Transfery

Moderator: Redakcja

Postprzez domi » piątek, 3 lutego 2012, 22:11

Na pewno mają. Przecież to właśnie stamtąd pochodzi większość składu FC Porto :)
Avatar użytkownika
domi
Młody talent
 
Posty: 319
Dołączył(a): czwartek, 1 stycznia 1970, 02:00
Lokalizacja: Woj. dolnośląskie

Re: Transfery i przypuszczenia co do nowego sezonu

Postprzez umbro122 » czwartek, 9 lutego 2012, 23:14

http://en.wikipedia.org/wiki/Josef_de_Souza_Dias

Souza wypożyczony do Gremio? :shock: Mam nadzieje, że to nie prawda.
umbro122
Manager
 
Posty: 1065
Dołączył(a): środa, 2 listopada 2011, 13:39
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Transfery i przypuszczenia co do nowego sezonu

Postprzez umbro122 » piątek, 10 lutego 2012, 09:24

Souza wypożyczony do Gremio do końca 2012. Pozostał nam tylko 1 defensywny pomocnik...

http://www.zerozero.pt/noticia.php?id=50193

:shock:
umbro122
Manager
 
Posty: 1065
Dołączył(a): środa, 2 listopada 2011, 13:39
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Transfery i przypuszczenia co do nowego sezonu

Postprzez Numizmatyk » sobota, 11 lutego 2012, 02:03

Nie gra w pierwszym, to niech się rozwija na wygnaniu :twisted: Na początku VP na niego stawiał, potem coś mu zbrzydło, w sumie to dobrze bo jak zobaczyłem Souze na miejscu Fernando to mnie głowa rozbolała, jakoś nie przekonuje mnie swoimi umiejętnościami i możliwością przebicia się do 11. :)
Avatar użytkownika
Numizmatyk
Junior
 
Posty: 210
Dołączył(a): poniedziałek, 6 września 2010, 16:23
Lokalizacja: Myszków

Re: Transfery i przypuszczenia co do nowego sezonu

Postprzez umbro122 » sobota, 11 lutego 2012, 11:55

A kto teraz będzie pełnił rolę drugiego defensywnego pomocnika w razie kontuzji Fernando? Defour, Danilo. A może zapchaj dziura Maicon?
umbro122
Manager
 
Posty: 1065
Dołączył(a): środa, 2 listopada 2011, 13:39
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Transfery i przypuszczenia co do nowego sezonu

Postprzez domi » niedziela, 12 lutego 2012, 13:34

Jeżeli obecnie spojrzymy w kadrę zespołu, to mamy jedynie czterech nominalnych pomocników. Są piłkarze jak Danilo, którzy mogą grać na kilku pozycjach, ale czy na dłuższą metę ma to sens? Trudno powiedzieć, co siedzi w głowie VP.
Avatar użytkownika
domi
Młody talent
 
Posty: 319
Dołączył(a): czwartek, 1 stycznia 1970, 02:00
Lokalizacja: Woj. dolnośląskie

Re: Transfery i przypuszczenia co do nowego sezonu

Postprzez Michał » poniedziałek, 13 lutego 2012, 17:40

Zdecydowanie za dużo pomocników wypożyczyliśmy w zimie. Souza, Guarin czy Belluschi. Przyszedł tylko Lucho. Co do Danilo to pewnie będzie teraz grał na prawej obronie, bo po wypożyczeniu Fucile'a nie mamy żadnego prawego obrońcy z polotem ofensywnym. Sapunaru jest trochę za bardzo zapatrzony na obronę, a Maicon to zdecydowanie stoper, który jeśli chodzi o ofensywę, nadaje się tylko na rzuty wolne i rożne. W razie kontuzji Fernando będzie poważny problem z defensywnym pomocnikiem. Danilo wydaje mi się najlepszym rozwiązaniem, ale kto wtedy wystąpi na prawej obronie. Defour nie ma chyba wystarczających umiejętności defensywnych. Maicon NIE ZAWSZE podaje dokładnie nawet w spokojnych sytuacjach bez presji przeciwników. Można się tylko modlić o to, by Fernando nie został kontuzjowany, a jak tak się już stanie trzeba liczyć na "geniusz" Vitora Pereiry.

Okienko zimowe się skończyło więc mamy prawo być myślami już w letnim. Jakie ruchy transferowe Porto powinno wykonać w lecie?
Moim zdaniem powinniśmy ściągnąć jakiegoś zastępce dla Fernando na defensywnego pomocnika. Można też powoli rozglądać się za następcą Heltona. Moim marzeniem jest Guilhermo Ochoa z Ajjaccio, które pewnie spadnie z Ligue 1. No i jeśli chociaż jeden z dwójki Guarin - Belluschi nie wróci trzeba będzie rozejrzeć się za nowym środkowym pomocnikiem. Jeśli Janko nie sprawdzi się na szpicy (choć mało na to wskazuje) będziemy potrzebowali również snajpera. Jedyny transfer z naszego klubu to sprzedaż Cebuli. Uważam, że jest nam zbędny i tylko blokuje Djalmę i Iturbe'a. Wypożyczył bym również młodego Argentyńczyka, bo nie ma szans na wygranie rywalizacji na skrzydłach. Raczej preferowałbym ligę o stylu zbliżonym do ligi portugalskiej (hiszpańską, brazylijską, argentyńską lub... portugalską). W Anglii może być często kontuzjowany patrząc na jego warunki fizyczne. Jeśli odszedł by ktoś z pierwszego składu, zaraz szukałbym dla niego następcy. Oprócz meksykańskiego bramkarza nie mam jakiś konkretnych nazwisk. Zawodnik musi być utalentowany i przyjść za w miarę nie duże pieniądze.
Avatar użytkownika
Michał
Kluczowy zawodnik
 
Posty: 542
Dołączył(a): czwartek, 19 maja 2011, 15:33
Lokalizacja: Puławy

Re: Transfery i przypuszczenia co do nowego sezonu

Postprzez Berni » poniedziałek, 13 lutego 2012, 18:39

Ja chce tylko by ktos zastapil Heltona w letnim okienku. O zawodnikow z pola bym sie nie martwil bo juz przyzwyczaiłem sie do jakis groszowych zawodnikow ktorzy potem zostaja gwiazdami i sprzedawani za grube mln :D
Avatar użytkownika
Berni
Junior
 
Posty: 192
Dołączył(a): niedziela, 2 maja 2010, 21:23
Lokalizacja: Wlkp.

Re: Transfery i przypuszczenia co do nowego sezonu

Postprzez umbro122 » poniedziałek, 13 lutego 2012, 22:19

A ja chciałbym, żeby Smoki sprowadziły napastnika obecnie Feyenoordu, a wypożyczonego z Man City, John'a Guidetti'ego. Jeżeli Feyenoord nie wykupi tego zawodnika, to będzie on do wyciągnięcia z City za stosunkowo niewiele kasy w porównaniu do jego możliwości. Ten 19 letni Szwed w tym sezonie spisuje się kapitalnie. W 15 meczach w Eredivisie strzelił już 17 bramek! W tym aż 3 hattricki! Jest to zawodnik z charakterem, w meczu z Ajaksem chciał wystąpić mimo 39 stopniowej gorączki i strzelił 3 bramki. Według transfermarkt.de jest wart tylko 4 miliony euro. Jeżeli chodzi o pozycję defensywnego pomocnika to obecnie bardzo podoba mi się gra marokańskiego zawodnika Younès'a Belhanda. Obecnie zawodnik Montpellier i podobnie jak zespół spisuje się bardzo dobrze w lidze. Zawodnik ma 21 lat, a już się nim interesują kluby europejskie. Według transfermarkt.de jest wart 8 milionów euro, ale aby go wyciągnąć z Francji trzeba by było wydać dużo więcej. W tym sezonie w lidze rozegrał 19 spotkań i strzelił 6 bramek.
umbro122
Manager
 
Posty: 1065
Dołączył(a): środa, 2 listopada 2011, 13:39
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Transfery i przypuszczenia co do nowego sezonu

Postprzez Michał » poniedziałek, 13 lutego 2012, 23:49

umbro122 napisał(a):Jeżeli chodzi o pozycję defensywnego pomocnika to obecnie bardzo podoba mi się gra marokańskiego zawodnika Younès'a Belhanda.

Ale wydaje mi się, że Belhanda to bardziej ofensywny, niż defensywny pomocnik, co pokazują chociażby statystyki. Kilka meczy Montepelier w tym sezonie oglądałem i Marokańczyk grał raczej wysoko w napadzie. Przynajmniej takie mam odczucie. Nie wiem na jakiej pozycji gra w reprezentacji narodowej. Co do Guidetti'ego, to pierwszy raz słyszę to nazwisko, ale statystyki ma faktycznie imponujące.
Avatar użytkownika
Michał
Kluczowy zawodnik
 
Posty: 542
Dołączył(a): czwartek, 19 maja 2011, 15:33
Lokalizacja: Puławy

Re: Transfery i przypuszczenia co do nowego sezonu

Postprzez umbro122 » wtorek, 14 lutego 2012, 11:26

A właśnie wcześniej wspomnianym Guidettim interesuje się Bayern.
umbro122
Manager
 
Posty: 1065
Dołączył(a): środa, 2 listopada 2011, 13:39
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Transfery i przypuszczenia co do nowego sezonu

Postprzez Berni » wtorek, 14 lutego 2012, 13:14

Marzenie Reus w Porto :D
Avatar użytkownika
Berni
Junior
 
Posty: 192
Dołączył(a): niedziela, 2 maja 2010, 21:23
Lokalizacja: Wlkp.

Re: Transfery i przypuszczenia co do nowego sezonu

Postprzez umbro122 » wtorek, 14 lutego 2012, 13:42

Reus podpisał już kontrakt z Borussią Dortmund, który będzie obowiązywał od lata. Za 17,5 miliona :D
umbro122
Manager
 
Posty: 1065
Dołączył(a): środa, 2 listopada 2011, 13:39
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Transfery i przypuszczenia co do nowego sezonu

Postprzez Berni » wtorek, 14 lutego 2012, 17:40

wiem,ale skubany jest dobry :D
Avatar użytkownika
Berni
Junior
 
Posty: 192
Dołączył(a): niedziela, 2 maja 2010, 21:23
Lokalizacja: Wlkp.

Re: Transfery i przypuszczenia co do nowego sezonu

Postprzez pawcyk27 » wtorek, 14 lutego 2012, 18:03

Ja tam dalej chciałbym Damiano albo Vossena ten drugi by może nawet bardziej pasował bo z Europy. Szkoda, że Janko jest kupiony, a nie wypożyczony bo interesu raczej na nim już nie zrobimy (28 lat więc trudniej go będzie sprzedać za większą sumę niż tą jaka została na niego wydana). Choć na razie 2 mecze, 2 gole więc zamyka usta wszystkim swoim krytykom :P
Avatar użytkownika
pawcyk27
Manager
 
Posty: 997
Dołączył(a): niedziela, 9 sierpnia 2009, 12:43
Lokalizacja: Myślenice/Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Liga portugalska

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron