatem idealnym.
Fernando - jeden z najlepszych i najlepiej zapowiadających się defensywnych pomocników w Europie aktualnie. Często ratuje nam skórę przez nieuwagę obrońców. Są nim zainteresowane kluby z praktycznie wszystkich czołowych lig: angielskiej, włoskiej, niemieckiej.
Moutinho - jeden z najlepszych rozgrywających, regularnie grający w reprezentacji. Media twierdzą, że był to cel numer jeden AVB, kiedy pracował jeszcze w Chelsea. Najgorsze jest w tym wszystkim to, że mimo zwolnienia AVB, klub z Londynu wciąż interesuje się naszym playmakerem. Jeśli dołożymy do tego jeszcze Manchester United, który ma w tym sezonie poważne braki kadrowe w środku pola, zaczyna robić się bardzo ciekawie (choć dla nas - kibiców Smoków raczej nieciekawie)
Hulk - bez formy, czy z formą to wciąż najważniejszy zawodnik drużyny spod znaku Smoka i kapitan Porto. Zdecydowanie najbardziej wartościowy piłkarz w Portugalii, ale Da Costa musi uważać, żeby nie przesadzić ze skąpstwem. Podobno Man City przed sezonem oferował za Brazylijczyka 80 mln euro, prezes Smoków chciał równe 100. Ostatecznie piłkarz został w Portugalii. Teraz po słabszym sezonie (w porównaniu z poprzednim) wycena za Hulka będzie mniejsza...

Tak czy inaczej chyba każdy chciałbym, aby cała piątka została na Estadio Dragao. Co będzie kiedy jednak wszyscy odejdą? Oprócz tego, że będzie to spory zastrzyk gotówki, w ich odejściu ciężko doszukać się jakichkolwiek pozytywów. No i kto ich zastąpi... dajmy na to przykład Alvaro - jedyny lewy obrońca oprócz niego to Sandro. Brazylijczyk ma ogromny potencjał, ale nie oszukujmy się... nie jest jeszcze gotowy na regularną grę w drużynie walczącej o takie cele jak Porto. Taki sam problem jest kiedy odejdzie Rolando. Mangala (?), tak samo niedoświadczony i dopiero uczący się jak Alex Sandro, Maicon (?), zapchajdziura (którą w tym sezonie jest zdecydowanie Brazylijczyk, z całym szacunkiem i sympatią do niego) to nie to samo co ważny, podstawowy obrońca. Co prawda w tym sezonie gra w miarę regularnie, ale chyba dlatego, że VP darzy go zaufaniem lub sympatią (każdy nauczyciel (trener) ma swoich pupili, taki sam przykład to Cebula). Tylko, że na regularnej, choć nie przekonywującej grze tej dwójki tracą inni zawodnicy (w tym przypadku Fucile i James) Pierwszy nie wytrzymał i przeniósł się (na razie nie permamętnie) do Brazylii, drugi często wchodził z ławki i w pojedynkę wygrywał mecz. Właśnie a propo Kolumbijczyka, to on może zastępcą Hulka (w razie ewentualnego odejścia Brazylijczyka)... może, ale nie musi, bo jest jeszcze Iturbe, ale on najpierw musi trochę pograć, a VP wyżej ocenia jednak poziom Cristiana Rodrigueza i Djalmy, którzy na pewno nie mają takiej przyszłości jak Iturbe... wracając do Jamesa... wielu martwi się tym, że odejdzie, ale ja jestem umiarkowanie spokojny... umiarkowanie, bo w futbolu (szczególnie tym obracającym się wokół pieniądza) dzieją się różne dziwne i niespotykane rzeczy, to mimo wszystko, uważam, że James zostanie. Ma on wciąż wiele do udowodnienia na Estadio Dragao. Jest jeszcze młody, ma czas na podbój Europy (a jak można się przekonać na przykładzie AVB pośpiech nie jest najlepszym przyjacielem człowieka). Moutinho w pewnym stopniu może zastąpić Defour... gorzej z Fernando, bo jest to nasz jedyny defensywny pomocnik i w razie jego odejścia trener (dajmy na to Vitor Pereira) będzie musiał szukać albo nowej taktyki, albo nowych zawodników na tą pozycję. W klubie jakoś nikogo specjalnie nie widzę... Danilo grał na tej pozycji w Santosie, ale kto wtedy będzie grał na prawym boku obrony... Maicon "zapchajdziura"... też jakoś mi się to nie widzi...no ale od czego są jeszcze transfery... za niewielkie pieniądze można ściągnąć naprawdę utalentowanych piłkarzy i poddać ich do tzw. obróbki... a skauci i trenerzy FC Porto potrafią to robić naprawdę dobrze...

Tak więc nastroje są różne... wiele może zmienić to czy VP zostanie, AVB wróci i jacy piłkarze odejdą, a jacy zostaną. Tak cy inaczej wciąż trzeba liczyć, że Porto nie tylko w przyszłym, ale w kilku najbliższych sezonach będzie liczyć się w walce już nie tylko o Ligę ZON Sagres, czy Ligę Europejską, ale nawet o Lidze Mistrzów, czego życzę wszystkim kibicom Smoków.

FORCA DRAGOES!!!
Avatar użytkownika
Michał
Kluczowy zawodnik
 
Posty: 542
Dołączył(a): czwartek, 19 maja 2011, 15:33
Lokalizacja: Puławy

Re: Transfery i przypuszczenia co do nowego sezonu

Postprzez umbro122 » piątek, 13 kwietnia 2012, 14:46

Co do zainteresowań różnych klubów naszymi zawodnikami:

http://maisfcporto.com/2012/04/13/james ... m-mercado/
umbro122
Manager
 
Posty: 1065
Dołączył(a): środa, 2 listopada 2011, 13:39
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Transfery i przypuszczenia co do nowego sezonu

Postprzez umbro122 » sobota, 14 kwietnia 2012, 22:17

umbro122
Manager
 
Posty: 1065
Dołączył(a): środa, 2 listopada 2011, 13:39
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Transfery i przypuszczenia co do nowego sezonu

Postprzez Michał » niedziela, 15 kwietnia 2012, 18:22

umbro122 napisał(a):http://intermediolan.com/aktualnosci.php?c=1&n=7552

Ricky Alvarez za Guarina?


Osobiście wolałbym, aby Guarin wrócił, ale boję się, że Kolumbijczyk nie będzie chciał już wrócić dopóki na ławce Smoków zasiada "wielki" Vitor Pereira. A jeśli Freddy ma nie wracać to jestem za ściągnięciem Alvareza.
Avatar użytkownika
Michał
Kluczowy zawodnik
 
Posty: 542
Dołączył(a): czwartek, 19 maja 2011, 15:33
Lokalizacja: Puławy

Re: Transfery i przypuszczenia co do nowego sezonu

Postprzez umbro122 » poniedziałek, 7 maja 2012, 22:00

http://www.eurofutbol.pl/news/501604-Ko ... e-w-Porto/

James zostaje!! :mrgreen:

- Jestem szczęśliwy i zamierzam zostać w Portugalii. Klub i ludzie z nim związani są niesamowici, stąd zawsze rozpiera mnie duma, kiedy przychodzi mi zakładać mój trykot. Chce skupić się tylko i wyłącznie na Porto i to z nim sięgać po najwyższe tytuły – powiedział Rodríguez.
umbro122
Manager
 
Posty: 1065
Dołączył(a): środa, 2 listopada 2011, 13:39
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Transfery i przypuszczenia co do nowego sezonu

Postprzez Michał » wtorek, 8 maja 2012, 14:38

Myślę, że James nie rzuca słów na wiatr i dotrzyma obietnicy, zostając w Porto. Jeszcze co najmniej jeden sezon w Portugalii mu nie zaszkodzi, a skoro Porto będzie grało w LM, ma szanse pokazać się całemu piłkarskiemu światu. Moim zdaniem to dobra decyzja, zarówno dla Kolumbijczyka, jak i dla klubu.
Avatar użytkownika
Michał
Kluczowy zawodnik
 
Posty: 542
Dołączył(a): czwartek, 19 maja 2011, 15:33
Lokalizacja: Puławy

Re: Transfery i przypuszczenia co do nowego sezonu

Postprzez umbro122 » środa, 9 maja 2012, 17:22

Humberto Osorio następcą Falcao?

http://www.transfery.info/52089,humbert ... pca-falcao

Co o tym sądzicie? Dobry pomysł i czy wypali? Według mnie to może być dobry transfer, a poza tym 2 miliony euro to nie jest zbyt dużo (za Klebera daliśmy 3,5)
umbro122
Manager
 
Posty: 1065
Dołączył(a): środa, 2 listopada 2011, 13:39
Lokalizacja: Olsztyn

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Liga portugalska

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron