Buttony/Bannery

Moderator: Redakcja

Buttony/Bannery

Postprzez dragao » czwartek, 9 maja 2013, 19:29

Korzystając z chwili wolnego czasu, włączyłem Photoshopa i spróbowałem zrobić nowe buttony, i bannery, bo obecne są z AVB, czy Hulkiem...

Jak się nie spodoba, to mogę zrobić coś innego ;)

720x90
Obrazek
Obrazek

100x50
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
dragao
Junior
 
Posty: 152
Dołączył(a): sobota, 8 grudnia 2012, 23:40

Re: Buttony/Bannery

Postprzez pawcyk27 » czwartek, 9 maja 2013, 20:04

dobra robota ! :) mi sie podobaja
Avatar użytkownika
pawcyk27
Manager
 
Posty: 997
Dołączył(a): niedziela, 9 sierpnia 2009, 12:43
Lokalizacja: Myślenice/Kraków

Re: Buttony/Bannery

Postprzez umbro122 » czwartek, 9 maja 2013, 20:12

Szkoda, że nie ma przycisku "Lubię to" :)
umbro122
Manager
 
Posty: 1065
Dołączył(a): środa, 2 listopada 2011, 13:39
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Buttony/Bannery

Postprzez domi » czwartek, 9 maja 2013, 21:37

Powiem tak, talent masz, ale pełną opinię o tych pracach wyrażę jutro. Ok :)
Avatar użytkownika
domi
Młody talent
 
Posty: 319
Dołączył(a): czwartek, 1 stycznia 1970, 02:00
Lokalizacja: Woj. dolnośląskie

Re: Buttony/Bannery

Postprzez dragao » czwartek, 9 maja 2013, 23:30

Nie ma sprawy, mogę jeszcze dorzucić parę wersji jeżeli te się nie spodobają, lub zrobić coś nowego. ;)
Avatar użytkownika
dragao
Junior
 
Posty: 152
Dołączył(a): sobota, 8 grudnia 2012, 23:40

Re: Buttony/Bannery

Postprzez domi » piątek, 10 maja 2013, 15:22

Obiecałem wczoraj, że dziś napiszę coś więcej o zrobionych przez Ciebie bannerach i buttonach, więc to uczynię. Zacznę od bannerów. Zamysł całkiem niezły, ale parę rzeczy nie przypadło mi do gustu:

1) Czcionka napisów – jestem raczej za tym, aby czcionka bannerów i buttonów była mniej więcej podobna do tej, która widnieje na stronie głównej. Chodzi mi o jednolitość czcionek. Owszem dla niektórych może to nie robić różnicy, jednak ta opcja wydaje mi się trochę lepsza.
2) Slogan – zamiast „polska strona kibiców”, zastosuj taki jak na stronie głównej, czyli „polski serwis fanów FC Porto”.
3) Herb klubu na bannerze – wydaje mi się, że wysokość banneru jest wystarczają, by herb mógł być umieszczony w całości, a nie lekko przycięty.
4) Nie przywiązuj się do koszulek – w pierwszym bannerze zastosowałeś bardzo ładną grafikę, tylko uważam, że powinna ona dotykać krawędzi herbu, a nie kończyć się przed herbem. Drugi banner nie podoba mi się, z tego względu, że zastosowałeś grafikę wyjazdowej koszulki. Stroje zmieniają się co rok i nie wiem czy to dobry pomysł stosować je do bannerów i buttonów.
5) Kolory klubu – wyobrażam sobie to tak. Od lewej strony do herbu klubu kolor niebieski, od herbu do drugiego krańca banneru grafika. Nie jestem zwolennikiem koloru czarnego zastosowanego w drugim bannerze, gdyż niezbyt kojarzy z klubem. W pierwszym bannerze zastosowałeś niebieski, ale pomyśl może nad odcieniem identycznym, albo podobny do niebieskiego znajdującego się na podstawowych strojach.

Teraz buttony:
1) Czcionka napisów – podobne zdanie jak powyżej w punkcie pierwszym.
2) Nie przywiązuj się do koszulek – wyjaśnienie podobne jak powyżej w punkcie czwartym.

Gdy opisywałem bannery, to mniej więcej określiłem to, jak ja to wszystko widzę ale doprecyzuję. Skup się może na takich rzeczach, które nie często się zmieniają, jak np. herb, stadion, trybuny wiwatujących kibiców (w przypadku buttonów może to być nawet twarz jakiegoś kibica). Zastosuj wymiary bannerów 728x90 i 468x50, czyli takie jakie są w dziale „Reklama”. Buttony to oczywiście 100x50. Mam taką prośbę. By w każdym z bannerów (najlepiej jakby były dwa rozmiary) i buttonów, był co najmniej jeden aminowany. Ten ostatni button bardzo miło mnie zaskoczył, ale ma chyba tylko dwie klatki. Czyli tak: banner: 728x90 – jeden normalny, drugi aminowany, 468x50 – również jeden nieanimowany, a drugi tak. Z buttonami również jak możesz to postąp tak samo.

P.S. Jak będziesz robił czy to bannery czy buttony animowane, pomyśl nad większą ilością klatek. Zastosuj może też jakieś ciekawe przejścia. W każdym bądź razie jeżeli możesz to pokombinuj coś w tym kierunku.
Avatar użytkownika
domi
Młody talent
 
Posty: 319
Dołączył(a): czwartek, 1 stycznia 1970, 02:00
Lokalizacja: Woj. dolnośląskie

Re: Buttony/Bannery

Postprzez umbro122 » piątek, 4 października 2013, 20:20

Może warto odświeżyć? Wszystkie nasze bannery i buttony są z graczami, których już w Porto nie ma :)

http://www.fc-porto.pl/strona/6,reklama
umbro122
Manager
 
Posty: 1065
Dołączył(a): środa, 2 listopada 2011, 13:39
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Buttony/Bannery

Postprzez domi » sobota, 5 października 2013, 18:30

umbro122 napisał(a):Może warto odświeżyć? Wszystkie nasze bannery i buttony są z graczami, których już w Porto nie ma :)

http://www.fc-porto.pl/strona/6,reklama


Odświeżyć zawsze można, tylko ktoś to jednak musi zrobić. Niestety, ale ja się tego nie podejmę, bo moje umiejętności w dziedzinie grafiki są średnie :(
Avatar użytkownika
domi
Młody talent
 
Posty: 319
Dołączył(a): czwartek, 1 stycznia 1970, 02:00
Lokalizacja: Woj. dolnośląskie

Re: Buttony/Bannery

Postprzez umbro122 » sobota, 5 października 2013, 19:15

Może inspirujący by się tym zajął?
umbro122
Manager
 
Posty: 1065
Dołączył(a): środa, 2 listopada 2011, 13:39
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Buttony/Bannery

Postprzez dragao » piątek, 1 listopada 2013, 10:06

Hej, przepraszam wszystkich za nieobecność, ale teraz mam duuuużo nauki + matura.. tak, zajmę się nowymi buttonami i bannerami. Jakieś prace wyślę do ok. tygodnia.
Avatar użytkownika
dragao
Junior
 
Posty: 152
Dołączył(a): sobota, 8 grudnia 2012, 23:40

Re: Buttony/Bannery

Postprzez dragao » niedziela, 8 grudnia 2013, 21:03

Obiecane buttony, jeszcze do zrobienia bannery ;)

1.
Obrazek

2.
Obrazek

3.
Obrazek

4.
Obrazek

5.
Obrazek

6.
Obrazek

7.
Obrazek

8.
Obrazek

9.
Obrazek

10.
Obrazek

11.
Obrazek

12.
Obrazek

13.
Obrazek

14.
Obrazek

15.
Obrazek

16.
Obrazek

17.
Obrazek

18.
Obrazek

19.
Obrazek

20.
Obrazek

21.
Obrazek

22.
Obrazek

23.
Obrazek

Oceniamy, i dajemy propozycje co do nowych prac ;)
Avatar użytkownika
dragao
Junior
 
Posty: 152
Dołączył(a): sobota, 8 grudnia 2012, 23:40


Powrót do www.fc-porto.pl

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron