Liga Mistrzów 2011/2012

Moderator: Redakcja

Postprzez pawcyk27 » czwartek, 25 sierpnia 2011, 18:49

Zapraszam do ogólnej dyskusji na temat nowego sezonu w Lidze Mistrzów. Co do grupy FC Porto, to straszny nie fart z tymi dalekimi wyjazdami poprostu masakra...Rosja, Ukraina, Cypr... Nad Wisłą poubolewam jednak jeszcze dłużej, gdyby wyeliminowali Apoel sami wiecie z kim by zagrali, co najgorsze taki meczos 20 km od domu :(...

Grupa A
FC Bayern München
Villarreal CF
Manchester City
Napoli

Grupa B
Inter Mediolan
CSKA Moskwa
LOSC Lille Métropole
Trabzonspor Kulübü

Grupa C
Manchester United
Benfica Lizbona
FC Basel
Oțelul Galați

Grupa D
Real Madryt
Olympique Lyon
Ajax Amsterdam
NK Dinamo Zagrzeb

Grupa E
Chelsea Londyn
Valencia CF
Bayer Leverkusen
KRC Genk

Grupa F
Arsenal Londyn
Olympique Marsylia
Olympiakós Pireus
Borussia Dortmund

Grupa G
FC Porto
Szachtar Donieck
Zenit Sankt Petersburg
APÓEL Nikozja

Grupa H
FC Barcelona
AC Milan
BATE Borysów
Viktoria Plzeň
Avatar użytkownika
pawcyk27
Manager
 
Posty: 997
Dołączył(a): niedziela, 9 sierpnia 2009, 12:43
Lokalizacja: Myślenice/Kraków

Postprzez Numizmatyk » czwartek, 25 sierpnia 2011, 19:31

Życie, też losowanie nie padło po mojej myśli, szczególnie z Szachtarem, najciekawsza grupa z udziałem Porto, to grupa F

Porto - Marsylia - Pireus - Borussia

Zobaczymy co pokażą jutro w meczu z Barcą ... Trochę mnie dziwi ten skład... ale oko, cały mój niepokój minie jak zobaczę podstawową 11 ;)
Ostatnio edytowano czwartek, 25 sierpnia 2011, 19:32 przez Numizmatyk, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Numizmatyk
Junior
 
Posty: 210
Dołączył(a): poniedziałek, 6 września 2010, 16:23
Lokalizacja: Myszków

Postprzez Vasco » piątek, 30 września 2011, 10:23

Trochę spamuję, ale tu http://sportsnews24.pl/viewforum.php?f=295 można sobie potypować Ligę Mistrzów ;)
Vasco
Site Admin
 
Posty: 612
Dołączył(a): sobota, 8 maja 2010, 10:57
Lokalizacja: Wlkp

Re: Liga Mistrzów 2011/2012

Postprzez pawcyk27 » czwartek, 16 lutego 2012, 00:35

Wgnieciony w ziemię Arsenal przez zaskakująco dobrze grający AC Milan. W środowym spotkaniu LM Kanonierzy ponieśli klęskę na San Siro, a piękne bramki zdobywali : Boateng (ta naprawdę przepiękna), 2x Robinho i z karnego Ibrahimovic. W drugim spotkaniu nasz odwieczny rywal Benfica, podobnie jak FC Porto w potyczkach grupowych nie zdołał pokonać bardzo osłabionego Zenitu Sankt Petersburg przegrywając na wyjeździe : 3-2. Grał były "Smok" Bruno Alves, który chyba nadal posiada nienawiść we krwi do byłego wroga. Potwierdzeniem tego był brutalny faul na Rodrigo, który już musiał opuścić w 30 min. plac gry. Alves o dziwo obejrzał tylko żółtą kartkę :). We wtorkowych spotkaniach Barca pokonała w średnim stylu na wyjeździe 1-3 Bayer, a zwycięzca naszej byłej grupy Apoel doznał porażki z Francuskim Lyonem 1-0. Jak myślicie będą jakieś zaskoczenia w spotkaniach rewanżowych ? Ja myślę, że Apoel sprawi niespodziankę eliminując Lyon na własnym stadionie, a co do Benfiki to ta zdoła się uporać z Zenitem w którym aktualnie czołowi piłkarze są niezdolni do gry. A tak to awanse Barcelony, Milanu i Benfiki.
Avatar użytkownika
pawcyk27
Manager
 
Posty: 997
Dołączył(a): niedziela, 9 sierpnia 2009, 12:43
Lokalizacja: Myślenice/Kraków

Re: Liga Mistrzów 2011/2012

Postprzez Michał » czwartek, 16 lutego 2012, 09:15

Pogrom Milanu, z miejsca eliminuje Arsenal. Moim zdaniem Kanonierzy nie zdołają strzelić 5 bramek u siebie. APOELowi z całego serca życzę, aby... odpadł :) . Zenitowi tak samo. :D I myślę, że obie drużyny odpadną. Benfice mimo wszystko kibicuję w europejskich pucharach (jak wszystkim innym drużynom portugalskim). Boateng zdobył faktycnie przepiękną bramkę (ale on tylko takie zdobywa :mrgreen: ) Kiedy grał jeszcze w tonącym wtedy Portsmouth, liczyłem, że trafi do Portom, niestety tak się nie stało. :( Barcelony nie lubię, ale raczej powinna awansować. Jeśli chodzi o inne pary 1/16 finału LM to tak:
CSKA - Real - Rosjanie grają u siebie, ale więcej niż jedną bramkę nie strzelą, a raczej nie strzeli (Seydou Doumbia). Real w tym sezonie jest w niesamowitej formie, w ogóle się nie potykają. Real strzeli co najmniej 2-3 bramki.
Napoli - Chelsea - kibicuję Napoli (moja ulubiona włoska drużyna obok Palermo) i wierzę, że awansują. Choć obiektywnie pisząc to Chelsea ma większe szanse i to ona jest faworytem. Skromne 1:0 mi wystarczy. :)
Basel - Bayern - tu już zdecydowanym faworytem jest Bayern. Basel sprawiło niespodziankę (czyt. wyeliminowało Man Utd) dzięki dobrej postawie swojej ofensywy, a raczej słabej postawie defensywy Czerwonych Diabłów. Obrona Niemców w tym sezonie spisuję się świetnie, więc widzę małe szanse na awans Szwajcarów. Obstawiam 1-2.
Olympique - Inter - z tego co mi się zdaje Inter nie może chyba wystawić Guarina w LM w tym sezonie, bo jeśli mógłby w tym meczu kibicował bym Interowi. Moim zdaniem te mecze mogą zakończyć się dwoma remisami i o awansie zadecyduje ilość strzelonych bramek na wyjeździe lub dogrywka/ rzuty karne.
Avatar użytkownika
Michał
Kluczowy zawodnik
 
Posty: 542
Dołączył(a): czwartek, 19 maja 2011, 15:33
Lokalizacja: Puławy

Re: Liga Mistrzów 2011/2012

Postprzez pawcyk27 » czwartek, 8 marca 2012, 13:07

No i wbrew wszystkim opiniom Arsenal był bliski sprawienia mega sensacji :P Skończyło się 3-0 a mogło być spokojnie to 4.... :P Tak więc Milan w najlepszej ósemce LM. Do tego grona dołączyła Benfica Lizbona, która w rewanżu pokonała Zenit, Apoel w meczu o pełnym zaangażowaniu wygrał w karnych z Lyonem no i jeszcze Barcelona po ośmieszeniu Bayeru Leverkusen 7-1 ( 5 goli Leo Messi - rekord rozgrywek LM.... ). Tak więc pierwsze 4 drużyny z awansem udało mi się wytypować po ich pierwszych potyczkach :P. Już a tydzień druga połowa finalistów, zobaczymy jak to wszystko się ułoży :) Według mnie Real to wiadomo łatwe zwycięstwo na własnym stadionie, Chelsea odpadnie z Napoli (bardzo bym tego chciał) bo ma moim zdaniem zbyt dużą stratę po pierwszym spotkaniu, które przegrała 3-1, Bayern Monachium odpadnie z FC Basel co okaże się większą sensacją od Apoelu :D, no i Olimpique z Interem nie mam pojęcia co się tu wydaży, w pierwszym meczu było 1-0 dla francuzów, a więc w rewanżu stawiam na remis i awans Marsylii.
Avatar użytkownika
pawcyk27
Manager
 
Posty: 997
Dołączył(a): niedziela, 9 sierpnia 2009, 12:43
Lokalizacja: Myślenice/Kraków

Re: Liga Mistrzów 2011/2012

Postprzez Michał » czwartek, 8 marca 2012, 14:53

Faktycznie Arsenalowi mało zabrakło do awansu i sprawienia mega sensacji (może nawet większej od finału LM w Stambule). Szczerze mówiąc życzyłem Lyonowi, żeby awansował, bo APOEL wyeliminował Porto i Wisłę. Barcelona rozgromiła Bayer, ale w sumie to nie dziwne. Benfa awansowała i z tego się cieszę, bo łatwiej będzie nam zdobyć mistrzostwo. Poza tym kibicuję portugalskim drużynom w LM. Fajnie, jakby trafiła na APOEL. Wtedy miałaby szanse na półfinał. Co do nadchodzących meczów, to całym sercem jestem za Napoli. Mecz Real-CSKA powinien mieć podobny przebieg, jak wczorajszy rewanż Barcy z Bayerem. Pary Bayern i Basel oraz Inter i OM wciąż są nie rozstrzygnięte. Wolałbym awans Bayern, bo jest lepszy, ale nie stawiałbym Szwajcarów na przegranej pozycji, bo w pierwszym meczu pokazali, że wyeliminowanie Man U to nie był przypadek. Chciałbym też awansu Włochów, bo grają tam fajnie piłkarze (fajniejsi niż w OM). A Guarin jest kontuzjowany, bo nie widziałem go jeszcze w żadnej ligowej 18 Interu?
Avatar użytkownika
Michał
Kluczowy zawodnik
 
Posty: 542
Dołączył(a): czwartek, 19 maja 2011, 15:33
Lokalizacja: Puławy

Re: Liga Mistrzów 2011/2012

Postprzez marcelo » czwartek, 8 marca 2012, 15:53

To jest jednak wstyd i hańba. Polski zespół od 15 lat nie może wejść do fazy grupowej LM, a tu nagle APOEL Nikozja będzie grał w ćwierćfinale. Dla mnie tekst: "Wisła odpadła z ćwierćfinalistą", nie przemawia. Jak już pisałem: wstyd...
"Niektórzy uważają, że piłka nożna jest kwestią życia i śmierci. Jestem rozczarowany takim podejściem. Zapewniam, że jest czymś znacznie, znacznie ważniejszym"
Avatar użytkownika
marcelo
Junior
 
Posty: 152
Dołączył(a): czwartek, 29 kwietnia 2010, 09:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Liga Mistrzów 2011/2012

Postprzez Vasco » czwartek, 8 marca 2012, 21:06

Zwłaszcza, że APOEL z Wisła wygrał tylko dlatego, że był mniej słaby od przeciwnika...
Vasco
Site Admin
 
Posty: 612
Dołączył(a): sobota, 8 maja 2010, 10:57
Lokalizacja: Wlkp

Re: Liga Mistrzów 2011/2012

Postprzez marcelo » piątek, 9 marca 2012, 19:34

Ja nie mówię, że APOEL był słabszym zespołem. Powiedzmy sobie szczerze: porównywalnym. To było do przejścia. I to właśnie boli. Boli to, że Polacy nie potrafią grać z zespołami, które są na takim samym poziomie. Patrz: mecze Wisły i Legii teraz w LE. Zespoły do przejścia...
"Niektórzy uważają, że piłka nożna jest kwestią życia i śmierci. Jestem rozczarowany takim podejściem. Zapewniam, że jest czymś znacznie, znacznie ważniejszym"
Avatar użytkownika
marcelo
Junior
 
Posty: 152
Dołączył(a): czwartek, 29 kwietnia 2010, 09:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Liga Mistrzów 2011/2012

Postprzez pawcyk27 » piątek, 11 maja 2012, 15:41

Po finale LE czas na finał mistrzów. W obu drużynach z tego co pamiętam zabraknie kilku kluczowych graczy. W Bayernie min. Alaby, a w Chelsea Meirelesa (straszna szkoda... :( ), Ramiresa i Terrego. Ja stawiam na zwycięstwo Bayernu, a wy ?
Avatar użytkownika
pawcyk27
Manager
 
Posty: 997
Dołączył(a): niedziela, 9 sierpnia 2009, 12:43
Lokalizacja: Myślenice/Kraków

Re: Liga Mistrzów 2011/2012

Postprzez Michał » niedziela, 13 maja 2012, 13:28

Stawia na wygraną Bayernu z dwóch powodów:
1. Chelsea jest bardziej osłabiona, poza tym moim zdaniem Bayern jest lepszy na papierze
2. Jestem za Bayernem, bo w razie wygranej Chelsea, Tottenham (mój ulubiony angielski klub) nie będzie miał szans na awans do LM
3. Chelsea nie zagra tak jak z Barceloną (trolejbus na bramce), a Bayern grał z Realem w miarę ofensywnie.
4. Bayern odpuścił Puchar Niemiec
Nie lubię ani jednej, ani drugiej drużyny, dlatego raczej obojętne mi kto wygra, choć wydaje mi się, że obiektywnie mówiąc Bayern jest mocniejszy.
Avatar użytkownika
Michał
Kluczowy zawodnik
 
Posty: 542
Dołączył(a): czwartek, 19 maja 2011, 15:33
Lokalizacja: Puławy

Re: Liga Mistrzów 2011/2012

Postprzez Berni » niedziela, 13 maja 2012, 14:07

Wystarczy ,ze Bayern bedzie konstruował akcje tak jak z Realem, a robili to na prawde fajnie.
Avatar użytkownika
Berni
Junior
 
Posty: 192
Dołączył(a): niedziela, 2 maja 2010, 21:23
Lokalizacja: Wlkp.

Re: Liga Mistrzów 2011/2012

Postprzez pawcyk27 » środa, 23 maja 2012, 12:22

I koniec kolejnego tematu. Miło było widzieć byłą trójkę Smoków pędzącą po medale i puchar LM (Meireles, Fereira i Bosingwa) :D Szkoda, że tylko jeden z nich miał szansę grać w finale... A co do newsów z Chelsea to Drogba odchodzi z The Blues lecz jeszcze nie wiadomo gdzie.
Avatar użytkownika
pawcyk27
Manager
 
Posty: 997
Dołączył(a): niedziela, 9 sierpnia 2009, 12:43
Lokalizacja: Myślenice/Kraków

Re: Liga Mistrzów 2011/2012

Postprzez Michał » poniedziałek, 25 lutego 2013, 22:56

Jak myślicie kto wygra te prestiżowe rozgrywki w tym roku? Ja wierzę w Porto, bo jeśli odpadną Real i Barca to wszystko jest możliwe. Teraz objezdzamy słabą Malage, potem trafiamy na kogoś w naszym zasięgu (np. Wygranego pary Galata-Schalke) i po wygranej z nim jesteśmy w półfinale. Trochę szczęścia, jakąś niespodzianka i może być nawet finał. A tam dzieją się takie rzeczy, że nawet Real/Barce moglibyśmy objechac. Jeśli jednak odpadniemy (odpukać) to będę kibicowal Realowi.
Avatar użytkownika
Michał
Kluczowy zawodnik
 
Posty: 542
Dołączył(a): czwartek, 19 maja 2011, 15:33
Lokalizacja: Puławy

Następna strona

Powrót do Varia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron