Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Moderator: Redakcja

Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Postprzez Michał » poniedziałek, 18 czerwca 2012, 12:54

Wprawdzie już po EURO, ale temat naszej reprezentacji wciąż jest aktualny... Zakładam temat, bo mi takiego po prostu brakowało... :)

Pierwsze zasadnicze pytanie: JAK OCENIACIE WYSTĘP POLAKÓW NA EURO?

Moim zdaniem nie było źle, ale mogło być jeszcze lepiej. Rywalizowaliśmy przecież z najlepszymi na Starym Kontynencie reprezentacjami, więc przeciwnicy byli z najwyższej półki. Oczywiście grupa, była jaka była i szczerze mówiąc lepiej trafić nie mogliśmy, to i tak wielu zawodników pokazało się naprawdę z bardzo dobrej strony. Jeśli miałbym wymieniać po kolei od bramki na pewno wyróżniłbym:
Przemek Tytoń - swoją szansę dostał w piekielnie trudnym momencie - wszedł na rzut karny i obronił. Za to na pewno należy mu się ogromny plus. Poza tym grał bardzo pewnie i nie popełnił żadnych błędów. Rywalizacja na bramce reprezentacji Polski przez najbliższe lata zapowiada się więc pasjonująco...
Sebastian Boenisch - moim zdaniem nie był to najmocniejszy punkt naszej reprezentacji, ale wiele może usprawiedliwić powrót po długiej i groźnej kontuzji.
Damien Perquis - pokazał swój charakter i formę z gry w Sochaux. W końcu śmiało możemy powiedzieć, że mamy stopera najwyższej klasy
Marcin Wasilewski - stoper z przymusu (Wasyl jest nominalnym prawym obrońcą), ale pokazał w tym turnieju swoje doświadczenie i waleczność. Świetnie współpracował z Perquisem...
Łukasz Piszczek - jedyny chyba piłkarz w naszej reprezentacji na EURO, który nie potrafił przełożyć formy z klubu do drużyny narodowej. Można było się po nim więcej spodziewać...
Eugen Polański - poza tym, że pokazał, że jest prawdziwym Polakiem :mrgreen: wykonał kawał dobrej roboty wsrodku pola, nasz najlepszy defensywny pomocnik na EURO
Dariusz Dudka - to on wygryzł ze składu Maćka Rybusa i moim zdaniem zaprezentował się co najmniej przyzwoicie.
Rafał Murawski - najsłabszy z pomocników, zawinił przy golu dla Czechów
Ludovic Obraniak - sytuacja podobna jak u Piszczka
Jakub Błaszczykowski - zagrał pewnie jak przystało na kapitana, ciągnął grę Polaków, a niezłe trzy mecze okrasił golem szczególnej urody z Rosjanami
Robert Lewandowski - osamotniony w ataku, wykonał plan minimum, czyli strzelił gola... Mogło być lepiej, ale widać, że trener ustawił złą taktykę biorąc pod uwagę, że nasz snajper nie najlepiej spisuje się jako odgrywający.

Podsumowując większość zawodników zasługuje na uznanie. Trener ma podobno odejść... moim zdaniem to dobrze, o ile jego następca nie zburzy klocków ułożonych przez Franza...
Avatar użytkownika
Michał
Kluczowy zawodnik
 
Posty: 542
Dołączył(a): czwartek, 19 maja 2011, 15:33
Lokalizacja: Puławy

Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Postprzez Berni » poniedziałek, 18 czerwca 2012, 15:05

Zacytuję słowa Podolskiego 'jak oni mogli tego nie wygrać' no własnie jak ?? Wystarczyło zagrać tak jak z Rosją ,a w meczu z Czechami nie miał kto grać. Lewandowski dostając piłkę nie miał co zrobić ,nikt nie włączał się do akcji. Czasami Kuba leciał skrzydłem ,ale tak wszyscy stali. Przypominam sobie jedną akcję jak Kuba szedł z akcją a trójka naszych stała w miejscu jak słupki :D Podsumowując Boenisch drewno jak nie wiem ,z meczu na mecz coraz gorzej odbierając piłkę od razu ją gubił. Pomimo trzeciego przecietnego meczu Damiena to najbardziej on podobał mi się w obronie. Lewy taka gwiazda ,a nic nie pokazał i nadal twierdzę ,że potrafi strzelac do pustej bramki albo z kilku metrow. Zdobedzie moje uznanie jak w innym klubie bedzie gral tak jak w Niemczech. Reszta bardzo przeciętnie ,a Smuda out.
Avatar użytkownika
Berni
Junior
 
Posty: 192
Dołączył(a): niedziela, 2 maja 2010, 21:23
Lokalizacja: Wlkp.

Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Postprzez pawcyk27 » poniedziałek, 18 czerwca 2012, 17:19

Totalne dno... Odpaść z grupy śmiechu : na własnych stadionach, przy wsparciu swoich kibiców, bez chociażby jednego zwycięstwa! W tej drużynie nie było widać żadnych wypracowanych zagrań taktycznych, stałych fragmentów, które to mieli okazje ćwiczyć przez 2,5 roku... Nie wytrzymujemy ani jednego spotkania kondycyjnie, a w drugim i trzecim spotkaniu gramy taktyką z 3 defensywnymi pomocnikami, taktyką którą nasi piłkarze jak do tej pory nie mieli okazji zagrać! (z Rosją jeszcze jakoś tam można zrozumieć taktykę obronną, ale w meczu o awans z Czechami ?! to jakiś śmiech na sali). Najsłabsi według mnie : nr. 1 to bezapelacyjnie nic nie wnoszący do gry Obraniak, człapiący jak dziadek po boisku do tego smęcący coś pod nosem w języku francuskim. Nr. 2 - S.Benisz - po nim akurat nie spodziewałem się od początku dobrej gry, bo jak można wystawiać piłkarza w 1 składzie który przez ostatniem 1,5 roku grał 70 minut ?! Nr. 3 - Murawski, który nie musiał nic robić by znaleźć się w wyjściowej jedenastce ( podobnie jak wcześniej wymienieni Ludo i Benisz, Polański i Perquis też mieli pewne miejsce za darmo...). Słabo grał Piszczek, Rybus no i Szczęsny dostał też kopa od losu. Na plus mimo wszystko Polański, Błaszczykowski, Tytoń, Dudka i Lewandowski.
Avatar użytkownika
pawcyk27
Manager
 
Posty: 997
Dołączył(a): niedziela, 9 sierpnia 2009, 12:43
Lokalizacja: Myślenice/Kraków

Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Postprzez pawcyk27 » czwartek, 21 marca 2013, 17:56

Już jutro mecz eliminacyjny do mistrzostw świata z Ukrainą. Macie jakieś swoje opinie na temat składu, jak powinien wyglądać ? :P Typujecie jakieś wyniki ?

Boruc; Benisz, Glik, Wasyl, Piszczek; Krychowiak, Łukasik, Błaszczykowski, Rybus, Majewski i Lewandowski to przewidywany skład. Mój byłby nieco inny :P Zabrakło by w nim miejsca dla Sebastiana B., Łukasika i Rybusa.

Boruc; Wawrzyniak, Wasilewski, Glik, Piszczek; Krychowiak, Borysiuk, Błaszczykowski, Mierzejewski, Majewski i Lewy. O Salamonie praktycznie nic nie wiem więc go nie wystawiłem :D, a spory mankament miałem z obstawieniem drugiego skrzydła :P Rybus wrócił po kontuzji, a Kosecki ostatnio coś zgasł. Grosicki też gra marnie więc postawiłbym na Mierzejewskiego ;) Mam nadzieję, że Polacy zgarną 3 pkt i Lewandowski w końcu coś trafi w kadrze...
Avatar użytkownika
pawcyk27
Manager
 
Posty: 997
Dołączył(a): niedziela, 9 sierpnia 2009, 12:43
Lokalizacja: Myślenice/Kraków

Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Postprzez Mazii » czwartek, 21 marca 2013, 18:51

Ja typuje 3:1 dla Polski :D
Oczywiście pod warunkiem, że Lewy się odblokuje i coś strzeli :)
Moj przewidywany skład: Boruc - Boenisch, Glik, Wasilewski, Piszczek - Krychowiak, Majewski, Rybus, Błaszczykowski - Lewandowski.
Jednak mam dziwne przeczucie, że zamiast Wasilewskiego nasz trener postawi na Salamona. Chłopak na pewno piekielnie zdolny skoro jest w Milanie, jednak jeszcze w nim nie zagrał ani jednej minuty więc nie wiadomo w jakiej jest formie. Pożyjemy, zobaczymy... ale trzeba wierzyć, że wygramy :)
Avatar użytkownika
Mazii
Junior
 
Posty: 191
Dołączył(a): sobota, 26 maja 2012, 22:23
Lokalizacja: Śląskie

Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Postprzez marcelo » sobota, 23 marca 2013, 23:06

Obstawiałem 2:0 dla Polaków i wiadomo jak się skończyło... Nie oglądałem meczy, więc się nie wypowiadam na temat gry naszej kadry, ale ponoć katastrofalnie zagrali obrońcy
"Niektórzy uważają, że piłka nożna jest kwestią życia i śmierci. Jestem rozczarowany takim podejściem. Zapewniam, że jest czymś znacznie, znacznie ważniejszym"
Avatar użytkownika
marcelo
Junior
 
Posty: 152
Dołączył(a): czwartek, 29 kwietnia 2010, 09:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Postprzez umbro122 » niedziela, 24 marca 2013, 12:10

Może z San Marino będzie lepiej :D
umbro122
Manager
 
Posty: 1065
Dołączył(a): środa, 2 listopada 2011, 13:39
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Postprzez mycha » niedziela, 24 marca 2013, 12:59

to co pokazaliśmy w tym meczu szczególnie w drugiej połowie, bardziej przypominało występ cyrkowy, a nie mecz.
Nie rozumiem trenera, jeżeli chce grać jednym napastnikiem to nie może być to lewy, on osamotniony w ataku nic nie zrobi, bo to nie jest piłkarz który potrafi sobie sam wypracować sytuację, musi mieć kogoś z boku a najlepiej z tyłu. więc albo lewy out, alb zmieniamy taktykę...
mycha
Portista
 
Posty: 56
Dołączył(a): poniedziałek, 3 maja 2010, 14:25
Lokalizacja: Lublin

Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Postprzez marcelo » niedziela, 24 marca 2013, 14:24

Też mi się wydaję, że Lewy powinien usiąść na ławce. On chyba poczuł się zbyt pewnie w kadrze i wie, że jak zagra słabo to i tak będzie grał dalej bo nie ma zmiennika. Mimo wszystko nie tylko z San Marino, ale na następne meczy wystawiłbym innego napastnika, a Lewego posadził na ławce.
"Niektórzy uważają, że piłka nożna jest kwestią życia i śmierci. Jestem rozczarowany takim podejściem. Zapewniam, że jest czymś znacznie, znacznie ważniejszym"
Avatar użytkownika
marcelo
Junior
 
Posty: 152
Dołączył(a): czwartek, 29 kwietnia 2010, 09:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Postprzez pawcyk27 » niedziela, 24 marca 2013, 14:54

Avatar użytkownika
pawcyk27
Manager
 
Posty: 997
Dołączył(a): niedziela, 9 sierpnia 2009, 12:43
Lokalizacja: Myślenice/Kraków

Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Postprzez marcelo » niedziela, 24 marca 2013, 22:59

Tak, Glik pokazał bajeczną technikę :D
"Niektórzy uważają, że piłka nożna jest kwestią życia i śmierci. Jestem rozczarowany takim podejściem. Zapewniam, że jest czymś znacznie, znacznie ważniejszym"
Avatar użytkownika
marcelo
Junior
 
Posty: 152
Dołączył(a): czwartek, 29 kwietnia 2010, 09:29
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Varia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron