Fonseca OUT?

Moderator: Redakcja

Fonseca OUT?

Postprzez dragao » niedziela, 1 grudnia 2013, 16:48

Dyskusja na temat tego, czy lub dlaczego Fonseca powinien/nie powinien zostać zwolniony, oraz kto byłby potencjalnym kandydatem na nowego trenera? ;)
Avatar użytkownika
dragao
Junior
 
Posty: 152
Dołączył(a): sobota, 8 grudnia 2012, 23:40

Re: Fonseca OUT?

Postprzez Michał » poniedziałek, 2 grudnia 2013, 01:05

Ciężko jednoznacznie stwierdzić, czy zwolnienie Fonseki w tym momencie byłoby najlepszym rozwiązaniem. Z jednej strony zespół jest w dołku, widać kompletny brak formy. Z drugiej jednak zwolnienie trenera w środku sezonu może się skończyć jeszcze gorzej niż zatrzymanie go. Na pewno Fonseca nie powinien być zwolnionym przed końcem rundy jesiennej. Zaraz po jej zakończeniu zarząd klubu powinien usiąść i przeanalizować, ile Fonseca dał temu klubowi i ile jeszcze może mu dać. Myślę, że oni wiedzą to najlepiej.

Co do ewentualnych następców Fonseki, to ciężko mi podać jakieś konkretnych następców. Nie wiem, czy nie czas na jakieś głośniejsze nazwisko, z renomą znacząco wykraczającą poza Półwysep Iberyjski. W sumie jeśli AVB zostałby zwolniony z Tottenhamu, PDC mógłby spróbować go ściągnąć.
Avatar użytkownika
Michał
Kluczowy zawodnik
 
Posty: 542
Dołączył(a): czwartek, 19 maja 2011, 15:33
Lokalizacja: Puławy

Re: Fonseca OUT?

Postprzez umbro122 » czwartek, 6 lutego 2014, 13:04

Nowy trener - jaki?
Pamiętacie jak Vitora Pereirę gazety już żegnały po dwóch słabych meczach: porażce w lidze z Gil Vicente i w pucharze z Academicą? W takim wypadku Fonseca już dawno powinien został wyrzucony!

Jakiego nowego trenera byście widzieli? Tylko nie piszcie, że Marcelo Bielsa czy inni bo oni nie są w zasięgu finansowym FC Porto. Jam kilka propozycji (kolejność nie przypadkowa).
1. Luis Castro - obecnie trener drużyny B - jest w Porto już od sezonu 2006/07. Przez pierwsze 7 lat był Koordynatorem grup młodzieżowych, a więc kto lepiej zna się na naszych wychowankach jak nie on? Poza tym zna klub, zna historią, zna taktykę. Zobaczcie co zrobił z drużyną B! Z ligowego średnika stała się prawie, że najlepszą drużyną na zapleczu. Dodatkowo przecież stracił kilku podstawowych zawodników z poprzedniego sezonu: Stefanović, Edu, Sergio Oliveira, Seri, Dellatorre czy Seba. Ponadto Luis Castro znakomicie zna drugi zespół i w końcu doczekalibyśmy się włączenia do kadry np. Toze!
2. Paulinho Santos - obecnie asystent Fonseki - niemalże cała kariera w FC Porto, piłkarska, a także trenerska. Jest w Porto od sezonu 1992/93. To jego klub! Trenerem jest od 10 sezonów, ale ostatnie 3 dopiero w piłce seniorskiej. Co prawda nigdy nie był pierwszych trenerem, ale ... AVB też był przez jakiś czas asystentem, a co zrobił z Porto? Jeśli Fonseca zostałby zwolniony w trakcie sezonu to zapewne on dostałby swoją szansę.
3. Jesualdo Ferreira - obecnie trener Bragi - co prawda nie idzie mu już tak dobrze jak kiedyś, ale to znakomity trener. Był w Porto i Smoki grały bardzo dobrze. Więc dlaczego nie mógłby powrócić? Porto przydałby się doświadczony trener, gdyż od kilku lat mamy samych "młokosów". Jesualdo z pewnością wiedziałby jak zmienić drużynę, aby ta grała lepiej.
4. Marco Silva - obecnie trener Estorilu - przejął Estoril przed sezonem 2011/12 i ... 2011/12 - Estoril zdominował drugą ligę. 2012/13 - Estoril jako beniaminek zajął 5 miejsce w lidze! 2013/14 - Estoril znów jest w czołówce (teraz 5 miejsce). Przy skromnym budżecie zrobił na prawdę dobrą drużynę, a co by było gdyby miał do dyspozycji lepszych zawodników? Tylko w jego przypadku mam obawy, czy nie byłby to drugi Fonseca...
umbro122
Manager
 
Posty: 1065
Dołączył(a): środa, 2 listopada 2011, 13:39
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Fonseca OUT?

Postprzez umbro122 » środa, 5 marca 2014, 20:29

No i się doczekaliśmy :) Ciekawe na jak długo swoją szansę dostanie Luis Castro.
umbro122
Manager
 
Posty: 1065
Dołączył(a): środa, 2 listopada 2011, 13:39
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Fonseca OUT?

Postprzez Michał » środa, 19 marca 2014, 21:17

Moim zdaniem zostanie do końca sezonu. Po porażce ze Sportingiem wygląda na to, że będziemy musieli przebrnąć przez eliminację do LM, a myślę, że jako ultimatum na pozostanie na dłuższą metę w klubie było zajęcie 2 miejsca/wysokie miejsce w LE. W Lidze Europy co prawda wciąż walczymy, dlatego to może być już ostatni ratunek dla LC.
Mnie bardziej zastanawia kto pojawi się na miejscu Castro. Marco Silva to bardzo ryzykowna opcja biorąc pod uwagę jak skończyła się przygoda Fonseki u nas. Myślę, że powinniśmy sięgnąć po znacznie bardziej doświadczonego trenera, Jesualdo byłby moim zdaniem lepszym wyborem.
Avatar użytkownika
Michał
Kluczowy zawodnik
 
Posty: 542
Dołączył(a): czwartek, 19 maja 2011, 15:33
Lokalizacja: Puławy


Powrót do Klub

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron