Letnie okienko transferowe 2014

Moderator: Redakcja

Letnie okienko transferowe 2014

Postprzez Michał » poniedziałek, 2 czerwca 2014, 21:28

Wydaje mi się, że przydałoby się założyć wątek na temat tego okienka transferowego, żeby było odpowiednie miejsce trochę podyskutować.
Tak więc zacząłbym od tematu Tello w FC Porto, bo coraz więcej się o nim mówi w kontekście transferu do trzeciej drużyny (jak to niefajnie brzmi :( ) Ligi ZON Sagres.
http://transfery.info/65929,tello-trafi-do-fc-porto
Mam wrażenie, że nie byłby to zły transfer, z uwagi na to, że lewe skrzydło jest u nas jedną z najsłabiej obsadzonych pozycji (Varela i Lica moim zdaniem nie zapewniają nam odpowiedniej jakości). Ligi hiszpańskiej nie oglądam (liczę, że jakiś kibic Barcelony coś więcej nam o Tello opowie), więc ciężko mi ocenić tego zawodnika. Jego statystyki nie są przekonujące, ale zakładam, że w Blaugranie jest głównie rezerwowym i pewnie gra ogony. Jeśli jednak Lopetegui chce mieć w swojej drużynie rodaka, to Tello wydaje się być jedną z lepszych, dostępnych opcji tamtejszego rynku, choć ja osobiście rozejrzałbym się gdzieś za oceanem (Jimenez, Balanta). :P
Avatar użytkownika
Michał
Kluczowy zawodnik
 
Posty: 542
Dołączył(a): czwartek, 19 maja 2011, 15:33
Lokalizacja: Puławy

Re: Letnie okienko transferowe 2014

Postprzez pawcyk27 » sobota, 19 lipca 2014, 18:25

Transfer Tello stał się już faktem i myślę, że sporo wniesie do drużyny. Transferów do klubu było już całkiem sporo i tak naprawdę zostały 2 niewiadome: Brahimi i Jimenez, którego bardzo bym chciał u nas. Obecnie mamy bardzo szeroką kadrę i pasowałoby chyba trochę ją uszczuplić...

*5 bramkarzy. Tutaj sprawa prosta bo najprawdopodobniej odejdzie Bolat.
*Obrona. Trwa głupia sytuacja z Rolando i jeżeli dalej będzie się ona tak ciągnąć to nie zarobimy ani grosza na naprawdę solidnym defensorze... Boki obsadzone (Danilo, Sandro, Garcia, Opare), środek też (Indi,Reyes,Maicon, Ba) i trzeba poczekać na potwierdzenie odejścia Mangali
*W pomocy mamy aż 11 zawodników i nie mam pojęcia jaką trójkę wybierze trener. Pewniakiem wydaje się być Casemiro ale reszta? Herrera, Quintero, Eduardo, Josue, Evandro, Torres, Tiago Rodrigues, Graca czy Defour. Ten ostatni moim zdaniem powinien odejść podobnie zresztą jak Tiago Rodrigues, który u nas się już nie przebije. Transfer Torresa przy tak obszernej ilości rozgrywających był nie potrzebny...
*Atak.Tutaj to totalna masakra. 13 zawodników i zaledwie 3 typowych środkowych: Martinez, który lada dzień może odejść, Paciencia i Ghilas. Obaj chyba jak na razie nie są w stanie zastąpić Martineza. Jest jeszcze Adrian Lopez ale czy on jest takim typowym środkowym? Chyba nie. Na skrzydła również tylko 2 miejsca i wydaje mi się, że już zajęte: Quaresma i Tello. W takim wypadku sprzedać powinniśmy Varelę, któremu rola rezerwowego na pewno nie będzie odpowiadać. Dobrymi zmiennikami wydają się być: Kelvin, Adrian Lopez(?) i Ricardo Pereira. Jest jeszcze Lica ale jestem ciekaw czy nowy trener będzie na niego stawiał. Pozostają Sami, Kayembe, Djalma (pasuje sprzedać).

Jeżeli byłbym trenerem to na dzień dzisiejszy, na pierwszy mecz wystawiłbym taką 11 (nie wliczam Mangali) :

Fabiano
Danilo Indi Maicon A.Sandro ---->Maicon za Rayesa bo ten jak grał w poprzedniej rundzie proste błędy popełniał
Casemiro
Quintero Herrera ----> Myślałem nad Eduardo lub Josue w miejsce Quintero ale jednak młodzieniec :P
Quaresma Jackson Tello
Avatar użytkownika
pawcyk27
Manager
 
Posty: 997
Dołączył(a): niedziela, 9 sierpnia 2009, 12:43
Lokalizacja: Myślenice/Kraków

Re: Letnie okienko transferowe 2014

Postprzez umbro122 » sobota, 19 lipca 2014, 19:06

pawcyk27 napisał(a):*5 bramkarzy. Tutaj sprawa prosta bo najprawdopodobniej odejdzie Bolat.

Bolat na wypożyczenie do Galatasaray, Kadu będzie grał w B.
pawcyk27 napisał(a):*Obrona. Trwa głupia sytuacja z Rolando i jeżeli dalej będzie się ona tak ciągnąć to nie zarobimy ani grosza na naprawdę solidnym defensorze... Boki obsadzone (Danilo, Sandro, Garcia, Opare), środek też (Indi,Reyes,Maicon, Ba) i trzeba poczekać na potwierdzenie odejścia Mangali

Obronę mamy na prawdę solidną. Teraz trzeba czekać na odejście Mangali. Rolando pewnie podąży drogą Fucile... Ponadto ten Ivan Marcano podobno jest bardzo blisko Porto i on pewnie zastąpi Abdoulaye.
pawcyk27 napisał(a):*W pomocy mamy aż 11 zawodników i nie mam pojęcia jaką trójkę wybierze trener. Pewniakiem wydaje się być Casemiro ale reszta? Herrera, Quintero, Eduardo, Josue, Evandro, Torres, Tiago Rodrigues, Graca czy Defour. Ten ostatni moim zdaniem powinien odejść podobnie zresztą jak Tiago Rodrigues, który u nas się już nie przebije. Transfer Torresa przy tak obszernej ilości rozgrywających był nie potrzebny...

Graca i Ruben Neves na pewno wrócą do drużyny B. Tiago Rodrigues pewnie zostanie znów wypożyczony, a Defour sprzedany. Wtedy zostaje 8 pomocników. Pewnie Josue odejdzie, chociaż chciałbym żeby został. Gdybym to ja miał wybierać kto ma odejść to wybieram Evandro.. Nadal nie rozumiem tego transferu...
pawcyk27 napisał(a):*Atak.Tutaj to totalna masakra. 13 zawodników i zaledwie 3 typowych środkowych: Martinez, który lada dzień może odejść, Paciencia i Ghilas. Obaj chyba jak na razie nie są w stanie zastąpić Martineza. Jest jeszcze Adrian Lopez ale czy on jest takim typowym środkowym? Chyba nie. Na skrzydła również tylko 2 miejsca i wydaje mi się, że już zajęte: Quaresma i Tello. W takim wypadku sprzedać powinniśmy Varelę, któremu rola rezerwowego na pewno nie będzie odpowiadać. Dobrymi zmiennikami wydają się być: Kelvin, Adrian Lopez(?) i Ricardo Pereira. Jest jeszcze Lica ale jestem ciekaw czy nowy trener będzie na niego stawiał. Pozostają Sami, Kayembe, Djalma (pasuje sprzedać).

Dziś Adrian będzie grał jako 9 i pewnie na taką pozycję został kupiony, a więc przy tym transfer Jimeneza wydaje sie być mało prawdopodobny. Jeszcze jest Ghilas, bo pewnie Jackson odejdzie. Goncalo będzie grał w B i gdyby jakaś kontuzja podstawowej dwójki to wtedy Lopetegui go powoła. A na skrzydłach prawdziwy tłok! 8 zawodników na dwie pozycje! Djalma i Varela pewnie odejdą to zostaje 6 zawodników. Dobrze byłoby się też pozbyć Liki i może wypożyczyć Samiego? Lecz to tylko moje przypuszczenia, ale pewnie konsekwentnie pomijany Kelvin pożegna się z Porto. Niestety :( Pewnie opcją numer 1 będą Quaresma i Tello, ale liczę, że dużo w tym sezonie pogra też Ricardo!
umbro122
Manager
 
Posty: 1065
Dołączył(a): środa, 2 listopada 2011, 13:39
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Letnie okienko transferowe 2014

Postprzez pawcyk27 » niedziela, 3 sierpnia 2014, 14:03

Im więcej oglądam Jimeneza tym bardziej chce go u nas zobaczyć....

To mógł być spektakularny gol:
https://www.youtube.com/watch?v=HlEljBsz2-k

A tutaj już był....
https://www.youtube.com/watch?v=ZukFa8MI15c
Avatar użytkownika
pawcyk27
Manager
 
Posty: 997
Dołączył(a): niedziela, 9 sierpnia 2009, 12:43
Lokalizacja: Myślenice/Kraków

Re: Letnie okienko transferowe 2014

Postprzez Michał » poniedziałek, 4 sierpnia 2014, 21:12

Moim zdaniem przydałby nam się jeszcze jakiś defensywny pomocnik. Zostajemy praktycznie z jednym defensywnym pomocnikiem (Casemiro), a przydałaby się jakaś konkurencja dla młodego Brazylijczyka. Clasie mógłby być kimś takim, ale nie oglądam za dużo ligi holenderskiej i nie wiem, czy jest to zawodnik o walorach typowo destrukcyjnych i defensywnych. :)

No i podobnie jak Pawcyk czekam na potwierdzenie Jimeneza, albo chociaż jakiś postęp w negocjacjach... :lol:
Avatar użytkownika
Michał
Kluczowy zawodnik
 
Posty: 542
Dołączył(a): czwartek, 19 maja 2011, 15:33
Lokalizacja: Puławy

Re: Letnie okienko transferowe 2014

Postprzez pawcyk27 » poniedziałek, 4 sierpnia 2014, 21:31

Wydaje mi się, że rywal mu bardzo szybko wyrasta. Ruben Neves gra fantastycznie w presezonie ! :D 17 lat, a wykonuje praktycznie wszystkie rożne zamiast Quaresmy :D A ten Jimenez chodzi mi tylko po głowie z tym transferem... Jak ja nie lubie tych przedsezonowych paplanin ! :D
Avatar użytkownika
pawcyk27
Manager
 
Posty: 997
Dołączył(a): niedziela, 9 sierpnia 2009, 12:43
Lokalizacja: Myślenice/Kraków

Re: Letnie okienko transferowe 2014

Postprzez Michał » poniedziałek, 4 sierpnia 2014, 22:38

Boję się, że Lopetegui będzie korzystał z wychowanków jeszcze rzadziej niż jego poprzednicy. Mamy kilku naprawdę utalentowanych zawodników, którzy w przyszłości mogą ważyć o losach tego klubu. Ale w zamian muszą dostać zaufanie i czuć się potrzebnymi. Taki Toze spokojnie mógłby grać w pierwszym zespole, ale mimo to jest wypożyczany, a na jego miejsce przychodzą niechciani w Barcelonie i Atletico Tello oraz Adrian. Naprawdę nie chcę mocno krytykować naszych ruchów transferowych w tym okienku, bo sezon się nawet nie zaczął, ale ciężko być optymistą widząc takie coś. W Benfice (Cavaleiro, Andre Gomes, który notabene występował w drużynach młodzieżowych FC Porto) i Sportingu (Cedric, William, Carlos Mane) wiedzą jak korzystać z utalentowanych wychowanków, czemu my tak nie możemy?! W tym sezonie do kadr pierwszych zespołów znowu zostali włączeni kolejni wychowankowie... A u nas? Kontuzjowany Agu, Victor Garcia, który patrząc na jego konkurentów (Danilo, Alex, Opare, Angel) nie dostanie ani minuty w poważnym meczu i Kayambe, grający na pozycji, na której u nas jest największy ścisk i sytuacja może być podobna do tej Victora. Jest jednak trochę smutna nadzieja dla wychowanków, że jeśli w tym sezonie znowu nic nie wygramy, być może będziemy zmuszeni, aby zasięgnąć do drużyny B czy drużyn juniorskich.
Avatar użytkownika
Michał
Kluczowy zawodnik
 
Posty: 542
Dołączył(a): czwartek, 19 maja 2011, 15:33
Lokalizacja: Puławy

Re: Letnie okienko transferowe 2014

Postprzez Michał » sobota, 21 lutego 2015, 11:12

Bernard jest na wylocie z Szachtara. Porto powinno się latem ponownie nim zainteresować, tym bardziej, że jego wartość rynkowa ostatnio spadła z uwagi na brak regularnej gry w klubie z Doniecka. Moim zdaniem to mógłby być latem strzał w dziesiątkę, a w razie sprzedaży Brahimiego, dla Benia znalazłoby się miejsce w jedenastce i fundusze na transfer.
Avatar użytkownika
Michał
Kluczowy zawodnik
 
Posty: 542
Dołączył(a): czwartek, 19 maja 2011, 15:33
Lokalizacja: Puławy

Re: Letnie okienko transferowe 2014

Postprzez umbro122 » sobota, 21 lutego 2015, 16:23

Ale sam zawodnik podobno chce wrócić do Atletico Mineiro. Myślę, że sam zawodnik jest teraz warty z 10 mln euro, a więc w naszym zasięgu :)
umbro122
Manager
 
Posty: 1065
Dołączył(a): środa, 2 listopada 2011, 13:39
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Letnie okienko transferowe 2014

Postprzez Michał » sobota, 21 lutego 2015, 19:33

Do Atletico, ale tylko dlatego, że w innych poważnych europejskich ligach okienko się skończył. Wydaje mi się, że latem może być spokojnie do wyciągnięcia, dlatego ja bym się o niego postarał.
Avatar użytkownika
Michał
Kluczowy zawodnik
 
Posty: 542
Dołączył(a): czwartek, 19 maja 2011, 15:33
Lokalizacja: Puławy


Powrót do Klub

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron