Praca trenerska

Moderator: Redakcja

Postprzez Vasco » czwartek, 12 maja 2011, 13:45

Otrzymałem prośbę od osoby, która pisze pracę trenerską, o pomoc dot. naszego klubu. Może pomożemy wspólnie? (w ramach rozruszania forum ;) )

[i]Moje zadanie to analiza FC Porto w finałowym meczu Europa League!

Z pewnością znacie swój zespół dużo lepiej i chciałbym zapytać o kilka rzeczy:

1) Którzy gracze (i na jakich pozycjach) są najbardziej wartościowi oraz którzy mogą sprawiać kłopoty?

2) Jakim Systemem zazwyczaj gracie - w jakiej formacji przy ataku pozycyjnym a w jakiej przy przejściu na defensywę?

3) Czy istniej wymienność funkcji w drużynie - czy zawodnicy często zmieniają strony (jeśli tak to którzy)?

4) Kto wykonuje najczęściej - rzut rożny, rzut wolny, karny?

5) Jakim Stylem Porto gra najczęściej - atakiem pozycyjnym czy może z kontrataku - w czym czują się najlepiej?

6) Czy są jacyś kontuzjowani zawodnicy, którzy nie wystąpią w finale?
[/i]
Vasco
Site Admin
 
Posty: 612
Dołączył(a): sobota, 8 maja 2010, 10:57
Lokalizacja: Wlkp

Postprzez matiboy014 » czwartek, 12 maja 2011, 16:13

5.chyba ofensywnym
matiboy014
Kibic
 
Posty: 8
Dołączył(a): piątek, 23 kwietnia 2010, 21:51

Postprzez Save27 » czwartek, 12 maja 2011, 16:40

o bardzo fajny pomysł tylko teraz nie mam czasu żeby się rozpisać, a poza tym istnieją tu tacy, którzy znają jednak Porto lepiej ode mnie
wieczorem jednak chętnie pomogę ;]
Save27
Kibic
 
Posty: 6
Dołączył(a): środa, 14 kwietnia 2010, 21:00
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Numizmatyk » czwartek, 12 maja 2011, 19:38

1. Falcao na ataku, no nie wiem co tu można dodać, Hulk wyprzedza o lata świetlne, swoich przeciwników dryblingiem i kontaktem z piłka. Guarin temu coś znowu piłka nie pyka, najgroźniejsze ma strzały z dystansu i kąta 0. ;D Folando niezastąpiony w obronie, hmmm James wspaniały skrzydłowy, musi popracować 1v1 z bramkarzem, ale jego asysty się miło ogląda, cieszą oko.

2. Zazwyczaj jest to hmmm zawsze mam problem jak zaliczyć skrzydłowych... ;d W LE najczęściej 4-5-1 a w portugalskiej no to 4-3-1-2

3. Hulk często schodzi do środka, Alvaro czasami też do przodu idzie za skrzydłowego.

4.Rzut karny najczęściej w LE Falcao , co do wolnych to Hulk zdecydowanie chociaż ostatnio pojawia się Guarin, w razie wypadku Ruben. Rzut wolny najczęściej Hulk na prawej stronie...

5.Uważam, że skupiają się na ataku pozycyjnym jednak najlepiej wychodzą im kontry ;)
Avatar użytkownika
Numizmatyk
Junior
 
Posty: 210
Dołączył(a): poniedziałek, 6 września 2010, 16:23
Lokalizacja: Myszków

Postprzez domi » czwartek, 12 maja 2011, 21:07

1. Dużo graczy można zaliczyć do wartościowych, ale tacy najważniejsi to Hulk, Falcao, Rolando, Helton, Alvaro Pereira i Fernando. Sprawiać kłopoty może Maicon, gdyż ma bardzo często nie pewne interwencje.

2. Co do systemu, to niestety, ale za wiele powiedzieć nie mogę. Niestety.

3. Najczęściej pozycje wymienia Hulk, z prawej bądź lewej strony do środka.

4. Rzut rożny, hmmm kto wykonuje. Nie pamiętam dokładnie, ale chyba James wykonuje i chyba Belluschi. Rzut wolny najczęściej wykonuje Hulk, ale też i Belluschi. Rzuty karne także najczęściej wykonuje je Hulk.

5. Ja myślę, że gra i atakiem pozycyjnym i kontratakiem, ale chyba Porto najlepiej czuje się w kontrataku.

6. Na pewno w finale nie wystąpi Emidio Rafael i chyba też Fucile. Fernando prawdopodobnie ma wrócić na finał Ligi Europejskiej. Varela już powrócił do treningów, tak więc w finale powinien wystąpić.
Ostatnio edytowano czwartek, 12 maja 2011, 21:08 przez domi, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
domi
Młody talent
 
Posty: 319
Dołączył(a): czwartek, 1 stycznia 1970, 02:00
Lokalizacja: Woj. dolnośląskie


Powrót do Klub

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron