Zawodnicy FC Porto

Moderator: Redakcja

Zawodnicy FC Porto

Postprzez Michał » poniedziałek, 18 marca 2013, 17:40

Otwieram temat o aktualnych zawodnikach Porto, bo jest temat o byłych, a nie ma o aktualnych.
Avatar użytkownika
Michał
Kluczowy zawodnik
 
Posty: 542
Dołączył(a): czwartek, 19 maja 2011, 15:33
Lokalizacja: Puławy

Re: Zawodnicy FC Porto

Postprzez pawcyk27 » poniedziałek, 24 czerwca 2013, 10:46

Iturbe zagrał swoje ostatnie spotkanie w River Plate. W 87 strzelił gola na 3-1:
http://www.youtube.com/watch?v=9lD8A5NBJeg

a kilka minut potem wywołał spore zamieszanie na płycie boiska...
http://www.youtube.com/watch?v=T6dqYFwKU6w
Avatar użytkownika
pawcyk27
Manager
 
Posty: 997
Dołączył(a): niedziela, 9 sierpnia 2009, 12:43
Lokalizacja: Myślenice/Kraków

Re: Zawodnicy FC Porto

Postprzez Michał » czwartek, 4 lipca 2013, 15:16

Nie macie wrażenia, że Porto za mało korzysta z zawodników zespołu B, albo juniorów? Obecnie w kadrze pierwszego zespołu nie ma żadnego zawodnika akademii, czy nawet piłkarzy, którzy mają dłuższy staż w drugiej drużynie. Ostatnio odszedł Sergio Oliveira, jeden z najlepszych zawodników Porto B, bo po prostu nie miał żadnych perspektyw w pierwszej drużynie. Fajnie byłoby zobaczyć wychowanka grającego regularnie. Oczywiście polityka Porto jest jak najbardziej słuszna i wcale jej nie krytykuję, ale mamy niezłych zawodników w Porto B i moim zdaniem powinni dostawać więcej szans w pierwszej drużynie, bo wiecznie Porto B reprezentować nie będą, a szkoda by było stracić takiego Toze, który obecnie jest chyba naszym najlepszych wychowankiem. Mam nadzieję, że coś zmieni się w najbliższym czasie, kiedy trenerem został Fonseca.
Avatar użytkownika
Michał
Kluczowy zawodnik
 
Posty: 542
Dołączył(a): czwartek, 19 maja 2011, 15:33
Lokalizacja: Puławy

Re: Zawodnicy FC Porto

Postprzez pawcyk27 » środa, 4 września 2013, 20:29

4 mecze za nami, a sytuacja z Jacksonem pomimo transferu Nabila Ghilasa jest taka sama.... Cha cha cha ma 4 pełne rozegrane mecze i jestem ciekaw kiedy swoją szanse dostanie Ghilas. W 1 drużynie dostawali już przecież swoje szanse: Herrera, Ricardo, Kelvin, a nawet Iturbe... Bez debiutu w Porto oprócz Algierczyka z nowych nabytków pozostali : Reyes, Carlos Eduardo, Bolat, a ze starych nie zagrał jeszcze Izma i dwaj bramkarze : Kadu, Fabiano.
Avatar użytkownika
pawcyk27
Manager
 
Posty: 997
Dołączył(a): niedziela, 9 sierpnia 2009, 12:43
Lokalizacja: Myślenice/Kraków

Re: Zawodnicy FC Porto

Postprzez pawcyk27 » poniedziałek, 5 stycznia 2015, 23:12

Ghilas nie przestaje mnie zaskakiwać. Trwa obecnie 2 połowa meczu Cordoby z Granadą, a nasz Ghilas znowu strzelił gola ! Tym razem ładnie wykończył akcję na 1:0. Jak był u nas grał po 5-10 minut i statystyki ma nie za ładne 35 meczy, 4 gole i 6 asyst. W Cordobie, która broni się przed spadkiem jest głównym ratującym w ofensywie ;) Po 17 kolejkach ligowych ma 5 goli, a cała jego drużyna strzeliła ledwie 13 goli... Sam we wszystkich rozgrywkach uzbierał już więcej minut niż za całej kadencji w FC Porto:

FC Porto - 1114 minut/ 35 spotkań/ 4 gole/ 6 asyst
Cordoba - 1256 minut/ 16 spotkań/ 5 goli/ 1 asysta

W przypadku odejścia Jacksona konieczny jest powrót tego gracza. Myślę, że nabrał już doświadczenia w meczach z dobrymi rywalami i stoczyłby zażartą walkę o miejsce w składzie z Aboubakarem ;)
Avatar użytkownika
pawcyk27
Manager
 
Posty: 997
Dołączył(a): niedziela, 9 sierpnia 2009, 12:43
Lokalizacja: Myślenice/Kraków

Re: Zawodnicy FC Porto

Postprzez Play4Fun » wtorek, 6 stycznia 2015, 15:36

Ja się zastanawiam czy jak Cordoba się utrzyma to czy nie będzie chciała go wykupić. Patrząc na to, że mamy nieudolnego Adriana ale mamy to nie jest taka nierealna opcja... A szkoda bo w zeszłym sezonie to był nasz Joker ile meczów uratował to lepiej nie liczyć. Ja bym chciał żeby do zespołu wrócił właśnie on, Toze tylko, ze ten to chyba dopiero za rok, Josue i Carlos Eduardo bo są to chłopaki, które grają wiodące role w swoich zespołach i na pewno by się nam przydali. Do tego pozbyć się wszystkich wypożyczonych Campana to jest w ogóle nie porozumienie po co on przyszedł, Torres choć ostatnio gra ładnie to niema realnych szans na jego sprowadzenie, a Casemiro jest żywcem słaby. Ewentualnie pomyśleć o wykupie Tello bo ten markę ma już wyrobioną na rynku i 10mln to nie jest dużo za niego, a po dobrym sezonie można na nim zarobić trochę. Mam tylko nadzieję, że w letnim okienku nie zrobimy już sobie takiego syfu z tymi wypożyczeniami bo dla mnie to jest poroniony pomysł, a i też się nie sprawdza za bardzo bo dziury kadrowe to się łata swoimi zawodnikami, a nie wypożyczonymi.
Play4Fun
Kibic
 
Posty: 20
Dołączył(a): środa, 9 kwietnia 2014, 11:05
Lokalizacja: Olkusz

Re: Zawodnicy FC Porto

Postprzez Michał » środa, 21 stycznia 2015, 21:48

A ja bym się pozbył całego szrotu z Hiszpanii, bo nic nam tak na dobrą sprawę nie dają. Adrian to jest jak dla mnie największe nieporozumienie polityki transferowej Porto od kiedy kibicuję temu klubowi, Tello jak dla mnie nie jest wart 10 mln euro, poza tym zważywszy na fakt, że jest zawodnikiem Barcelony to tygodniówkę też pewnie sobie okrąglutką zażyczy, Oliviera nie puści Atletico, Casemiro nie porywa, a pewnie kwota wykupu też nie jest niska biorąc pod uwagę, że to piłkarz Realu. Marcano dla mnie to był nie potrzebny transfer w ogóle, podobnie jak Raul Fernandez i Jose Angel. Ogólnie to widzę takich następców dla powyższych zawodników:
Adrian -> Ghilas i Kleber
Tello -> Otavio i Toze
Torres -> Carlos Eduardo i Josue
Casemiro -> Ruben Neves
Marcano -> Reyes
Jose Angel - Quinones
Raul Fernandez -> Ricardo
Ogólnie każdego z tych zawodników można zastąpić zmiennikiem z rezerw albo z wypożyczenia, więc nie widzę problemu. Najlepiej jakbyśmy wrócili do naszej dawnej taktyki ściągania talentów z Ameryki Południowej, bo jak widać wciąż takie coś działa, przytaczając choćby przykład Taliski.
Avatar użytkownika
Michał
Kluczowy zawodnik
 
Posty: 542
Dołączył(a): czwartek, 19 maja 2011, 15:33
Lokalizacja: Puławy

Re: Zawodnicy FC Porto

Postprzez Michał » środa, 3 czerwca 2020, 19:04

Nakajima odmówił trenerowi powrotu do klubu i nie był obecny w ośrodku treningowym od kiedy drużyna wróciła po kwarantannie. Japończyk powoływał się na problemy zdrowotne kobiet, próbując przekonać Sergio Conceicao, że pozostanie w domu i przestrzeganie dotychczasowego reżimu będzie wystarczające. Portugalczyk jednak nie był zwolennikiem tego pomysłu, stanowczo nakazując powrót do treningów w Olival. Smoki czekają teraz na powrót z Brazylii agenta zawodnika, Theo Ryuki, z którym klub utrzymuje dobre relacje, aby wspólnie zadecydować co począć dalej z napastnikiem.

Żródło: A Bola
Avatar użytkownika
Michał
Kluczowy zawodnik
 
Posty: 542
Dołączył(a): czwartek, 19 maja 2011, 15:33
Lokalizacja: Puławy

Re: Zawodnicy FC Porto

Postprzez Michał » sobota, 23 lipca 2022, 10:22

Romario Baro odniósł kontuzje i nie wystąpi w dzisiejszym meczu Porto B z Monaco B. Zawodnik jest szykowany do odejścia, jako że nie znalazł uznania w oczach Sergio Conceicao. Mówi się, że młody Portugalczyk może być włączony w transfer Andre Almeidy z Vitorii Guimaraes.
Avatar użytkownika
Michał
Kluczowy zawodnik
 
Posty: 542
Dołączył(a): czwartek, 19 maja 2011, 15:33
Lokalizacja: Puławy

Re: Zawodnicy FC Porto

Postprzez Michał » poniedziałek, 25 lipca 2022, 19:42

Otávio, Diogo Costa, Manafá i Fábio Cardoso zostali zawieszeni na jeden mecz za skandowanie obraźliwych haseł pod adresem Benfiki podczas mistrzowskiej fety.
Avatar użytkownika
Michał
Kluczowy zawodnik
 
Posty: 542
Dołączył(a): czwartek, 19 maja 2011, 15:33
Lokalizacja: Puławy


Powrót do Klub

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron